Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan győzzem meg a szüleimet...

Hogyan győzzem meg a szüleimet arról, hogy érdemes lenne abbahagynom az egyetemet?

Figyelt kérdés

A következő évem lesz az utolsó, sok jó jegyem van, de egyre inkább romlik az állapotom. II. típusú bipoláris zavarban szenvedek (jelenleg középsúlyos depressziós epizóddal), és szociális fóbiám van. Enyhe aspergerem is van, de nem ez okozza a legfőbb nehézséget. (Mindezt pszichiáter szakorvosok diagnosztizálták, a bipoláris zavarra kapok gyógyszert is (kvetiapint).) Érzelmileg túlérzékeny vagyok.

Egyszer, míg nem volt biztos, hogy egyetemre megyek, voltunk vizsgálaton az NRSzH-ban (nem tudom, hogy jelenleg is így hívják-e). Itt 53%-os egészségkárosodást állapítottak meg, 40%-os egészségkárosodás felett jelentkezhetek megváltozott munkaképességűeket foglalkoztató munkakörbe.


Lassan aktuális lesz a szakdolgozat, de nem találok témavezetőt. Senki nem akar elvállalni ott, ahová járok; ez a jelenlegi helyzet előtt is így volt. Van egy nagyon kedves területem, úgy mentem egyetemre, hogy majd azzal szeretnék foglalkozni. Megjegyzem, szakmailag jó lehetek benne, mert rettenetesen gyorsan ment belőle a tanulás, és egész végig ötöst kaptam az ahhoz köthető tantárgyakból. Piszok részletesen megjegyeztem mindent. Emlékszem is kb. minden anyagrészre, amire meg esetleg nem (főleg számolások), nem lenne nagy ügy felelevenítenem. Angol nyelvű tudományos cikkeket is jól értem, és gyorsan fordítom. Semmi baj nem volt a szakmai képességeimmel, erről a tanáraimat is megkérdeztem, akik szintén nem találtak benne kivetnivalót.

Valószínűleg azzal van a bajuk, hogy furán viselkedem. Vagy nem őszinték, habár egy egyetemi oktatónak nem áll érdekében a kegyes hazugság.


A szüleimnek magyaráztam, hogy a betegségem valós, és nem döntés kérdése, lesz@rják. Próbáltam a neurotranszmitterekkel és azok abnormális egyensúlyáról érvelni, anyám reakciója: "nem kell megmagyarázni". Szerintük terápiára sincs szükségem, szerintük elég a gyógyszer meg sok-sok önuralom meg akaraterő.


Eddig 110 kreditem van meg a 180-ból (a jelenlegi félév krediteit nem számoltam bele), de -mint ahogy előbb írtam- nem tudok érvényesülni úgy, hogy ilyen problémám van.

A koncentráció, a tanulmányaimra való odafigyelés is egyre nehezebb, pláne, hogy a járvány miatti önkéntes karantén miatt folyamatosan el kell viselnem őket (mert egyébként nem túl jó a kapcsolatom velük, sőt).


Mit tegyek, hogy megértsék?



2020. ápr. 12. 12:52
 1/10 anonim válasza:
97%
Én szerintem az ilyen szülők addig nem fogják megérteni a problémát amíg nem egy olyam embertől hallják aki ezzel foglalkozó orvos. Van amikor még akkor sem. Nem tudom pontosan hány éves voltál amikor diagnosztizáltak de ha már akkor a szüleid egy orvostól hallották akkor sajnos nem tudom mit tehetnél. (Kitartást! Remélem jó fele halad majd a dolog)
2020. ápr. 12. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Ilyen jó vagy belőle és az utolsó évben hagynád abba? Az összes eddigieket kidobnád az ablakon. Egyébként keresett a majdani végzettséged? Tudnál benne dolgozni? Van alternatívád arra az esetre, ha abbahagyod a sulit? Mert úgy könnyebb lenne érvelni.
2020. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%
Ha már a szakdolgozat közelében vagy, nem lenne érdemes!
2020. ápr. 12. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Semmit

Fejezd be az egyetemet!

Beteg vagy, nem fogadjàk el, rossz a kapcsolatod velük—-> ergo, ha van egy kis eszed, akkor nem akarsz rájuk szorulni egész életedben!

A bipoláris zavar jól menedzselhető gyógyszerekkel, teljes életet lehet vele élni, ha közben jársz terápiára! Ne akarj olyan szituációt teremteni, ahol kiszolgáltatottá válsz!


És a legfontosabb: ilyen nagy volumenű döntést, ami az egész életedre kihat, nem szabad a depressziós fázisodban meghozni!!!

2020. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze, mert nem tudják elfogadni, hogy nem lesz szakmád, és egész életedben el kell tartaniuk.
2020. ápr. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Fejezd be az egyetemet. Ha van eszed, használd. Tapasztalatom szerint a pszichiátriai betegségeknél sokszor előfordul, hogy az érintett saját magának is fokozza a gondot azzal, ha a "betegségébe" kapaszkodik. Ne betegségként, hanem csupán zavaró tényezőként tekints a problémákra, az orvosi javaslatnak megfelelő próbáld kiiktatni a zavaró tényezőket. Nekem volt skizofrén kolléganőm, aki szakmailag jó képességekkel rendelkezett, de családilag nemigen támogatták szakmai irányban. Örülj annak, ha a szüleid viszont nem ilyenek és a magad lábára állást javasolják.
2020. ápr. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem hogy senki nem vállalna el. Csak ezzel védekezel. Én egyetem utlsó évében fájdalomcsillapítókon éltem, olyan pszihikai nyomás alatt voltam. Fejezd be az egyetemet.
2020. ápr. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
És szerinted megváltozott munkaképességűként keresel majd annyit hogy eltartsd magad és albérletet fizess? Mert gondolom nem úgy tervezted hogy otthon fogsz élni, ha már a szüleid beléd öltek egy csomó pénzt az egyetem miatt és kidobod az ablakon.
2020. ápr. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek zöld kezet adtam, jókat írtatok. De senki sem vállal amiatt, mert furcsán viselkedem. Sok mindenkinél próbálkoztam már, és hiába. Napok óta tépelődöm. Húgom se hagy tanulni, folyton beszélget.

Ha kérvényezem a megváltozott munkaképességemre hivatkozva, akkor nem kell majd visszatérítenem a tandíjat.

Utána majd lesz valahogy.

2020. ápr. 13. 18:01
 10/10 anonim ***** válasza:
21%

"De senki sem vállal amiatt, mert furcsán viselkedem. Sok mindenkinél próbálkoztam már, és hiába." Akkor a dékánhoz kell fordulni,az kijelöl valakit


"Napok óta tépelődöm. Húgom se hagy tanulni, folyton beszélget." semmi nem tiltja, hogy kimenj egyedül a szabadba és leülj egy parkban és ott tanulj - tedd azt, a napfény és a kimozdulás jót fog tenni a depressziónak


"Ha kérvényezem a megváltozott munkaképességemre hivatkozva, akkor nem kell majd visszatérítenem a tandíjat." ez csak akkor játszik, ha az egyetem közben derült volna ki a probléma


"Utána majd lesz valahogy." na, pont ezért nem lehet depressziós időszakban döntéseket hozni, fogalmad sincs, mivel jár a döntésed

2020. ápr. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!