Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyi esélyem van az apja...

Thyra31 kérdése:

Mennyi esélyem van az apja ellen, hogy a bíróság nekem ítélje a lányomat?

Figyelt kérdés
Tanácsot kérnék, hogy most van egy folyamatban levő tárgyalásom gyermekelhelyezésben. Mikor a kislányom 1,5 éves volt szét mentünk az apukájával a bíróság hozzám ítélte a kislányt. Éltünk lent vidéken dolgoztam próbáltam kialakítani a gyermekemnek az egzisztenciát amit sikerült is, de én még többet akartam neki adni ezért megbeszéltem édesanyámmal, hogy maradjon nála a kislány. Felköltöztem a fővárosba ennek 3 éve és azóta is azon a munkahelyemen vagyok stabil fizetéssel ami már nagyon jónak mondható és közben férjhez is mentem! Szóval azon dolgoztam, hogy itt megteremtsem a lányomnak a még jobb életet. Felszeretném hozni most már a lányomat ide hogy újra együtt éljünk, bár iskolába jár és édesanyám kiválóan neveli! De közben az apja azt állítja hogy én lemondtam a lányomról ami nem igaz! Ezért most pereskedünk a gyermek elhelyezésében. Most meg fogják hallgatni a gyereket és az édesanyámat a bíróságon plusz még szakvéleményt kértek az iskolájából is! Nekem mindig a gyermekem érdeke és a kis lelke volt az elsődleges ezért próbáltam és próbálok úgy cselekedni, hogy neki a legjobb legyen! A férjemmel nagyon jó a gyermekem viszonya nagyon szeretik egymást! Az apukája ki szeretné vinni őt külföldre hogy ott éljen vele, de a lányom nem szeretne ott élni életvitelszerűen! Szereti az apukáját szeret kint lenni ( nyaralni) nála de kint élni nem szeretne!

2017. jún. 12. 10:41
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
86%
Hát figyelj, nem bántani akarlak, de én nem tudtam volna otthagyni a gyerekemet 3 évre. Még ha fel is költöztél, ok, munka egyebek. De 3 év.... NEm hiszem hogy az volt a legjobb a kis lelkének hogy az anyja otthagyta, nem tudom megérti e és hogy vígasztalja e azt a gyereket, hogy a pénz miatt, és már új férjed is van.... Max pár hónap után vinned kellett volna fel magadhoz. NEm tudom a bíróság ezt hogyan fogja megítélni ezt helyzetet, remélem a legjobb helyre kerül a gyerek.
2017. jún. 12. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
49%
mennyi idő van a tárgyalásig? mert az egyik szempont az, hogy a gyereket nem bolygatják. az hogy majd felviszed magadhoz és majd ott jár iskolába nem a legjobb helyzet. valószínűleg az apja is nagyon jól tudja ezt ezért időzítette a nyárra a pert. a birói gyakorlatot nem ismerem s a mai felvételiket de ki kellene alakítani egy olyan életet amit a biróság nem szívesen zúz szét.
2017. jún. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
De, Te 3 évig pont hogy lemondtál róla, amig Te a fővárosban dolgoztál.... buliztal pasiztál, férjhez mentél....
2017. jún. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
89%
Azért 3 év sok idő...
2017. jún. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
Nem buliztam és pasiztam! Folyamat ott vagyok a gyerek életébe rengeteget találkozunk és beszélünk! Tartom a kapcsolatot a tanárával osztályfőnökével, mindent tudok és ott vagyok! Nem hagytam el és nem lemondtam róla! Szerintem nem én vagyok az egyetlen aki ezt így oldotta meg! És nagyon jó a kapcsolatom a lányommal!
2017. jún. 12. 11:27
 6/36 anonim ***** válasza:
94%
A bíróság nem azt fogja nézni hogy neked jó legyen, hanem azt hogy mi a legjobb a gyereknek. Nem hiszem hogy jó szemmel fogják nézni hogy 3 évre lepasszoltad a nagyszülőknek.
2017. jún. 12. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
17%
ne törődj itt a sok hülyével van aki azért van itt hogy másokat becsméreljen, ettől érzi jól magát mert az tesz jót a beteg lelkének ha másoknál jobbnak érezheti magát és ez csak így megy.
2017. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Igen azt látom, hogy csak támadni tudnak, pedig azt gondoltam, hogy itt azért normálisan tudnak válaszolni! De látom, hogy tévedtem... :( Nem azt szeretném hogy nekem jó legyen, hanem azt hogy a gyerekemnek a legjobb legyen! Nem passzoltam le világos!
2017. jún. 12. 11:36
 9/36 anonim ***** válasza:
93%
Hát azért nem a kis lelkivilágát nézted, mert pici korában otthagytad 3 évre és csak látogattad, ahogy az apja is. Nekem is van gyerekem, úgyhogy nem igazán tudod bemagyarázni, hogy ez miért is volt jó a lányodnak.Amúgy igen, bármi elképzelhető, bár szerintem a legjobb, ha továbbra is a nagymamánál marad.
2017. jún. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:
Mindegy , már bánom hogy írtam ide... nem pici baba volt mikor édesanyámnál hagytam! A kislányom is teljesen megérti ezt a helyzetet! Tudja, hogy mit miért teszek és tettem! Nem kell támadni folyamatosan!
2017. jún. 12. 11:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!