Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, hogy ne veszeke...

Mit csináljak, hogy ne veszekedjenek velem folyton, amiért nem vezetek?

Figyelt kérdés

Megcsináltam a jogsit, mert szüleim nagyon erőltették, hogy muszáj, anélkül nem lehet élni, stb, naponta 5-ször biztos elmondták, annyira untam már, hogy elmentem autósiskolába, és összehoztam, gondoltam akkor majd elégedettek lesznek, és békén hagynak.

Utáltam az egészet, és halálfélelmem volt mindig a kocsiban, pedig más mellett ülve elvagyok bármilyen sebességnél bármilyen úton, nem vagyok parázós.

Azóta akárhova kell mennem, változatlanul bicajjal vagy tömegközlekedéssel járok. Most meg ez a bajuk, mert hogy minek csináltam jogsit, ha nem vezetek.

Nem fogják fel, hogy nem szeretem, nem akarom, és félek közben, ami még veszélyes is (másokra nézve is).

Mit csináljak velük, hogy békén hagyjanak ezzel végre?


2016. jún. 20. 12:45
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
75%
Egyszerű. Mondd meg nekik, amit ide leírtál. Hogy nem szeretsz vezetni, hogy kényszerből csináltad meg és egyszerűen halálfélelmed van, ha a volán mögé kell ülnöd. Ha ezután se fogják fel, akkor már nincs mit tenni, csak letojni a fejüket. Rád kényszeríteni úgysem tudják, hogy kocsival járj.
2016. jún. 20. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%

Mondd meg így, ahogy itt leírtad. Anya, apa, azért csináltam csak, mert nem hagytatok békén. Hasznos volt, mert bármikor kellhet még az életben, de környezetkímélőbb, és úgy érzem, számomra biztonságosabb is.

Én is ugyanígy vagyok vele, én nem csináltam meg, nem is akarok. Nyaggatnak engem is, hogy de az jó, csináljam, kelleni fog. A tömegközlekedés ára nagyjából ugyanott van hosszútávon. Mindegy, hogy elbenzinezel pl munkahelyre/iskolába havi 10ezret, vagy ugyanannyiból bérletet veszel (ha diák vagy, olcsóbban is jön ki a tömegközlekedés).

Ha félsz a kocsiban, semmi értelme vezetni és meg kellene érteniük. Rengeteg felnőtt ismerősöm van, akinek van jogsija, de pont emiatt nem vezet. Semmi kivetnivaló nincs ebben.

2016. jún. 20. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
79%

mondd el nekik,hogy onnantól kezdve,hogy beülsz a volán mögé, fél lábad a koporsóban, másik fél a börtönben.

NEM JÁTÉK. nem lehet kényszerből csinálni.aki nem akar vezetni és fél a volán mögött és tényleg nem akarja az egészet az ne vezessen. lehet teljes életet élni úgy is,hogy tömegközlekedel vagy bicajozol. nem kötelező vezetni. szóval próbáld értelmesen megbeszélni velük,hogy nem jó erőltetni. gondolom ők sem akarják,hogy baleseted legyen.már pedig ha valaki félve ül be, nem magabiztos, utálja az egészet,halálfélelme van az nem lesz jó sofőr..ilyenek miatt is sok baleset van.nem szabad erőltetni

2016. jún. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Mondtam már nekik százszor, de akkor csak lehülyéznek, aztán mondják tovább a magukét.
2016. jún. 20. 12:59
 5/28 anonim ***** válasza:
63%
Akkor inentől az ő hülyeségük, egyszer biztos ráunnak hogy folyton ezzel szólongatnak ha úgy teszel, mintha nem is érdekelné őket.
2016. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
21%
Mondd meg hogy draga, a parkolas egy vagyon, a benga egy vagyon, egyszeruen nem eri meg.
2016. jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
67%

Az enyémek ugyanilyenek. Erőltették, hogy csináljam meg. Ezt kellett kérnem a 18. szülinapomra, pedig megelégedtem volna egy könyvvel. Nehézkesen ment már akkor is. Végül meglett a jogsi, de jó sokba került, mert plussz órákat is kellett vennem, egyszer buktam is, így volt 200ezer forint körül.

Azóta vezettem párszor, de egyszerűen utálom! Jobb utasnak lenni vagy buszozni, mert akkor nincs rajtam felelősség. Nem szeretnék senkiben kárt okozni, akár anyagit se.

Azt hallgatom, hogy milyen sokat rámköltöttek, tiszta pazarlás volt, el fogom felejteni.. De gyűlölöm egyszerűen.

Én is elmondtam nekik, hogy srácok, ti erőltettétek.. (Mellesleg azért, hogy a családi bulikban tudanak koccintani, mert én nem iszom alkoholt.)


Nem tudom, hogy oldhatnánk meg. Talán abbahagyják egy idő után.

2016. jún. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
49%
A jogsi után valóban gyakorlatot is kell szerezni és hónapok akár évek is kellhetnek ahhoz, hogy rutinos vezető legyél, úgyhogy szerintem hallgass a szüleidre és ülj be a kocsiba, tanulj meg rendesen vezetni, mert nem tudhatod, hogy később is jó lesz-e neked a tömegközlekedés, ha mondjuk be kell vásárolnod 1 hónapra kaját, vagy van már 2 gyereked és számít, hogy hányra érsz értük az oviba. A tömegközlekedés jó, de nem mindenre, csak most még annyira fiatal vagy, hogy nincsenek ilyen gondjaid, hogy mondjuk vegyél egy háztartási gépet és haza kellene vinni valahogy.
2016. jún. 20. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
73%

8-as vagyok és lehet ez a válaszom is nyugodtan 0 %, pont nem érdekel, viszont 30 éves koromig vígan elvoltam a tömegközlekedéssel, majd beteg lettem és a legnagyobb segítségem pillanatnyilag az autónk és a férjem, aki tudja vezetni. Autó nélkül lenne egy irdatlan magas taxiszámlánk, mert vannak helyek ahová muszáj mennem és sehová nem tudnánk kimozdulni pihenni, szórakozni, úgyhogy nagyon örülök, hogy a férjem rendesen megtanult vezetni.

Néha lehet kicsit előre gondolkodni, akkor is ha valaki mondjuk csak 20 éves.

2016. jún. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
34%
Köszi, hogy az amúgy totálisan normális válaszom nekem is lepontoztad. ;)
2016. jún. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!