Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Érdemes lenne abbahagynom az...

Érdemes lenne abbahagynom az egyetemet?

Figyelt kérdés
Kicsit hosszúra sikeredett, bocsánat, de nagyon örülnék, ha kaphatnék egy kis véleményt a helyzetemről. tehát egy vidéki egyetemen harmadik féléves egyetemista vagyok, mérnökinformatikus hallgató, 20 éves fiú. Amikor eldöntöttem, hogy hova szeretnék menni továbbtanulni, azt kb az utsoló pillanatokban döntöttem el, nem igazán érdekelt a jövőm, már akkor depressziós voltam de nem kezeltettem magam. A lényeg, hogy kb 0 infós háttérrel vágtam neki a mérnökinfós egyetemnek. Kb az ország egyik leggyengébb egyeteméről van szó, amiről köztudott, hogy egy vicc és puskázással simán végig lehet csinálni és ide csak a legalja egyetemista nép jön tanulni. Kollégiumban laktam első és második félévben, ami csak a buliról és a piálásról szólt, aludni és tanulni nem hagyták egymást az emberek, rosszabb volt, mint egy állatkert, akkor iratkoztam ki kb áprilisban, amikor egy rendőri sokkolót hotak be és midnenkit végigsokkolt valami hülyegyerek. Szóval áldatlan állapotok voltak ott, de még mindig jobb volt mint oda-vissza 150 km-t ingázni minden nap. Az első félév első vizsgaidőszakáig volt kb motivációm tanulni, aztán amikor sorozatosan orra buktam és láttam, hogy mások büntetlenül puskáznak (az egyetem 90%-a) és jó jegyeket szereznek, átálltam én is a sötét oldalra. Elkezdtem telibe kakilni az egész egyetemet és nem tanultam egy szót sem. Második zh héten és javító zh héten is arcátlanul puskáztam, majd mivel majdnem mindenből megajánlott jegyet kaptam ezért csak 1 vizsgám volt, azt is kipuskáztam, de megbuktam, végül átengedtek, mert levitték 50%-ról 40-re a ponthatárokat a sok bukás miatt. Ezután teljesen eldöntöttem, hogy onnantól kezdve csak puska, amit lehet. Második félévben élveztem a jó ösztöndíjat, jó életet, 0 tanulást, viszont így a puskázással is csak 2-est vagy 3-ast sikerült szednem, de nem érdekelt, mert végülis neccesen, de mindenem meglett. Úgy mentem át programozásból, hogy egy szót nem tudtam például, de meglett a kettes, mert a tanár adott 50 plusz pontot csak arra, hogy a ppt-kben helyesírási hibákat kerestünk. Programozni nem tudtam, a zh-im is nagyon rosszak lettek mert nem tudtam jól puskázni azt, de nembaj, meglett a kettes a plussz pontokkal. Vizsgám itt nem volt szerencsére. Mivel csak 3,3 lett az átlagom második félévben, már nem élvezhettem ebben a félévben az ösztöndíjat, és a koliból is kijöttem. De anya nagyon örült, hogy ilyen jól teljesítek az egyetemen, ezért ebbe a városba költöztünk... Harmadik félévben (most) megintcsak a puskákra és a telefonos segíségre akartam bízni magam, mert közben titkos felsőbbéves anyagok kerültek kezünkbe, és az összes régi zh meg minden benne van kidolgozva. Viszont most volt két tantárgy, amiből nem lehet puskázni. Ebből az egyik a programozás ugye. A többi tantárgyam meglett, itt volt pár pillanat, amikor sajnos lebuktam puskázással, de a tanárok magasról tettek rá szerencsére, így átmehettem legalább kettessel(azért volt most 4-esem is ahol szóról szóra kiírtam mindent). De ebben a félévben is alig tanultam pár szót szerintem. A nem puskázós tárgyakból pedig sikeresen megbuktam, bár a programozásból még januárban javíthatok, de a másikat már csak jövőre próbálhatom újra, egyszerűen ezek a zh-k nem mentek és az is nagyon furcsa volt, hogy semmilyen puskát nem használhattam. Következő félév még nehezebb lesz és nemsokára egyetem vége, ahol ugye szakdoga, államvizsga, stb. Más nem igazán érdekel amúgy az életben az informatikán kívül és nem szeretnék valami fizikai gyári-alja munkát végezni egész életemben. Ha amúgy is abbahagynám most, mindennel együtt több millió forintot kéne visszafizetnem és jelenleg ezt nem engedhetem meg magamnak, összvagyonom kevesebb mint tízezer forint és dolgozni sem dolgozok jelenleg (mondjuk egész egyetem alatt nem vállaltam semmi diákmelót). Mit tennétek a helyemben? Hagynátok a fenébe, vagy ha már idáig elszenvedtem magam, akkor fejezzem be?

2019. dec. 11. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
80%

Ha abbahagyod, te magad írod, hogy több millió forintot kell visszafizetned, és nincs pénzed.

Ezek után megkérdezed, hogy hagyd-e abba.

Hát te tényleg nem vagy egy Einstein.

2019. dec. 11. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ne hidd, hogy a vége a legnehezebb, az utolsó év leszámítva azt, hogy szakdogát kell írni, mindig könnyebb.


Én azt gondolom, hogy fejezd be, és emellett online kurzusokon tanulj meg valamit, aminek köze van az informatikához. Tanulj meg programozni rendesen, vagy ha az nem megy, akkor mást. Ha a diplomád meglesz, és közben tudást is felszedsz máshonnan, akkor el fogsz tudni helyezkedni, ha most abbahagyod, akkor sokkal neccesebb lesz. A másik, hogy a BSc diploma még akkor is előny, ha később teljesen más irányba mész, hiszen tanulhatsz szakirányú továbbképzések valamelyikén, tanulhatsz különbözettel teljesen más mesterszakon, illetve sok helyen fontos, hogy legyen valamilyen diplomád.


Hoztáteszem én is jártam anno hasonló cipőben, csak én soha nem puskáztam, viszont csúsztam egy csomót, abba akartam hagyni, de utólag nem bántam meg, hogy befejeztem. A mi egyetemünknek jobb híre volt (szintém vidéki), de a gyakorlatban egy nagy nulla volt szakmailag.

2019. dec. 11. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy melyik egyetem? Ez a szak szvsz a GDF-en a leggyengébb, de az budapesti, vidéken szerintem Dunaújváros a leggyengébb (azok gyűjtőhelye volt, akik nálunk kibuktak).


Az elektromos sokkoló meg nem vicc, rendőrt kellett volna hívni, mert ha szívritmus zavarost sokkol, bele ia halhat.

2019. dec. 11. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pontosan, Dunaújváros, egy igazi gyűjtő :D
2019. dec. 11. 12:41
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Én nem hagynám abba,IT a legnyugodtabb legjobb szakma,minden szempontból.

Képezd magad Udemyn.


Gondolj arra,hogy melyik a jobb?

1. Klímás kényelmes irodában,jó fizuért gépelni meg ötletelni,megbecsült szakemberként,később komoly karrier lehetőség,céges kocsi akár,még több pénz, céges kényeztetések,home office,külföldi kiküldetés.


2. Sorra vagy árufeltöltőként dolgozni nevetséges apróért meg nyomorogni egy panelba?


Te döntsd el.

2019. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tuti nem hagynám ott.


Már csak azért sem,hogy ne kelljen fizetnem.

A végén vagy, diplomázz le.

2019. dec. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akkor eltaláltam. Nos, mikor bankban dolgoztam ottani fejlesztő csapatban, volt ott végzett munkatársam, ráadásul épp olyan, akinek másik egyetemen nem ment, ezért ment át oda. Csak azért mondom, mert simán felvették, és dolgozott programozóként. Nyilván nem ér annyit, mint pl. a BME diplomája, de a rossz híre ellenére is többet ér, mint ha nem lenne diplomád. Szóval fejezd be, de közben tanulj is valamit, edx, coursera, udacity, udemy, ezeken nézz szét.


Azzal nem értek egyet, hogy a világ legkényelmesebb munkája, mert ez csak fizikailag igaz, szellemileg már nem. A fizetések is el vannak túlozva a médiában, de annyi igaz, hogy rendesen meglehet belőle élni, és nem csak a legjobbak tudnak megélni belőle.

2019. dec. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, ha már ennyi időt belefeccöltél, ne szállj ki.


Ez olyan, mintha egy futó elindulna a versenyen, de csak harmadik helyezésnél lenne, meg már nem bírná szusszal, ezért pont a célvonal előtt megállna és lesétálna a pályáról.


Nekem tulajdonképpen megmondták, hogy mit tanuljak gimi után és belementem, mert, ahogy Te, nem volt elképzelésem, hogy mihez kezdhetnék. Mentőövnek is hirtelen fellángolásból jelöltem be olyan szakot, amin utólag csodálkozok. :)


Az egyetem nekem mondjuk nem a puskázásról szólt, de bevallom, azért előfordult. Viszont nem értettem mit keresek ott. A főszakom egyik ágához sem volt "tehetségem" és míg másoknak bizonyos tárgyak a szenvedélyük volt én csak bejártam, mert muszáj volt. Akadtak tanárok, akik kiszűrték, ki az, aki szereti az óráikat, azokra, mint kollégára tekintettek, a többiekkel (köztük velem is) éreztették, hogy nem valóak oda.


Én ebből kiindulva keresgéltem minort, specializációt - ha a főszakom nem, de a másik szak legyen az, amit szeretek. Mindig ugyanaz volt, akármibe belekezdtem, hamar rájöttem, nem nekem való.


Aztán csak sikerült olyan tárgyakat találnom, amivel a másik szakot is elvégezhettem és ami, úgy, ahogy érdekelt.


Viszont utolsó évben, amikor jött a szakdoga, meg nehezedtek a tárgyak, fő szakon is meg a mellék szakon, akkor már úgy éreztem, nem kéne tovább ott lennem.


Gondoltam, ott hagyom, de a családom unszolt, hogy fejezzem be.


Államvizsgáztam, diplomát szereztem.


Ez már régen volt.


Azóta van munkám és nem arra alapul, amit az egyetemen tanultam. Mégis, azért jó érzés, hogy nem a Finish-ben hagytam abba az egyetemet és biztonság érzetet is ad, hogy van egy papírom; ha valami probléma adódik, kicsit szélesebb körben válogathatok, ami a munkát illeti.

2020. jan. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Fejezd be mindenképp! A szar diploma is diploma. Még ha végül nem is infós munkád lesz, más területeken is számít legalább az, hogy van egy diplomád. Mindegy milyen. Ha meg az informatika érdekel, akkor miután befejezted az egyetemet, feküdj rá a programozásra és tanuld meg magadtól, van egy csomó ilyen kurzus. Pláne hogy vissza kellene fizetned ha otthagynád, megásnád a sírod kb. Maradj, csináld végig, nincs már olyan sok hátra. A vége nem olyan nehéz és ijesztő, mint amilyennek tűnik.

Azt már csak mellékesen jegyzem meg, hogy az ilyen sokkolós ostoba kisfiú olyat kapott volna tőlem, amit egy életre megjegyez, és nem csak fizikálisan. Fel is lehetett volna jelenteni ezért.

2020. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!