Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan, akivel gyerekko...

Van itt olyan, akivel gyerekkorában borzasztóan bánt az anyukája/apukája, mégis vállalt gyereket?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem anyukám volt ilyen, nagyon rosszul bánt velem sokszor gyerekként/tiniként. Testi fenyítésből is kijutott, de mégis sokkal jobban fájt a sok lelki bántalmazás. Emlékszem kb 12-13 éves voltam, amikor minden veszekedés alkalmával olyanokat mondott rám, hogy riherongy, meg féreg királynő, mikor először 16 évesen lett barátom, de ez már részletkérdés, a célja az volt hogy lelkileg eltiporjon. Ez ment kb 1 éven keresztül.

A kis bevezető után, rátérek a lényegre: sajnos anyám példájából kiindulva, azért nem merek gyereket vállalni, mert nagyon félek hogy irántam is úgy érezne a gyerekem, ahogy én éreztem anyám iránt. Akarattal sosem bántanék senkit, nem hogy a saját gyerekem, viszont félek, hogy akaratlanul is olyan hibákat vétenék, ami a szememben elítélendő, főleg egy szülőtől. Attól is félek, hogy türelmetlen lennék vele, mert sajnos nekem apukám nagyon az, és ez rám ragadt.

Azok válaszát szeretném kérni, akikkel szintén rosszul bánt valamelyik/mindkettő szülője, ennek ellenére mégis lett gyereke. Ti hogy bántok a gyerekkel? Nem követtétek el ugyanazokat a hibákat, mint a szülők? Köszönöm a válaszokat.


2020. ápr. 29. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bízz magadban! Gondolj arra, hogy sokkal kevesebb az esélye, hogy te is rosszul bánj a gyerekeiddel, mint annak, aki nem tapasztalt ilyet az életben. Inkább arra vigyázz, hogy ne ess át a "ló túlsó oldalára"! Egy életed van és minél tovább teret engedsz a múltból származó gondolatoknak annál több időt vesztegetsz el a saját magad által irányított életedből!
2020. ápr. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám agresszív alkoholista volt. Többször törte el a csontomat, az orromat legalább négyszer betörte. 17 évesen elszöktem otthonról, és azóta is a magam lábán állok. 21 évesen megszültem a fiamat. Emlékszem megígértem a kis csecsemő fiamnak, hogy engem az anyját, soha nem fogja látni részegen, és soha nem emelek rá kezet. 28 éves a fiam. Imádom, ő is engem. Már nem velem él, éli a maga életét a barátnőjével ( akit szintén angyon szeretek), és tudom, hogy jó munkát végeztem. Betratottam az igéretemet. Soha nem lettem olyan mint az anyám!
2020. ápr. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nagyon jellemző, hogy azért vállal valaki gyereket, hogy bebizonyítsa, hogy bezzeg majd ő sokkal jobb szülő lesz mint az ő szülei és máshogy fogja nevelni a gyereket. Sajnos nagyon kis százalékban jön ez be. A tanult magatartásformákat, a rossz kommunikációt amit egész gyerekkorodban láttál egyáltalán nem könnyű levetkőzni. Beleépülnek az ösztönös viselkedésedbe és ugyan azokra a dolgokra ugyan úgy fogsz reagálni mint a szüleid. Nagyon sokat számít, hogy valakit hogy szocializáltak, ez minden viselkedésed és hozzáállásod alapja.

Hogyha valaki veszi a fáradságot arra, hogy rendszeresen eljárjon pszichológushoz, kommunikációs tanfolyamokra, fejlessze a személyiségét az persze lehet nagyon nagyon jó szülő attól függetlenül, hogy az ő szülei nem voltak azok. Csak nagyon kevés ember veszi erre a fáradságot, azt hiszik majd maguktól egyszer csak teljesen megváltoznak de ez nem így megy.

Abszolút nem a gyerekvállalás volt a motiváció amögött, hogy én ezeket megcsináltam de megcsináltam. Mert tönkretette még a párkapcsolataimat is a hozott mintám, hogy nem tudtam érzelmi zsarolás nélkül, sírás-kiabálás nélkül kommunikálni mert ezt láttam gyerekként. Hogy figyelemhiányom volt mert gyerekként nem sokat kaptam. Tisztában voltam vele, hogy nem jó, de akkor is ez volt az első reakcióm, magamtól sosem tudtam volna teljesen elhagyni a rossz mintát. Így is nagyjából 3 vagy 4 évbe telt szakemberek segítségével.

Elképzelni nem tudom mi lett volna ha gyereket vállalok azokkal a szokásokkal, érzelmekkel, kommunikációs mintákkal. Vagyis el tudom mert sajnos napi szinten látom, hogy mit művelnek az ilyen szülők csóri gyerekükkel meg a párjukkal.

Szóval addig amíg valaki szakértői segítséggel nem dolgozza ezeket fel, nem tanul helyettük megfelelő mintákat, megfelelő kommunikációt addig soha de soha nem szabad gyereket vállalni ha valaki rossz, mérgező szülőkkel nőtt fel. Nem fog tudni elvonatkoztatni attól, ahogy szocializálódott, ugyan úgy fogja kezelni a nehéz helyzeteket mint anno a szülei.

2020. ápr. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, utolsó veled főleg egyetértek.
2020. ápr. 29. 15:36
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Jelen. Mindenben az alkesz agresszív szüleim példájának ellentétét teszem, ahogy azt akartam is. Szuper a kapcsolatom a kamasz gyerekeimmel, mindent megbeszélünk, mindenben kikérik a véleményemet, nagyon jó érzés, hogy eddig sikerült. :)
2020. ápr. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha valaki ilyen családból jön, azok a minták beépültek az életébe, elő fog jönni, ha lesz saját gyereke, lehet nem szó szerint, lehet pont a másik oldalt túlozza el (túlzott szigornál túlzott engedékenység). Szóval önismeret, pszichológus. Különben te is megnyomorítod a saját gyereked, csak épp egy más módon. Nem csak egyféleképpen lehet ártani, ezt azért tudjuk,ugye. És pusztán attól senki nem lesz JÓ szülő, hogy szül. Hiszen, akkor nem született volna meg ez a kérdés se.
2020. ápr. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
42%

Szia! Nagyon sajnálom, hogy ilyen életed volt anyukád mellett :(. Szerintem, nincs olyan ember, aki sosem követne el hibákat, a lényeg, hogy felismerd, ha hibázol és akarj változtatni. Nekem szuper szüleim voltak, én mégis észreveszem magamon, hogy nem feltétlenül úgy viselkedem a gyerekemmel, ahogy kellene, pedig jó példa volt előttem. Sajnos van, hogy hamarabb elveszítem a türelmem, de észbe kapok, és próbálom másképp csinálni a dolgokat.

A férjemnek alkoholista volt az apukája, hamar elhagyta a családot, mégis szuper apuka. Nemrég kezdtük úgymond a szülőséget, a kislányunk 7 hónapos. Sosem fordult meg a fejemben, hogy azért lenne rossz apa, mert neki nem volt apukája.

Megpróbáljuk a lehető legjobban csinálni, tanulunk egymástól és a babónktól.

Ha úgy érzed kell, valóban keress fel szakembert, hátha segít. Hallottam már családállításról is. Én ugyan nem voltam ilyenen, nekem kolléganőm vett részt családállításon ugyanúgy az anyukája miatt, sokat segített neki rendezni kicsit a múltat.

De szerintem nem törvényszerű, hogy ha valaki rossz családból jön, akkor rossz szülő is lesz.

Ha szeretnél családot, gyereket, szerintem ne foszd meg magad tőle. De ha úgy érzed, szükséges, előtte mindenképp keress segítséget.

Sok sikert :)!

2020. ápr. 30. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen #7-es a biztató és kedves válaszod. :)
2020. ápr. 30. 12:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!