Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért érzek mindig késztetést...

Miért érzek mindig késztetést húgom nevelésére? Hogy tudok változtatni?

Figyelt kérdés
Van egy 8 éves húgom, aki az egész családot terrorban tartja. Üt-ver mindenkit, harap, karmol, tör-zúz ha nem kap meg valamit, köpköd, szüleimet is óránként veri. Szüleim szerint sem normális ez, de ők nem szeretnék megnevelni, vagyis nem szeretnének keményebben fellépni ezek ellen, majd szerintük kinövi ezt a viselkedést. A verés minden formáját (a kis pofont is) elitélik, és semmilyen büntetést nem alkalmaznának rajta, csak rajtam, a 18 éves bátyján. Én próbáltam sokat fellépni a gyerek érdekében, hogy jobban legyen nevelve, próbáltam nevelni, de ha egy újjal is hozzámerek érni a gyerekhez, konkrétan megölnek szüleim, ezt így szó szerint mondták, eltörik a kezem és megvonnak tőlem mindent amit szeretek, sőt ha kell, kidobnak itthonról. Ma majdnem kidobtak, mert lementem vacsorázni és húgom nem bírt magával, őrjöngött és amint meglátott, nekem rohant, fellökött, karmolt, és úgy megharapott, hogy még most is fáj. Aztán vacsora közben beleköpött a kajámba én meg reflexből lekevertem egy kis pofont. Megbántam egyből nyilván de annyira felbosszantott, hogy fél óra alatt kikészített teljesen. A lényeg, hogy apám és anyám szeme láttára történt, nem részletezném, hogy mekkora üvöltözést és lelki terrort kaptam tőlük, még most is remegek. Egy hajszálon múlt az életem kb. Pénzem nincs lelépni itthonról, össz vagyonom kevesebb mint 10 ezer forint és dolgozni sem dolgozok még mert gimnazista vagyok és egyetemen koleszba akarok menni. Ez nem elfogadható már itthon, hogy a gyerek irányít. De le akarom állítani a gondolatokat a fejemben a húgom neveléséről a saját érdekemben. Hogy fogadhatom el az ilyen agresszív, kezelhetetlen kishúgot?

2017. dec. 20. 19:36
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
95%

Sehogy. Ne próbálj beleavatkozni, mert te leszel a rosszabbik testvér. Majd ha nagyobb lesz, talán észhezkapnak.


Te annyit tehetsz, hogy elhúzódsz amikor hisztis. És csöndben meghúzod magad. Majd mikor már elköltözhetsz, elköltözöl.

2017. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim válasza:
100%
Nyáron irány a nyárimunka,aztán hagyd itt az egész Bagázst
2017. dec. 20. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
96%
Hagyd a fenébe az idióta szüleidet meg a hasonlóan idióta húgodat. Amíg egyetemre nem mész, addig ki kell bírni sajnos. Utána vegyél egy doboz pattogatott kukoricát, és a távolból figyelheted, hogy a szülők mit kínlódnak az elkényeztetett leánykájukkal, aki pár éven belül még jobban a fejükre nő.
2017. dec. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy így is egész nap gépezek, el próbálok húzódni, de nem segít, mert itt sem hagynak békén, folyton veszekedést és konfliktusokat keresnek, már konkrétan idegbeteg lettem itthon és lehet picit meg is őrültem. Igen, próbálom kihúzni egyetemig, de az még kb 1 év, addig valamit kéne kezdenem magammal :\
2017. dec. 20. 19:51
 5/26 Bubuka508 ***** válasza:
20%
Ha tényleg így van, akkor az egész családod nem normális, meg te sem, amiért velük egy házban laksz. A húgodat nevelni nem a te dolgod (volna), de úgy látom, őt legfeljebb csak agyonütni lehetne. Aki 8 évig sehogy sem volt nevelve, annál kicsit késő és nehéz most elkezdeni. Vagy mentálisan van valami baja? Meg kéne vizsgáltatni és ha igen, megfelelő intézménybe bevágni. Te meg, amint csak teheted, igyekezz elkerülni otthonról, mert te is rámész erre.
2017. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

Ebben az eseteben a könyvtárban tanulnék és csak este mennék haza. Van külün szobád??

Lehet, hogy a lánynak van egy kis idegrendszeri zavara. A verés nem jó szerintem sem. Iskolában mit mondanak? Lehet,hogy el kellene vinni nevelési tanácsadóba a pszichológushoz. Ezt vesd fel a szüleidnek, de ne a gyerek előtt beszéljetek róla.

2017. dec. 20. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Járunk családterapeutához, de nem segít. Nincs semmi baj, neveletlen csak annyi. Nem viszik el sehova eszükbe sincs :\
2017. dec. 20. 20:37
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg a szüleidnek, hogy ha húgoddal szemben lépnének fel úgy ahogy veled, akkor nem lenne vele semmi gond. Mondd meg hogyha most nem tudják normálisan megnevelni akkor később sem fog menni, minél idősebb valaki annál nehezebben változik. Ha meg ezek után sincs változás és még leüvöltenek, én lehet hogy a helyedben eltűnnék pár napra, és hagynék egy levelet hogy "Elegem van belőletek, nem lehet titeket elviselni, bárhol jobb mint itt, stb". Persze csak ha olyan komoly a helyzet.
2017. dec. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
52%
Az ilyet addig kell ütni amíg pupillareflexe van.
2017. dec. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
37%
Martin?
2017. dec. 20. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!