Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A személyiségem egyik szülőre...

A személyiségem egyik szülőre se hasonlít én vagyok a családomban a kakukk tojás, introvertált és félénk vagyok. Miért vagyok ilyen?

Figyelt kérdés

2019. jún. 10. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:
7%
Most komolyan? Mi honnan a fenében tudnánk, hogy te miért vagy ilyen anyámasszony katonája??
2019. jún. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%

Lehet genetikai alapja, attól még, hogy extrovertáltak a szüleid. Nem annyira egyszerű dolog a személyiség, hogy két hasonló embernek csak ugyanolyan személyiségű gyereke lehet.


Két extrovertált szülővel felnőni annyiból még nehezebb is, hogy nem értik meg egy introvertált gyerek kínjait. Ami nehezíti, hogy megküzdj ezekkel a nehézségekkel.

2019. jún. 10. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy ez genetika. Lehet, éppen az az oka, hogy elnyomnak a szüleid. Persze olvastam róla, hogy az introvertált-extrovertált személyiségnek valami agyműködéssel kapcsolatos oka van. Jómagam is introvertált vagyok, de az extrovertált családom nyomására olyan foglalkozást tanultam, ahol ez egyenesen hátrány. Eleinte nem is tudtam elhelyezkedni. 10 évbe telt, mire megtaláltam a helyemet. Állítólag viszont vannak olyan élethelyzetek, amikor a nem preferált viselkedésformát is felveheti az egyén.
2019. jún. 11. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy fekete bárány, csak nem ismersz elég távoli rokont.
2019. jún. 11. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
81%
Iskolában biológiából biztosan tanították, hogy a nagyszülőknél kell keresni a hasonlatosságot...
2019. jún. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Erre is van pszichológiai válasz. A szüleid és ha van tesód akkor ők sokkal nyitottabbak ,bárkivel dumálnak nagyon lazák stb.... az én családom is ilyen és láss csodát én is introvertált lettem ezt azzal magyarázták hogy a család túl nyított a számomra és én ezt azzal kompenzálom hogy ezt a rést be akarom zárni.
2019. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!