Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám miért nem tud egy...

Anyám miért nem tud egy kicsit is odafigyelni a másikra?

Figyelt kérdés

Azt hiszi minden körülötte forog. Ha éjszaka én véletlen belerúgok az asztal lábába, mert direkt nem kapcsoltam sehol lámpát, hogy anyámat meg ne zavarjam, és ő felébred, akkor elkezd velem ordítani, hogy ő aludna, meg miért nem bírok kicsit is odafigyelni, meg bla bla bla.


És hogy közben ő mit csinál? Éjszaka akárhányszor vécére megy lehúzza, lámpát kapcsol. hajnali 4-kor a redőnyöket húzogatja.


Mit képzel? Más nem akar aludni? Én mindent megteszek, hogy "őfelsége" nyugalmát meg ne zavarjam, sose kapcsolok lámpát abban a házban ahol én is ÉLEK nem merek vécére se menni, nehogy arra is felébredjen, lehúzni meg főleg nem merem. Erre ő, ha rossz éjszakája volt mintha a vlág tudtára akarná hozni. van, hogy hajnali 2-kor mosogat, úgy csörömpöl, azt hiszem betört az ablak.


És még én vagyok az aki csak magával törődik.


Amikor lenne egy alkalom, hhogy ajj de jó, másnap végre nem kell korán kelni, elég, ha csak 9-kor, mert 10-kor lesz óra, ezt elmondom neki is, meg minden, tud róla.. és mit csinál? már hajnalban mosogat, felhúzza a redőnyöket, húzogatja a vécét. Amikor meg egyszer szólni mertem, hogy ezt nem tudná-e kicsit később csinálni, napokig tartó ricsajjal kezdett velem ordítani mint a sakál. szó szerint napokig ha csak levegőt is vettem már leordította a fejem.


2020. ápr. 17. 09:01
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

ja és egyébként nem tudom.. mintha egy tipikus nőlenne. nem mondja el, hogy mi a baja, csak folyton úgy tesz mintha szenvedne. Ugyanis van mosogatógép a konyhában, nem értem miért nem lehet abba gyűjteni a tányérokat és azzal elmosogatni, kevesebb vizet is fogyaszt, mint egy normál mosogatás. De nem, "neki most rossz éjszakája volt", ezért ha neki rossz mindenkinek legyen rossz.


Amúgy ilyen is volt már. éjszaka beindítja a mosógépet (nem mosogató, csak mosó) és amikor centrifugán megy, vagy csak úgy normálisan, akkor mintha egy gyárban lennék bszki. Hogy lehet így aludni?

2020. ápr. 17. 09:05
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Háááát... igen.... a WC-t le szokták húzni.... :)

Amúgy meg nem tudsz mit csinálni. Elviselni egymás rigolyáit, amíg nincsenek meg a feltételeid a külön költözéshez.

2020. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ez csak igy a mradjotthon idejen van? Eddig nem zavart?

Tudom nem fog tetszeni, de en szulokent mondom a sajat gyerekemkiidegelt egy het alatt. Nem akar folkelni, este nem akar lefekudni, ugy kozlekedikmint aki nem tudja a testetkordinalni...hahah. persze en is huzogatom hajnalban (7kor) a redonyoket es mosogatok este 10kor es hajnali 6kor is. A vecet lehuzom.. nem hagyom rohadni se a pisit se a kakit benne... DE ha o menne suliba es este faradt lenne es aludna 9-tol, mint korabban, akkor fel se tunne se neki se nekem. Ugyanis kkor is ugyanezt csinaotam csak o hulla faradtan aludt 9-6:30-ig igy nem zaarta. Es engem se hogy 8kor meg aludni, mert akkor mar iskolaban volt.



Tehatnezd ugy, hogy anyad idegesito, a szokasi is idegesitoek foleg,mert otthon kell lennetek osszezarva egyhonapja es nem mozogtok eleget nem tudtok felrevonulni egymas elol. Amit tehetsz: napkozben tornazz, valahogy faraszd le magad. Hanincs csak 10tol orad attol meg kelj fol mintha lenne suli esesteis probalj idoben lefekudni. Aludj fuldogoval vagy fulessel.

2020. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
59%
Az összezártság végére meg fog nőni a válások és gyilkosságok száma...
2020. ápr. 17. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
de azért ha pisilünk, nem mindig olyan fontos azt lehúzni :) nem alszom rendesen már évek óta csak azért, mert anyám ilyen. 22-kor kell lefeküdnöm, hogy 9-re kipihenjem magam, erre még anyám is rátesz egy lapáttal. Nem rtem. Hirtelen miért lesz neki ilyen fontos, hogy csak akkor az éjszaka közepán mosogasson?
2020. ápr. 17. 09:17
 6/14 A kérdező kommentje:
nem. évek óta ez megy :(
2020. ápr. 17. 09:17
 7/14 A kérdező kommentje:

3# attól függ, hogy mekkorák a gyerekeid. Miért baj az, hogy nem akar felkelni? Nem tudom hány évesek, de szerintem bármely korosztályt békén kéne hagynod, had keljen föl a maga tempójában, kivéve, ha órája van korán.


van olyan nap amikor nincsen egy órám se, akkor átlag 16-18 órát alszom. na és? este 22-23-kor lefekszem mert fáradt vagyok, ás délután kelek. Miért kéne engem ezért felébreszteni?


De lehet anyámnak si ez a gondja. Ha őa felébredt, akkor az nem jó, hogy más meg pihen, ezért keljen fel mindenki.


AMúgy nap közben miét nem lehet mosogatni?

2020. ápr. 17. 09:21
 8/14 anonim ***** válasza:
49%
Kérdező, napközben elmosogathatsz, akkor anyádnak nem éjjel kell ezzel fáradni! A 16-18 órás alvásidőd mellé beleférhet, így anyukád is többet pihenhetne.
2020. ápr. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
én mosogatnék, de anyám már elmosogatott éjszaka. nappal meg berakom a mosogatógépbe. amit majd hétvégén beindítunk, ha hétfő óta gyűlik a tányér.
2020. ápr. 17. 10:19
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nyílvánvaló, hogy anyukádnak valami teljesen más, tőled független problémája van, de rajtad vezeti le a feszkót. Nem igazán tudsz vele mit csinálni, de tényleg megpróbálhatnál kicsit segíteni neki és kivehetnéd a részed a házimunkából.


Ezt a wc-s borzalmat ő kérte, vagy te találtad ki? Tehát konkrétan mondta neked, hogy ne kapcsolj lámpát és ne húzd le, ha kimész vagy csak szimplán azt kritizálta, hogy egyáltalán kimész? Az én anyám nagyon kiakadt volna annó, ha nem húzom le magam után a wc-t és ott büdösödik egész éjjel.


Nem olyan hosszú ám az élet, hogy a napjaidat 16 óra alvással kéne eltölteni, tudom kijárási korlátozás meg minden, de még így is sok dolog van amit lehetne csinálni(torna, sport, olvasás, túrázás, rajzolás és ne adj isten tanulás vagy házimunka).


Ui: nálam bevált, hogy mikor valamit kritizáltak a szüleim, felírtam/megjegyeztem pontosan, hogy mit mondanak és mikor ők is ugyanazt csinálták, visszaidéztem a szavaikat. Ehhez persze szükséges, hogy legyen humorérzékük és liberálisabbak legyenek.

2020. ápr. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!