Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Váltott vagy egyszülős elhelye...

Váltott vagy egyszülős elhelyezés a jobb a gyereknek? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Párommal szétmenő félben vagyunk, van egy 4 éves kislányunk, akit azt szeretném ha nálam lenne elhelyezve, természetesen apuka láthatná amikor akarja. Viszont ő meg ragaszkodna a váltott elhelyezéshez, azt mondja nem akar hétvégi apuka lenni, akkor inkább nem is kér a kapcsolattartásból, mert előbb-utóbb úgyis eltávolodik tőle a gyerek. Mi a véleményetek erről?
2020. ápr. 14. 17:32
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs ellenedre, akkor próbáljátok ki. Lehet, hogy bejön a dolog majd mindhármotoknak. Lehet, hogy apuka az első hét után sírva könyörög, hogy mégse így legyen. :D
2020. ápr. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
78%

"akkor inkább nem is kér a kapcsolattartásból"


Aki ilyet kimond, annak nem is való a gyerek.

2020. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
57%

Rengeteg dologtól függ. Miért mentetek szét, milyen a kapcsolata most a gyerekkel, milyenek lesznek az anyagi körülmények, hol fogtok élni, hol van az ovi, hogyan dolgoztok..stb


Erre a kérdésre, nem itt kellene szrintem választ keresned.

2020. ápr. 14. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
45%
Külföldön sok családban a szülők váltják egymást a lakásban. Tehát a gyereknek megmarad a biztonságos, megszokott környezet és hol apa, hol anya van vele az otthonában.
2020. ápr. 14. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
84%
Én mint volt áldozata ennek a költözködős marhaságnak közlöm, hogy a gyereknek baromira nem jó, ha nincs egyetlen k_rva nyugodt hétvégéje sem és egy bőröndben kell tartania az egész életét. Ha rajtam múlna én tuti betiltatnám ezt.
2020. ápr. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

Én ügyvédként a váltottat a gyerek szempontjából nem tartom jó megoldásnak, mert folyamatosan szembesülök az ügyfeleimnél emiatt felmerülő problémákkal, amikre elsőre az ember nem gondolna:


- nem tud a gyerek az iskolába bérletet venni mindkét szülői lakáshoz, mert csak a bejelentett lakcíme és az iskola közötti viszonylatra kap diákbérletet. Emiatt volt már büntetés is.

- állandó probléma, hogy ruhák/játékok/tankönyvek a másik helyen maradnak, elkallódnak, senki sem tudja már, hol vannak, de nincsenek meg, amikor kellenének

- ha a szülők messzebb laknak egymástól, akkor nem feltétlenül megoldott az egyik helyről a különóra, baráthoz átmenetel, hasonlók

Ezek úgymond apróságok, technikai dolgok, és bár elég bosszantóak, nem a legnagyobb gondot jelentik. A legnagyobb gond, ahogy én látom, hogy a gyereknek nincs stabilitása. Nincs igazi otthona, sehova sem tartozik teljesen. Ő maga is bizonytalan ("Hova is fogok most hazamenni az oviból? Ki jön ma értem?), kistini korban már lázadnak, gond van ebből. ("Nem akarok visszamenni holnap anyuhoz/apuhoz, Gizike áthívott magához délután, és oda akarok menni/ Aputól/anyutól nem lehet.")


Egyébként a szülők élete is totál káosz így: egy hétig a gyerek minden dolgát intézni, rohanni, ellátni... majd egy hétig semmi. Furcsa nagyon.


Szerintem mindenkinek tisztább, ha van a gyereknek otthona, ahol a hétköznapokon él, az egyik szülővel, és közben nagyon gyakori, rugalmas és szerető kapcsolata van a másik szülővel, akit akkor látogat, amikor akar. De ne legyen a "kötelező" most márpedig oda mész-ide jössz gyerekem.

2020. ápr. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:
Na ez az, hogy én is pont ezért nem pártolom ezt, ráadásul a párom másik városba költözik, folyamatos műszakban dolgozik, nem is tudom hogy akarja megoldani
2020. ápr. 14. 17:53
 8/32 anonim ***** válasza:
76%
Ugyanakkor azt szintén hadd tegyem hozzá, hogy manapság már nem evidencia, hogy a gyerek csak az anyához kerülhet... (Tudom, hogy itt ezzel hülyítik egymást a nők, de a bíróságon szokta őket azért meglepetés érni.)
2020. ápr. 14. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
77%

Hiába pontoztok le, én ülök ott a bíróságon, és látom a meglepettséget az arcukon, amikor meg voltak győződve róla (például mert itt is mindenki annyira jól tudja), hogy neki nyert ügye van, aztán a végén mégsem...

Szóval Kérdező, igazából az ajánlott az lenne, ha egymás között megegyeznétek, mert ha az az egyezség a gyerek érdekeinek is megfelel, akkor azt a bíróság jóváhagyja, és nem fog mást dönteni.

2020. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
92%
Nagyon rossz a felváltva gondozás. Mondom ezt átélő gyerekként, pedig a szüleim a válás után is jó kapcsolatban voltak, imádtak, stb.
2020. ápr. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!