Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan legyek támogató szülő,...

Hogyan legyek támogató szülő, ha szerintem ennek csúnya vége lesz, és meg akarom tőle kímélni?

Figyelt kérdés

Még a karantén előtt megismerkedett a lányom egy fiúval. Egyszer hazakísérte. Később kérdezem tőle, hogy új barátod van? Mire mondja, hogy nem a barátja, csak sokat lógnak együtt, chatelgetnek meg lefekszenek.


Látta rajtam, hogy már kaptam egy kisebb infarktust, mert gyorsan megnyugtatott, hogy nincs semmi gond, nincs beleesve. A srác meg még az előző barátnőjébe szerelmes, de ő ez tudja, és nem zavarja. Megbeszélték, hogy mindketten ismerkedhetnek, akivel akarnak. Neki jó így.


Nekem ez a felállás nagyon fura és idegen. De ez egy dolog. A rosszabb, hogy amióta tart a #maradjotthon, azóta nyilvánvalóan hiányzik neki a fiú. Félek tőle, hogy mi lesz, ha beleszeret vagy, ha már beleszeretett. Nem akarom, hogy szenvedjen, amiért a fiú még a volt barátnőnél tart. De azt se akarom, hogy azzal, hogy fúrom a dolgot betegyen a hisztérikus, ellenségeskedő szülő skatulyába, és később ne mondja el, ha van valami, mert "úgyse értem meg".



2020. ápr. 17. 08:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
17%

Szintén szülöként.

Te normális vagy??? Annak örülsz, ha érzelmek nélkül, csak dugni jár össze valakivel a kamasz lányod?? Csodálatos mintát nyújtottatok otthon, gratulálni tudok.

2020. ápr. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Azt nem írtam sehol, hogy örülök neki. Ezt miből vetted le? Pont, hogy nem tetszik nekem ez a szituáció, de az-az első, hogy boldog legyen. De már látom, hogy nem az.
2020. ápr. 17. 08:17
 3/33 anonim ***** válasza:
45%
Azért van ilyen selejtes viszonyban, mert kevésre tartja magát, úgy érzi, neki ennél jobb, igazi kapcsolat nem jár, alulértékeli magát.
2020. ápr. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
90%

SZtem tök jó dolog, hogy ezt ilyen egyszerűen, természetesen megosztotta veled, ebből feltételezem, teljesen jó a viszony lányod és közted. Nyilván nem örülsz a szexkapcsolatnak, de az is jó hozzáállás, hogy nem tiltod tőle ( bár most ugye találkozni se tudnak), de gondolom a véleményed tudja.

A csalódástól nem tudod megvédeni, és igen, lehet, hogy többet érez a srác iránt, csak még magának sem vallja be. ( Én is szülő vagyok. )

Hagyd ezt az egészet, ezen ne aggódj. Nem ez lesz a lányod első és utolsó csalódása az életben. Mindenki csalódik. Próbáld meg másképp megélni ezt a helyzetet.

2020. ápr. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
14%

Szóval, az nem zavar, hogy LEFEKSZIK valakivel csak úgy, de az zavarna, ha lenne egy szerelme, akivel szeretik egymást...?


Kérdező, te normális vagy?

2020. ápr. 17. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

#5: Értelmezd a leírtakat, kérlek szépen, mielőtt elszabadítod az indulataidat.


Nem írtam egyszer se, hogy zavarna, ha lenne egy szerelme, akivel szeretik egymást.

Azt írtam, hogy attól félek, hogy beleszeret úgy, hogy a fiú kategorikusan le van ragadva érzelmileg az előző barátnőjénél.

2020. ápr. 17. 08:29
 7/33 anonim ***** válasza:
89%

Sztem a kérdező úgy értette, h nem örül a szexkapcsolatnak, de nem akar beleszólni, viszont a srác még az előző bnőjét szereti, és a lányán meg azt vette észre, h vannak érzései a srác iránt.

Esetleg beszélgess a lányoddal erről.

2020. ápr. 17. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

#3-as: Elnézést, hogy neked írok később, de visszafelé olvastam a válaszokat.


Nem hinném, hogy baj van az önértékelésével. Magabiztos és határozott. Ha tetszik neki valaki, akkor nem szívbajos, odamegy kezdeményezni. És nem hímezve-hámozva. Ennyi idősen hozzá képest én nagyon szende és ijedős voltam.

2020. ápr. 17. 08:33
 9/33 anonim ***** válasza:
12%
Már megbocsáss, de semmi közöd a lányod szerelmi életéhez. Beavatott a dolgokba, viszont ez nem jelenti azt, hogy bele is szólhatsz. A saját életeddel foglkozz, mert rövidesen magadra haragitod a lányt, aztan ennyit sem mond el neked.
2020. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
19%

Kérem áruld el, mennyi idös a lányod?

"Hogyan legyek támogató szülő .....?" Ugy, hogy "Nem akarom, hogy ........ De azt se akarom, hogy ........." gondolataidrol leszoksz! Sok mindent tehetsz, (jotanács, vigasztalás, szeretetröl biztositás, .....) de akarni valahol máshol!!!

2020. ápr. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!