Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan éli meg egy nagyon...

Hogyan éli meg egy nagyon introvertált szülő (leginkább anya), ha örökmozgó, hiperaktív, nyughatatlan gyermeke születik?

Figyelt kérdés
Tudom, ugyanúgy szereti, de azért ez nem ilyen egyszerű. Tönkreteheti ez a szülőt? A gyereket? A házasságot? Persze, sok minden tönkreteheti, de engem most konkrétan ez érdekelne.

#örökmozgó #introvertált szülő #nyüzsgő gyerek
2020. ápr. 14. 14:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Áhhh,nem hiszem, hogy ha ez képes tönkretenni a szülőt,akkor való neki a gyerek. A legtöbb kisgyerek örökmozgó, futkároznak egész nap. Na meg a jó nevelés kérdése is sok minden. Irassa be sportolni,aztán az kellően le tudja fárasztani szerintem. Mindenre van megoldás, és ezesetben nem, nem az,hogy szűklátókörűen a sarokba fordulunk sírni,hogy tönkretett a gyerekem. Lol. Ez met milyen felfogás? :D vagy nem értem pontosan mi abaj.
2020. ápr. 14. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem minden kisgyerek egyforma, nagyon is különbözőek. Mint írtam, vannak a hiperaktívak, nehezebben kezelhetők, velük az alvást kivéve szinte mindig foglalkozni kell, nem játszanak el egyedül és bárki bármit mond, nevelni is jóval nehezebb őket, mint egy átlagos gyereket.

Van ahol egy ilyen kicsi felér annyi befektetett energiával, mint máshol 5. Láttam már ilyet, nem is egyet.


Konkrétan arra gondoltam, hogy ha a szülőnek eddig meg volt a lehetősége a napi pár órás elvonulásra, mint introvertált, ettől működött, innen nyerte az energiát, de ez évekig megszűnik, vagy percekre korlátozódik a kicsi miatt, hogyan éli ezt túl a párkapcsolat, vagy maga a szülő?

A gyereknevelés így sem egyszerű, főleg ha nincs segítség, milyen hatással lehet ez egy ilyen típusú szülőre?

2020. ápr. 14. 15:19
 3/7 anonim ***** válasza:
71%
A legtöbb anya szülsé előtt azért felkészíti magát arra, hogy mivel jár a gyerek vállalás. Nyilvánvalóan, aki olyan szinten introvertált (bár én utálom az ilyen jellegű csoportosítást), hogy nem bírja elviselni a többi embert, az nem szül gyereket se. A gyereken az örökmozgás, hiperaktivitás nem rögtön látszik, ahogy megszületik, amikor már ez kiderül, akkor már bőven töltött annyi időt a szüleivel, hogy azok ki tudnak dolgozni egy rendszert amivel kezelni tudják meg élni az életet. A gyerek nem csak úgy bekerül az életedbe és nem csak kutya, aki viselkedik valahogy aztán ha nem tetszik majd eladom. Ezzel minden embernek tisztában kéne lennie aki gyereket vállal. Akinek komoly szociális problémái vannak, az nyilván erre már a gyerektervezéskor is készül vagy épp nem tervez gyereket. Amúgy ha ragaszkodunk az introvertált jellemzéshez, akkor a legtöbb ilyen leírásban olvashatod, hogy az introvertált nem azt jelenti, hogy utál mindenkit és nem bírja elviselni az embereket. Nyilván vagy egy párja is ha lesz gyereket, akit szeret. Egy olyan erős szeretet köteléken pedig amit egy anya-gyerek kapcsolat jelent normális esetben nem ront az, hogy a kisgyerek túl aktív.
2020. ápr. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
61%
Nézd, én olyan voltam gyerekként, aki mindig tanult, iskolai fellépéseken, versenyeken vett részt, minden év végén valami miatt kaptam elismerésként könyvet, sportoltam, olyan típus vagyok, aki nagyon szeret beszélgetni, az emberekkel kommunikálni, de a legjobb elfoglaltságom, hogy itthon vagyok, TV-t nézek, internetezek, játszok, olvasok, zenét hallgatok, rejtvényt fejtek. A fiam pontosan az én ellentétem. :D Imádom a fiamat, sokszor van konfrontálódás köztünk ezek miatt, főleg a tanulás miatt, de mondhatom, hogy hihetetlenül erős az anya-gyermek kapcsolatunk, sokkal erősebb és jobb a kapcsolatunk, mint bárkivel a kapcsolata. Az örökmozgóságát pedig kiéli az apjával, aki meg pont olyan, mint ő. :)
2020. ápr. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Én egy extrém introvertált anya vagyok. Van egy 2 éves nagyon aktív, lefáraszthatatlan lányom.


Az első idők nagyon nehezek voltak, de sokat segít egy támogató férj és egy családi háttér. Mindennap elvonulok 1 órára, beülök egy kád forró vízbe, és addig apa van a gyerekkel. Emellett minden hétvégén x órára (van mikor csak 2re, van mikor 5-6ra) nagyi vigyáz a gyerekre, és mi a férjemmel elszabadulunk kicsit kettesben. Egyébként ő is introvertált. Szerencsére van még alvás idő, ilyenkor a férjemmel együtt, de szépen csendben leülünk számítógépes játékokat játszani.


Ez első 1 év rémálom volt, mikor éjjel 6x kelt, délután is összevissza aludt 10 perceket, de mostmár teljesen kibírható, sőt élvezzük nagyon, annyira, hogy jön a kistesó már 25 hetes vagyok.


Amíg a rokonok szívesen vannak a gyerekekkel, addig marad minden ugyanígy (hétvégén nagyszülők vigyáznak rá pár órát, 1 óra énidő nekem a fürdőben, alvás időben kettesben csendben a párommal) aztán ha már nem bírják a hétvégére fogadunk bébiszittert.


Szóval a párkapcsolatunkkal minden ok, az anya-lánya kapocs, és az apa-lánya kapocs is tökéletes (bár mint minden lány gyereknél apa az isten, miután hazaért le vagyok tojva 😁), a nyugis időknek hála én se mentem tönkre.


Ha nem lett volna ilyen segítőkész a családom, a férjem, biztos, hogy tönkrement volna énis, meg a házasságom is, és nem lett volna több gyerek.


Ha családi segítség nincs is, de jó férjet választassz, akkor még egy ilyen gyerekkel el lehet bírni. Kettőhöz már kell bébiszitter, vagy család. Harmadik gyerekünk biztos, hogy nem lesz, ahhoz már a család vagy bébiszitter is kevés.

2020. ápr. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 15. 07:51
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem értem 4-est miért kellett lepontozni...( tudom a válaszom nekem sem hasznos, de na)
2020. júl. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!