Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek - mit tehetek, ha...

Mit tegyek - mit tehetek, ha tudom, hogy a lányom barátnőjét otthon verik?

Figyelt kérdés
Nem rendszeresen úgymond, de azt gondolom, ebből egy is elég... 😕 a lány 12 éves és nagyon megviseli (érthetően) - milyen lépéseket lehet tenni, ami mondjuk a sehovanemvezető "elfordítom a fejem" és a gyámügy közti skálán van - és valóban érne is valamit?
2020. ápr. 23. 18:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
69%
kényes téma... talán a tanárához (osztályfőnökéhez) kellene fordulni - a tanároknak van kapcsolatuk a gyermekvédelmisekkel, és ha a tanár beszél a szülővel, az hatásosabb is lehet
2020. ápr. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Én sehonnan nem tudom megállapítani, de a lányomnak elmeséli h olyan pofonokat kap, hogy elered az orra vére. vagy hogy az apja részegen hazamegy és megrugdossa.


Az osztályban a gyerekek tudják ezt páran és elmesélték az osztályfőnöknek, de ő csak annyit mondott h nem tud mit csinálni.

A szülők egyébként a külvilág felé igazi jófej mintaszülők - én is teljesen ledöbbentem a hallottakon. (De mint tudjuk a bántalmazóknál ez gyakori.)

2020. ápr. 23. 19:32
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

És a nyomokat nem látja senki? A tanár tornaórán pl....???


Az osztályfőnök nem vesz észre semmit? Iskolapszichológussal nem próbáltál beszélni?

2020. ápr. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
13%

Mit takar az, hogy verik? Eléggé széles a skála. Nem mindegy, hogy néha elborul a szülő agya és odacsap egyet mérgében vagy tányért vágnak hozzá(utóbbi eset volt középsuliban nalunk. A lányt kiemelték a családból és utána full lezüllött egyébként).


Úgyhogy ennek tudatában cselekedj. Lehet, hogy jót akarsz, de a pokolba vezető út is jó szándékkal van kikovezve 😏

2020. ápr. 23. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

A tanárok semmit sem fognak tenni. Álltalánosban volt egy "fura" osztálytársam. Mindig nagyon precíz volt, görcsös és kényszeres. Ha rossz jegyet kapott, vagy szóba hozták az apját remegett, volt, hogy zokogott. Mindenki tudta, hogy veri. Mi gyerekként nem tettünk semmit, a tanár meg simán félre nézett. Mostanában gyakran az eszembe jut, csak remélni merem, hogy normális élete lett.

A neten sok szervezet van akiktől tanácsot kérhetsz, de egy rendőrrel is érdemes lenni beszélni. Ha nem is tudod bizonyítani ő is adhat tanácsot.

2020. ápr. 23. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
91%
Besétálsz a családsegítőbe és elmondod amit tudsz. Kéred, hogy maradj névtelen. Ők intézkednek. Az én apám szerintem a szomszédon bukott le. Azóta a szomszéd már meghalt. Remélem az angyalok között.
2020. ápr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem amelyik szülő már ott tart hogy rendszeresen veri a gyereket azt nem érdekli a fenyegetés sőt lehet hogy emiatt fogjak jobban verni.En nem beszélgetnék velük hanem nevtelenül(persze ha lehet csak akkor) feljelentés tennék vagy a rendőrségen vagy a gyámügynél.
2020. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
77%
És hol van a gyerek anyja? Inkább vele beszélj először 4szemközt. Erről ő tudhat a legtöbbet. Ha meg ő is bántalmazva van, akkor lépjen a lányával.
2020. ápr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
20%
Ha jelented és bekerül egy gyermek otthonba ott lehet sokkal rosszabb idők várnának rá.
2020. ápr. 24. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!