Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Komolyan nem lehetett volna...

Komolyan nem lehetett volna kibírni?

Figyelt kérdés
Kb 3hete férjem nem járt át ebédelni a szüleihez a vírus miatt. 70felettiek. Párom dolgozik, bevásárol, ügyeket intéz. Én meg lassan szülök. Tegnap délben onnan hívott, bement kajálni. Eddig megoldották külön. Nyugodt is voltam. Erre ilyen butaságot csinálnak. Én még tesómmal se találkozok, pedig a szomszéd utcában lakik. Szüleimmel már 1hónapja. Férjem minden hétköznap látta őket mert elment kajáért hozzájuk, nem mentek közel egymáshoz. Mivel kismama vagyok így picit jobban aggódok. Nem csak magam miatt. Férjemnek immunbetegsége van. Nekem súlyos allergiám. Azt se tudjuk, hogy a szülei merre járkálnak. Púp lenne a hátamon, ha most valamelyikünk lebetegedne. Miért nem képesek egymás nélkül meglenni?
2020. ápr. 22. 08:34
1 2 3 4 5
 21/46 Andizsuzsi ***** válasza:
89%
Attól, hogy a szülei idősek, nem jelentenek nagyobb veszélyt a férjedre, mint az, hogy vásárolni és ügyeket intézni jár.
2020. ápr. 22. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 anonim ***** válasza:
86%
Valójában nem a szülők jelentenek veszélyt a férjre, hanem a férj a szülőkre, de mindegy
2020. ápr. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is túlreagálod. Saját magad mondod, hogy három hete nem járt ott; szimplán hiányoznak egymásnak.

Most ha fél évig lesz ez a helyzet, akkor a családok ennyi ideig kerülik egymást, mintha mindenki leprás lenne? Eljön az a pont, amikor inkább azt mondják, hogy a saját fiamtól/lányomtól/apámtól/anyámtól... nem fogok undorodni, hanem a családommal akarok lenni.

Sokaknak ez már most eljön, van aki még bírja egy-két-három-X hétig, de mindenkinek el fog jönni.

És nem kellene egymásnak beszólogatnunk emiatt, mindenki tegye amit ő jónak lát, és ne a másikkal foglalkozzon.

2020. ápr. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
13%

miért reagálná túl? a férj is lehet hordozó és fertőzheti a szüleit- NE MENJEN ÁT

az anyuka kismama és volt aki influenza miatt halt meg a babával együtt (és az "csak" influenza volt)- Ne MENJEN ÁT

Ha mégis átmegy és anya pici fia, akkor maradjon is ott.

Én párom is csak telefonon tartja velük a kapcsolatot és eszében sincs átmenni...

2020. ápr. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:
22%
ja a mi kerületünkben egy 52 éves makk egészséges férfi is meghalt a betegségben, akkor egy kismama még rosszabb ott eleve legyengült az immunrendszer. Mindenki maradjon otthon, csak azért mennek ki az emberek mert nem szabad, bezzeg ha normálisan menne az élet minden otthon ülne a seggén és nyomogatná a tabletet.
2020. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
88%

De mi az, hogy akkor jött, mikor a szülei elutaztak? Ti nem éltek együtt a férjeddel?

A főzésnél meg nem is értem ezt a próbálkozást. Könyörgöm, nem sokára anya leszel, a férjed meg máshol eszik? Elég hamar feladtad, hogy a férjed megszerzése a te főztödet. Vagy csak így kényelmesebb? Most csak a hasát tömi máshol, később még....

2020. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
64%

24!


A kerdezo azt szerette volna, ha anyósékat szidja mindenki, holott az egyetlen ludas a történetben a kedves férj.

2020. ápr. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
93%

"De mi az, hogy akkor jött, mikor a szülei elutaztak? Ti nem éltek együtt a férjeddel?"


Nekem is pont ez jutott eszmbe. Ezek szerint nem éltek együtt a férjeddel, vagy mi van? Nem igazán értem.

2020. ápr. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:
48%
anyós is hibás és a férj is. Nálunk anyósom direkt mondta ne is menjen át a férjem, pedig a férjem pont emiatt akarta hívni, hogy most egy darabig max telefon lesz. Értelmes ember nem invitálja be ilyenkor a gyerekét, főleg akkor ha otthon kismama várja a férjet...
2020. ápr. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 A kérdező kommentje:
Na. Együtt élünk. Sokszor próbálkoztam haza hivni ebédelni, mindig azt mondta már elígérkezett a szüleihez. Minden hétköznap hívták. Az elutazást arra értettem, mikor ügyet mentek intézni, vagy le a földjükre kertészkedni, mert olyankor ugye nem tudtak főzni. Azt gondoltam össze házasodunk és ez az egész meg fog változni. De a szüleit nem is érdekli. Nem veszik észre hogy a fiuk már felnőtt. De igazatok van, a férjem is hibás.
2020. ápr. 22. 11:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!