Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Furcsa az, hogy idegesít,...

Furcsa az, hogy idegesít, hogy amikor az anyámék itthon vannak, állandóan a koronavírusos híreket kell hallgatnom a tv-ből?

Figyelt kérdés

Fontosabb hírekről nyilván én is tudok, de azért néha szeretném ignorálni a témát, nem akarom egész nap azt hallgatni hogy koronavírus, koronavírus...

De amikor az anyámék itthon vannak, bekapcsolják a tv-t, amiből mást nem lehet hallani, állandóan olyan csatornákat kapcsolnak be, ahol hírek mennek. Jogosan zavar, hogy állandóan a koronavírusos híreket kell hallgatnom?


2020. ápr. 8. 07:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
66%
Most a koronavírusnak van szezonja, szokd meg! :)
2020. ápr. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, nyilvan erthető ha zavar,nem tesz jót a mentális egészségnek ha örökké hergeli, meg depizteti magát az ember. A tajékozottsag fontos, de bele lehet kergülni ha állándóan ez megy.
2020. ápr. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
Hát ne tévézz. Te dugd csak homokba a fejed ha akarod, de a szüleid hagy nézzék már azt amit akarnak.
2020. ápr. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Engem is idegesít, hogy már más hír nincs is, csak ez. A világ egyéb dolgairól kutatás nélkül most semmit sem tud az ember.

Meg aztán már a hipochondriám is kezd kijönni a sok hír miatt, pedig eddig nem volt ilyen gondom.

Én már igyekszem tudatosan kerülni: TV-t nem nézek (mármint TV-ben adott műsort), és a híroldalakon is továbbgörgetem a koronavírusos dolgokat, hacsak nem olyasmi, amiről tudni kell (korlátozások, stb.).

2020. ápr. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt ez most sokakat érdekel, ezt el kell fogadni.

Másrészt nem feltétlenül van a hírek követésének negatív mentális hatása. Én pl. eléggé alaposan tájékozódom, de egyáltalán nem leszek depressziós tőle, nem stresszel. Megteszem, amit tudok, ezen felül nem idegesítem magam miatta, attól nem lesz jobb.

Engem azok idegesítenek, akik tájékozatlanok, és aztán nekik a legnagyobb a hangjuk. Ma reggel kiváltottam pár receptet, valaki meg épp azért volt kiakadva, hogy a postán reggel nem szolgálták ki. Nem baj, hogy már kb. 10 napja több helyen is megjelent, hogy a postákon az első óra az időseké...

Amúgy teljesen megértem, ha ez téged idegesít, mi sem a TV-t nézzük, a cikkekből szemezgetjük ki, ami érdekel. Próbáld nem a TV közelében tölteni az időt.

Mástól is hallom, hogy ez van: az idős családtag egész nap ezt nézi. De azt is tudom, hogy ez legalább most érdekli, tehát lefoglalja magát vele, nem stresszeli őt sem, nem majrézik miatta. Ha lekapcsoltatnák vele a TV-t, csak unatkozna.

2020. ápr. 8. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hallgass zenét olyankor vagy menj be a szobába.
2020. ápr. 8. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
joguk van hozzá, vonulj a szobádba ,ez van.
2020. ápr. 8. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

ėn naponta egyszer nėzek utåna ennek ,mert munkahelyünk akkor nyithat ki ha vėge korlåtozåsoknak

nem magyarorszågon lakunk jelenleg.

2020. ápr. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Javaslom, hogy a magyar ferdítések helyett inkább a cnn és a bbc oldalain tájékozódj. Tárgyilagosabb, pontosabb. (Nyilván a magyar sajátosságok nem lesznek abban, viszont magáról a globális helyzetről sokkal normálisabb hírek vannak). Vagy, ha németül is beszélsz, akkor a német híroldalak meg Európára koncentrálnak inkább.
2020. ápr. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem jogos a felháborodásod. Azt néznek amit akarnak. Majd pont tőled kérnék engedélyt.
2020. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!