Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ha a gyereketek...

Szülők! Ha a gyereketek párkapcsolata tönkremegy, ti hogyan viszonyultok hozzá?

Figyelt kérdés

Habozás nélkül mellé álltok és támogatjátok, vagy pedig azt mondjátok neki, "lám-lám, én már korábban is megmondtam, hogy ennek nem lesz jó vége, de te nem hallgattál rám", és oldja meg ő maga?


Az első válaszba én azt is beleértem, amikor a gyereked mellett vagy egyértelműen, de felhívod a figyelmét, hogy ő is hibás lehetett a kapcsolatban.


2020. máj. 3. 18:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Milyen korosztály a gyerek?
2020. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ilyenkor egy embernek nem arra van szüksége, hogy károgjanak neki, hogy: „Én megmondtam...” „Te hibáztál...” Szakítás után ő úgy is úgy van vele sokszor, hogy az ő saját hibájából történt az egész, ha ráteszel egy lapáttal, akkor az csak rosszabb. Abban kell támogatnod, hogy meghallgatod, megölelgeted, hagyod, hogy kisírja/kiszomorkodja magát, utána meg megpróbálod kizökkenteni a depiből.
2020. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
29%
Így is,úgy is*
2020. máj. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
84%
Oldja meg maga???? Ezt hogy érted? Mégis ki oldaná meg? Támogatom, mellette állok. De nem folyok bele.
2020. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Egyértelműen melléállok, együtt gyászolunk. Akkor is, ha eleve nem volt okés a dolog. Fáj neki, együttérzek.
2020. máj. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Együtt érzek vele. Nem oktatom ki. És semmiképpen sem jövök az "én megmondtam" szöveggel.
2020. máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
92%
Igen, oldja meg maga, hisz én nem tudom helyette. De nem kárognék neki hogy megmondtam- főleg mert nem szokásom beledumálni mások szerelmi életébe.
2020. máj. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%

Annak örültem volna, ha az anyám jön és valami olyasmit mond, hogy szrd le azt a hkye gyereket, nagyképű fsz, meg sem érdemelt téged vagy valami hasonlót..

Erre elkezdte kitalálgatni, hogy biztos én ezt mondtam, azt mondtam, emiatt, amiatt megsértetten, nem így kellett volna és még sorolhatnám. Jól esett. Pedig amúgy nincs igaza.

Ha egyszer lesz gyerekem én soha nem fogok hasonló dolgokat mondani, rohadjon meg, ha megbántotta a lányomat.

2020. máj. 3. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
90%
Amíg tartott, nem mondtam semmit. Amikor véget ért, megnyugtattam, hogy én nem lepődtem meg. Teljesen felesleges a gyereket utólag figyelmeztetni stb. Az ember egyébként is csak a saját hibáiból tanul, sokszor abból se. A kudarcok is az élet velejárói.
2020. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
92%
Oldja meg maga, de természetesen mellette állok és támogatom. Abban a megviselt állapotban pont az ilyen "lám-lám, én megmondtam" szövegre lenne a legkevésbé szüksége. Amúgy sem okoskodnék bele a kapcsolatába korábban sem, maximum tanácsokat adnék, de csak ha kérné.
2020. máj. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!