Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan akadtam ki amiért...

Jogosan akadtam ki amiért beszóltak hogy rosszul vezetek? 17/L

Figyelt kérdés
17 éves lány vagyok és egy vérbeli kamionos családból származom. Apu,nagyapa,bátyáim mindenki kamionoz(ott)ik. Egyedül anyukám meg én nem. Ha tesóim hazajönnek akkor rendszerint az a program hogy apával elmennek inni a nagybátyámékhoz aki szintén kamionozott. Na itt jövök én a képbe mert ilyenkor én vagyok a sofőr. Apának van egy ilyen régebbi mercedese de hatalmas nagy. Legalább 2x akkor mint az én kis toyotám és mindig azzal kell vinnem őket mert az enyémbe "nem férnek be". Most is idegesítettek egész után hogy menjek már meg miért megyek lassan,miért megyek gyorsan stb. 4-en voltunk az autóba, én apa meg 2 tesóm (tata kiment biciklivel). Még apa hagyján de a tesóim még a wc-re is kocsival járnak. És ahogy álltam volna meg nagybátyáméknál (oda kell tolatni a kapuba mert különben elfoglalom az egész utat). Én meg véletlen nekitolattam a kerítésnek mert ahogy hátrafordultam akkor tesóm nagy fejétől nem láttam az autó hátulját. Úgy lecsesztek hogy miért nem láttam,minek megyek neki,hol vettem a jogsit stb. Én meg mondtam hogy akkor lehet gyalogolni és erre kiszálltak aztán bementek. Az autónak semmi baja nem lett de még a kerítésen is alig látszik valami. Nekik csak az a lényeg hogy berúgjanak mindennap amikor itthon vannak. Én meg alig vezettem még pár km-t és akkor ideadnak egy ilyen autót amit amúgy is sofőrök szoktak vezetni. Meg csodálkoznak hogy nem tudok parkolni amikor jóval kisebb autóhoz vagyok szokva. Elhiszem hogy ők azzal a nagy szarral is beállnának ide fele annyi idő alatt mint én az autóval de minek kell piszkálni engem? Miért nem lehet megköszönni hogy "aranyos vagy hogy elhoztál" vagy valami ilyesmi.Amikor meg leitták magukat menjek értük mi? A francokat majd hazagyalogolnak ha akarnak. És nem is értik meg hogy miért akadok ki mindig meg miért van gyomorgörcsöm ha vinni kell őket valahova.
2020. ápr. 29. 15:18
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
13%

Szóval neki mentél a kerítésnek, és még te vagy sértődve, hogy szóvá tették....

Nem, nem jogos a kiakadásod.

2020. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
De ő az ő hibájuk volt az egész mert csesztettek folyamatosan.
2020. ápr. 29. 15:25
 3/23 anonim ***** válasza:
39%
És? Ha ne adj isten valesetet okozol, akkor se fog senkit érdekelni, hogy éppen ideges voltál...
2020. ápr. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem vond le a következtetést, hogy őket nem kéne autóval szállítanod, pláne nem az ő (számodra szokatlan) autójukkal.

Én elhiszem, hogy kellemetlen hallgatni, ahogy okoskodnak az autóban, meg belepofáznak a vezetésbe, és hogy ettől ideges vagy és könnyebben hibázol. De ne feledd, hogy a jog (vagyis a KRESZ) szerint te vagy a felelős, ha valaminek nekimész. Akkor is, ha ők idegesítettek, akkor is, ha erőszakosan vettek rá arra, hogy az ő autójukat vezesd.


Szóval, ha hazavitted őket, akkor mondd meg, hogy ezután őket nem viszed inni, pláne nem az ő autójukkal. Kizárólag a magad autóját vagy hajlandó vezetni.

Ők meg oldják meg az ivászatra utazást, ahogy akarják. Ehhez keményen tartsd magad akkor is, ha legközelebb majd erőszakosan megint erre akarnak rávenni.


És higgadj le, örülj, hogy nagyobb baj nem történt.

2020. ápr. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
8%
17 évesen saját autó... törd össze azt is.
2020. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
88%
Ne fuvarozd a részeg disznókat. Ha a "tata" képes biciklivel menni, talán ők is. Vagy hívjanak taxit/sofőrsegélyt, te egyik sem vagy. Már csak azért is, mert igaza van az előttem szólóknak, hogy te vagy a felelős, és egy balesetnél senkit sem érdekel, hogy belepofáztak-e a vezetésedbe, vagy hogy nem ekkora autóhoz vagy szokva.
2020. ápr. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
29%

Az autónak semmi baja nem lett de még a kerítésen is alig látszik valami.


Azért ebben hadd kételkedjek, ha a kerítésen látszik, akkor annak bizony nyoma van az autón is.

2020. ápr. 29. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
17%

“ Gondolom az 1,3 válaszoló szereti ha ugatnak neki. Ilyen egy igazi, tirpák, gyökér troll”


Én normális hangnemben írtam meg a véleményem, és egy rossz szót nem írtam a kérdezőre, ha nem értetetek egyet, hát van ilyen. Lehet anyád téged arra tanított, hogy egyből személyeskedj, ha valami nem tetszik, de engem nem :) és innentől kezdve nem is érdekel a véleményed :)

2020. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 Ékezetes billetyűzet ***** válasza:
95%

Tényleg borzasztó idegesítő, ha vezetés közben egyfolytában beszólnak valamiért. Semmi haszna nincsen, csak annyi, hogy a tapasztaltabb sofőr az "uralma" alatt tartja a kezdőt. Nyilván ez nem vonatkozik a tanács jellegű hasznos útmutatásokra. Ebben teljesen igazad van.

Abban viszont nem osztom a véleményed, hogy azért tolattál neki, mert ott a tesód nagy feje. :) Ha a szikrázó napsütés miatt elsodorsz magaddal egy kerékpárost magad előtt, vagy nekimész egy másik kocsinak, akkor sem a napsütés lesz a hibás. :)

A parkolást pedig gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni kell. Senki nem született kormánnyal a kezében, így ahogy a többi manővert is, a parkolást is csak gyakorlattal lehet jól megtanulni.

Nyilván észrevetted már az életben (akár iskolában, sportban vagy munkahelyen), hogy aki kezdő, bénácska, tapasztalatlan egy adott témában, az kipécézik és gúnyolják. Ez a jelenség testvérek között a legelfogadottabb, de, úgy gondolom csak addig a határig, míg mind a két fél poénnak fogja azt fel. Nyilván egy munkahelyi környezetben ez más, a főnök majd kegyetlenül is beolvas, ha éppen úgy gondolja... (lásd. az első mondatomba leírt hatalomvágy, "uralom").

Egy köszönömöt azért megérdemeltél volna, valóban. :)


22/f

2020. ápr. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%

"De ő az ő hibájuk volt az egész mert csesztettek folyamatosan."


Te ült a volán mögött, ez nem kifogás, viszont lehetnének megértőbbek, hiszen kezdő vezető vagy ők meg profik.

2020. ápr. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!