Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan állítsam le anyámat?...

Hogyan állítsam le anyámat? Ez már lehúzás kicsit.

Figyelt kérdés

Van egy húgom, általános iskolás még, én már dolgozom, vőlegényem van, szervezzük az esküvőt, házat is szeretnénk majd venni.

Papám megígérte húgomnak anno, hogy minden ötösért kap 100 forintot, de aztán visszavonta ezt az ajánlatot. Megsajnáltam a testvéremet, nyilván elég szemét dolog visszavonni csak úgy az egyezséget. Én ekkor mondtam neki, hogy majd én adok neki akkor az ötösökért ugyanúgy pénzt.

Havonta-kéthavonta találkozunk, olyankor mindig megmutatja az ellenőrzőjét, odaadom neki azt a párezer forintot, ezzel nincs is gond. Mondjuk, az elég durva, hogy idegen nyelvből naponta kap egy ötöst, mert megtanul 20 szót és másnap felmondja. Így kapott legutóbb majdnem 12 ezret.

Na és itt jön be anyám a képbe, ahányszor adom a pénzt, odajön magyarázni, forgatja a szemeit, hogy adjak többet, mert a témazáró duplának számít, meg most nem kapnak amúgy sem annyi jegyet, mert otthonról tanulnak.

Mint írtam, esküvőt akarunk meg házat. Nem a plusz párezer vág földhöz, de már pofátlannak érzem, amit anyám leművel ilyenkor.

Hogyan állítsam le, mit mondjak neki? Tudja, hogy jól keresek, szerintem úgy van vele, hogy nekem az a pénz semmiség. Inkább az elv zavar. Ezen a pénzen felül állandóan veszek valamit húgomnak, ruhákat, ajándékokat stb. Én úgy gondolom, ez már túlmegy egy határon és rosszul esik, hogy anyám beleszól ebbe és követelőzik. Ti hogyan látjátok?



2020. máj. 3. 12:12
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
96%
Igazad van, de nem kell leállítani sehogy. Ez egy megállapodás közted és a húgod között, neki semmi köze hozzá.
2020. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
96%
Nahát, ezt akár én is kiírhattam volna. :D :D Nálunk is van ilyen egyezség húgommal és az én anyám is mindig próbál többet kicsikarni. Ő mondjuk "csak" azt mondta, hogy 100-ast adni ötösért megalázóan kevés. Mondtam, akkor adjon neki annyit ő, amennyi szerinte nem megalázó. Egyébként én tesómék is rengeteg jegyet kapnak bizonyos tantárgyakból, szóval elég jól "keres" vele még ilyen "megalázó" bérrel is. :D
2020. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
94%

Adj neki 4e havonta es csak unnepekre kapjon ajandekot

Anyadat allitsd le azzal h majd az apad kipotolja ha mar megigerte a hugodnak

2020. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
49%

Eleve hiba volt pénzt adni!!Egy gyereknek legyen alapértelmezett, hogy a tőle telhető legjobban teljesítsen az iskolában!!


Ezzel a pénzeléssel gyak prostituálod a tanilásat...

2020. máj. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
83%

12000/100=120

Havi 120db otost kap???

De ha ket honapra is az 60db otos havonta


Mit szamoltal el???

2020. máj. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
99%

Ha a témazáró dupla annyit ér, fizesse anyád a különbséget, ha szerinte így van. Ő gyereke, nem a tiéd, pénzelje, ha így látja vagy így látná jónak.

A végén majd fizesd te a ballagást, meg a szalagtűzőt, mert eddig is fizettél a tesódnak..

A legegyszerűbb (ha képes felfogni, amit mondanak neki),ha elmagyarázod neki, hogy nem is a te ígéreted, nem is a te gyereked,eddig is jófej voltál, mert más ígéretét teljesíted álljon le, ha meg kevésnek gondolja, akkor pótoljon bele, vagy fogja be a száját.

2020. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

"Ezzel a pénzeléssel gyak prostituálod a tanilásat..." - fú, én is kaptam annak idején pénzt a jó jegyekért, na bumm, felnőttem, normális ember lett belőlem normális állással.

Sőt, nem én voltam az egyetlen az osztályban, aki kapott pénzt a jó jegyekért, de tovább megyek, jó bizonyítványért még a játékboltba is elvittek! Durva, mi? :D

2020. máj. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
"Havi 120db otost kap???" - nem, havi kb. 30 ötöst kap, ez akkor volt, amikor átvállaltam a papától és visszamenőleg szeptemberig kifizettem neki mindent.
2020. máj. 3. 12:31
 9/31 anonymousreview60 ***** válasza:
96%

1. Teljesen jól látod. Anyád le akar húzni. Azt kell mondani: Nem, anyu. Ő a te lányod, én ennyit adok a húgomnak.

2. A napi 20 szó megtanulásáért nem adnék pénzt, kivéve, ha a többi tárgyból tényleg kevesebb a jegy.

2020. máj. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
32%
Röhej ez a lepontozás.... Majd a kiscsaj az első munkahelyén hisztizni fog, ha nem kap jutalmat az alaptevekenységéért?? Lol
2020. máj. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!