Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Jól csináljuk? Ti se tárulkozn...

Jól csináljuk? Ti se tárulkoznátok ki lelkileg ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Anyósjelöltem borzasztóan pletykás,de belül nagyon jóindulatú/kedves/szeret engem. Barátom a kapcsolatunk elején figyelmeztetett,hogy az anyukájának semmit sem szabad elmomdani csak azt,amit bárhonnan ha visszahallunk nem esne sz#rul. Tehát csak a jó dolgainkat és azt is nagyvonalakban, anyagiakról semmit soha,és stb.. Ő már kisfiú kora óta tartja a 3 lépést anyukától pont emiatt. Ha nem így lenne nem is működne kb mivel mindenkivel mindent megoszt az anyja.


Hidegnek tűnünk neki(ja nincs egyedül de apósjelölt nem pletykás) és távolságtartónak tűnünk: egyszer mondunk el valamit pl jó hír direkt azt várjuk mi lesz.. nem kellett 2 hét és hallottuk vissza mástól. Barátom mondta,hogy tényleh csak azt mondjam amit bárki tudhat rólam,erre figyelek. Annyit vontam le: mázlim van,hogy a párom így áll hozzá,mert ha nem így lenne mindenki a fél országban tudna rólunk mindent.


Ha belekérdez olyanba amit pont emiatt nem osztanék meg amikor találkozunk, hogy tereljem át a szót?


Kollégáival,boltos nénivel,ismerőseivel akárkivel olyan dolgokat megoszt amire senki se kíváncsi és még bele se gondol hogy esetleg rosszul esne annak akiről beszél. Nem pletykál rosszindulatúan ez fontos pozitívum: viszont ha emberek közt van kibeszéli a teljes családi&magánéletét. Így ha beszélünk mit ne tegyek? Ha rászólnak miért pofázza ki megsértődik ezért a teljes családja csak a legfontosabb jókat közli vele: ő ebből csak annyit szűrt le,hogy kirekesztettük..pedig nem ezt kellene leszűrnie... Változtatni nem fog,ezért stagnál,hogy nincsenek komoly beszélgetések közte és gyerekei,menyjelöltjei és veje közt.



2019. okt. 24. 22:30
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocs az elírásokért.


Volt több eset,hogy egyszerű ránk nézve nem sértő dolgot hallottunk vissza. Akármit mondtunk kibeszélte bárkinek.. Fontos,hogy tényleg nem sértegetett engem,de zavar hogy szörnyen nem tudja fékezni a száját. Nem látok jobb megoldást. Párommal ferdítünk nekik,meg elhallgatunk amit tudunk (külön élünk)..csak ne halljuk vissza.


JA és nagyvárosban élünk!! Nem a falun ezért szomorú. :(

2019. okt. 24. 22:36
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
éppen akartam javasolni hogy legyen a számára egy másik verzió,nevezzük ferdítésnek,olyan ami nem bántó senkire nézve ha visszahallja. úgy látom Te is rájöttél a megoldásra :) külön szimpatikus számomra hogy tisztában vagy az anyós"betegségével" és baromira jól kezeled. falun sokkal rosszabb lenne a helyzet,hidd el nekem :D szerintem maradj a tervednél,ártani nem árthatsz vele :)
2019. okt. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm!! :) :) :) 🤗🤗

DE ehhez leginkabb az segit minket,hogy párom is így áll hozzá,különben cs##hetnem.. Külön ő szólt,nekem hogy semmit se áruljunk el,viszont amit "nagy dobra vernénk" azt igen!


Sokáig nagyon nem voltam képben de párom mindig figyelmeztetett,később jöttem rá,mikor a saját bőrömön tapasztaltam.. Nagyobb városban élünk és így is..egy drogériába összefutok egy nővel akit én és anyósjelölt ismer.. a nő finoman jelezte,hogy anyós mindenről beszámolt neki,viszont sose ócsárolt engem,sose bántott. Viszont a nő szólt,hogy azt is elmondta neki,hol mikor voltunk..stb stb.. őt ez nem érdekelte..de jelezte: ha biztos békét akarunk: NE avassuk be anyukát semmibe.. általános dolgokról beszéljünk csak! :) :( Mondjuk azért nyilván nem a hálószobatitkokat akarjuk neki kifejteni...


Én csak békét akarok. Mindenhol füle van,mindenkit ismer..mindenkivel jópofizik,viszont nekünk is kibeszél olyat..ami totál nem tartozik ránk.. Sógornőmék (jelölt mert nem vagyunk házasok de így mondom) elmondtak vmit anyósnak elég bizalmas.. Nem értem miért ..ő dolguk annak mondja akinek akarja. Majd a párom anyja köztünk amikor a testvéréék nincsenek ott elmondja a dolgot ott részletezi.. Mi csak pislogunk. Hazafele jövet nyugtáztuk párommal,hogy jó akkor se ezt,se azt se amazt nem meséljük nekik mert anyós biztos h továbbadná.. Kényes témák.. évek óta ferdítünk..és mindig képben kell lenni mit mondtunk..nehogy belegabalyodjunk.

2019. okt. 25. 00:27
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva:

Igen, jól csináljátok, ne változtassatok ezen.

2019. okt. 25. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 25. 10:37
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. okt. 29. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
??????
2019. okt. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!