Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kezel úgy apám mintha...

Miért kezel úgy apám mintha kisgyerek lennék? (elmúltam 18 éves)

Figyelt kérdés

A szüleim 11 éves koromban elváltak. 5 évig anyukámnál laktam aki ez idő alatt inkább más dolgokkal (pasizás barátnők) foglalkozott mint velem.

Elköltöztem apámhoz de közben anyám megváltozott és apám annyira elkezdett idegesíteni, hogy újra költöztem. Most hétvégente vagyok apámnál. A legnagyobb bajom vele az a viselkedése, minden este eljáttsza amikor nála vagyok, hogy "Nem jössz TV-zni? " mármint én olvasok a szobámban vagy valamivel elfoglalom magam és így random bejön és ezt kérdezi. Világosan megmondtam neki, hogy engem nem érdekel az a sok baromság ami a köztévén megy... Folyton ilyen gyerekes vicceket mond én meg általában annyit mondok, hogy oké vagy semmit, erre ő megkérdezi, hogy ez most nem volt vicces nem lehet poénkodni apáddal? Az osztálytársaiddal sem szoktál viccelődni?

Terveztem, hogy Szegedre fogok egyetemre menni, amint megtudta mondta hogy milyen jó hely Szeged akkor venne ott magának egy lakást és akkor az milyen jó lesz.

Folyton azt akarja, hogy menjek el vele Wellness hétvégére és mindig nemet mondok aztán megsértődik. Meg néha mondja hogy ilyen ez a kamaszkor, ő is volt kamasz majd kinövöm de nem fogja fel milyen elviselhetetlen amit csinál ahogy beszél hozzám azt is úgy teszi mintha óvodás lennék.

4 hónapja osszeultunk anyám apám meg én és elmondtam nekik, hogy most már 18 éves vagyok szeretném ha úgy is kezelnétek, mondtam is néhány példát mit nem kéne csinálni de utána csak 2 hétig tartott ez a boldog békeidő apám újrakezdte.

Tudom hogy piti problémám van és igazából csak jólesett leirni, de ha valakivel volt hasonló és talált rá megoldást örülnék ha megosztaná itt:



2020. ápr. 25. 22:47
 1/10 anonim ***** válasza:
86%

Üdv, sorstárs!

Nálam is hasonló, némi különbséggel. A leírtak alapján azt lehetne mondani, hogy te reagálod túl, mert pl: semmi rossz nincs abban, hogy megkérdezi, jössz e tévézni. Nemet mondasz és olvasol tovább.

Szóval kettős érzéssel de átérzem. Legalább a te apád azt mondja, hogy van kamaszkor. Az én apám szemében van gyerek és felnőtt, köztes nincsen, hogy keresem magam, kis segítség kéne, de már nem vagyok kisgyerek. Az én apám is tud alakítani, amire azt hiszi vicces, rengetegszer azt hiszi... közben én elmondtam neki százszor, hogy komolyságot szeretnék, de nem, viccelődik tovább, én meg kínomban nevetek. Apám nevelt fel, teljesen egyedül. Kb 15 év együttélés után az akaratlanul lelket romboló szavaival kiakasztott. Szeretem, imádom, ő is engem, de ez sajnos hozzátartozik, amire 18 évesen jöttem rá, eddig csak kerestem és tagadtam, hogy az ő szavai tiportak. Amikor pedig már nem kérek, és folytatja tovább, hát akkor ő sem érti, mi bajom van, és velem semmit nem lehet viccelni olyankor.


18/l

2020. ápr. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Mivel csak hétvégén vagy ott, gondolom szeretne veled lenni, mégha gyenge poénokkal is, de oldani a feszültséget. Dobj be Te közös programot vagy elfoglaltságot. Azért ne menj, hogy csak beülsz a szobádba.
2020. ápr. 25. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
99%

Szerintem csak szeretné, ha igényed lenne a társaságára és próbál kitalálni olyasmit, amitől hátha...

Nem írtad hogy ezen kívül van e még ami idegesít benne..

Talán néha beszélgess vele vagy találj ki közös programot és akkor megnyugszik.

2020. ápr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
72%
Eltelik jó pár év és nagyon fogod magad szégyellni emiatt a kérdés miatt. Nem, nem vagy felnőtt, még mindig egy kis lázadó tini vagy lélekben akinek gáz az apja. Majd megérted...
2020. ápr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Azért, mert nem hajlandó tudomásul venni az idő múlását. Ő meg akarja állítani az időt, mert örgszik és fél, és azt hiszi hogyha te 5 éves maradsz a szemében és úgy is kezel téged, akkor őrá még szükésg van, mint szülőre.


Sok-sok rossz szülő hibája.

2020. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amíg a szülők élnek, a gyerek gyerek marad.

Amíg a gyerek önálló életre képtelen, a gyerek gyerek marad.

.

Apád szeret - és ezért tenni, kényeztetni akar.

Nagy valószinüséggel bepótölni akar abból, amit nem tudott fiatalabb gyerek korodban megadni.

.

Annak ellenére, hogy korodnál fogva jogilag válastópolgár lettél, nem lettél szülinapodon egyik napról a másikra felnőtt.

.

Ha apád nem ezt és így csinálná, nem akarna kényeztetni, akkor te is egy lennél azon kérdést feltevők közül, hogy apád miért nem törődik, foglalkozik veled, miért nem akar megadni minden tőle telhető, jónak tartottad.

Apád keresi azt a megoldást, hogy amíg nála vagy, EGYÜTT LEGYETEK, mert hiába írod, hogy "apámnál vagyok", ha te elvonulsz szobádba olvasni. Amikor ezt csinálod, nem apáddal vagy, hanem lakásában.

Le kell ülnöd vele és megbeszélni, mi az a közös tevékenység, ami mindkettőtöknek jó és érdekes.

2020. ápr. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az hogy elmúltál 18 éves, az még egyáltalán nem jelenti azt, hogy felnőtt is vagy. Max csak papíron.
2020. ápr. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Sokat segítettek, az első mélyen érintett, és az is, hogy "ha nem így lenne akkor olyan kérdést tennék fel, hogy miért nem foglalkoznak velem." Nagyon bírom a Gyakorikerdesek közösséget, vannak itt normális emberek is és csodálom, hogy vettétek a fáradságot és válaszoltatok a kiborulásomra, mert ez nem is kérdés.

Most már nem fogok agyalni azon, miért csinálja ezeket a dolgokat, 2 napot ki lehet bírni és ha minden összejön akkor 2 év múlva kollégista leszek. Az egyetlen dolog amit még nem tudok elfogadni a szüleim és még mindig megvisel lelkileg úgy érzem ha nem szabadulok innen nem fog előrébb haladni az életem, el is fogadhatnám, hogy elváltak és évekig csak az volt, hogy egyik a másikat szidta és velem üzengetnek és még a nagyszüleim is "háborúztak" és én voltam ebben a káoszban (magamnak) az egyetlen biztos pont ezért magamba fordultam. De ez is csak azt bizonyítja, hogy túlreagálom, érzékeny vagyok. Más lehet olyan helyzetben van, hogy cserélne velem, nekem meg lehet, hogy semmi se jó. Majd ha jobb lesz, remélem nem szégyenkezve nézek vissza erre a kérdésre hanem nevetve,bírom a sötét humort.

2020. ápr. 26. 09:43
 9/10 anonim ***** válasza:
Alternatívaként te is javasolhatnál számára közös programokat, ha azok a lehetőségek, amelyeket ő mond, nem tetszenek. Lehet hogy próbálkozik társalogni veled és azt érzi, hogy nem érdeklődsz. Te milyen programnak örülnél, vess fel programokat.
2020. ápr. 26. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sokan örülnének ha ilyen apjuk lenne hidd el. Ahelyett, hogy szidod becsüld meg! Minden együtt töltött percét élvezd ki amit vele tölthetsz! Majd ha már nem lessz , megbánod, hogy most elküldted.....
2020. ápr. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!