Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szüleim állandóan a nyakamon...

Szüleim állandóan a nyakamon lógnak? Hogyan rázzam le őket?

Figyelt kérdés
Minden hétvégén szinte nálam vannak néven, hogy panelba laknak és ott nincs kert. Alig hogy felkelek már a kertbe vannak sütögetnek stb. És még ők vannak megsértődve, ha elmegyek itthonról inkább vagy közlöm velük, hogy nem vágyok a társaságukra. Miért nem fogják fel, hogy van saját életem és bőven elég ha hetente csak kétszer találkozunk.
2020. ápr. 25. 12:56
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Hogy mennek be?
2020. ápr. 25. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell húzni a határokat, és ha a szüleid nem veszik észre maguktól, hogy durván nyomulnak, akkor ez nem fog menni konfliktusok nélkül. Sajnos az emberek jelentős része nem rendelkezik olyan érzelmi intelligenciával, hogy felmérje, a viselkedése mennyire sérti a másik ember határait. Ilyenkor sajnos cirkusz kell ahhoz, hogy rendbe tedd a dolgokat. Meg fogják szokni az új felállást is.
2020. ápr. 25. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
van kulcsuk a kapuhoz, de nem olyan célra adtam, hogy mindig itt töltés a szabadidejüket.
2020. ápr. 25. 13:14
 4/22 A kérdező kommentje:
Természetesen hiába volt korábban ebből veszekedés ugyanúgy jöttek csak anyám pluszba játszotta a sértődöttet. Én meg már kezdek beleunni ebbe és inkább lefogom cserélni a zárat. És már most tudom,hogy ezért képesek nem szóba állni majd velem, de kezd nem érdekelni a véleményük.
2020. ápr. 25. 13:19
 5/22 anonim ***** válasza:
66%
Neked is van kulcsod a lakásukhoz? Cserélj zárat és modd, hogy tönkrement, de csak kétkulcsosat tudtál venni.Nincs több kulcs.
2020. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
akartak adni de nem kértem mivel semmi dolgom nincs nekem náluk.
2020. ápr. 25. 13:25
 7/22 anonim ***** válasza:
75%

Nem könnyű helyzet!

A te kerted = az ő kertjük, ők így gondolják.

Neked kell szigorú szabályokat hoznod, de mégis úgy, hogy a kapcsolatotok lehetőleg ne sérüljön, inkább javuljon!

Egyelőre ne támadj nekik, hogy már megint mit kerestek itt, inkább mondd el az érzéseidet, mondd el nekik őszintén, hogy zavarnak, szeretnéd a saját életedet élni, és tartsák be a határokat! Ha nem válik be, akkor jöhet a zárcsere!

Sok sikert! :)

2020. ápr. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Zárat cseréld le, ne adj nekik kulcsot, a csengőt kösd ki, hogyha esetleg folyamatosan akarnák nyomni a csengőt, hogy biztosan kimenjél, akkor ne szóljon, a telefonodat meg kapcsold ki, vagy némítsd le.

Leírás alapján ők azok a típusú emberek, akikbe "bele kell rúgni", hogy észrevegyék magukat. Lesz pár hét durci, aztán lazíthatsz a szabályokon.

2020. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 gömbicica ***** válasza:
15%

saját pénzből vett, saját lakásod van ha jól gondolom. Akkor már 30 feletti vagy jóval. Vagy valami csókos állásod van rakás fizuval.Hölgy vagy ur vagy az sem derül ki.

Leszel Te is szülő. (bár lehet jobban járnál ha nem vállalnád be)

2020. ápr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
42%
Megmondod hogy te vetted a házat saját pénzből, ha akkor nem adtak bele egy fillért se, akkor ne akarjanak most se ott lenni.
2020. ápr. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!