Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők! Ti hogy viszonyultok...

Szülők! Ti hogy viszonyultok a huszonéves lányotokhoz?

Figyelt kérdés

Olyan szülők válasza érdekelne, akiknek a lánya 24 és 28 év között van.

(Azért írtam a 24 és 28 év közöttet, mert ebben a korban az ember már általában teljesen felnőtt, önálló, már nem tanul, de mégis elég fiatal még)


Milyen a kapcsolatotok? Még mindig a kicsi lányotokként tekintetek rá?

Megbeszéltek vele mindent ami veletek és vele történik? Sokat találkoztok?



2019. febr. 28. 12:17
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat, kifelejtettem, hogy az ilyen korban lévő lányok válasza is érdekel.
2019. febr. 28. 12:21
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Az Én lányom 25 éves. Jó a kapcsolatunk. Tudja, hogy ha szüksége van rám segítem, meghallgatom, támogatom. Nem élünk már együtt, esküvőre készülnek a párjával, ha kérik a tanácsomat elmondom, javaslok dolgokat, és eldöntik hogy megfogadják e vagy sem... Mindig az én kislányom marad, még akkor is ha 50 éves lesz. Próbálom nem rá(juk) erőszakolni magam, bár sokat vagyok egyedül, ha tudnak jönnek haza, és ha nekem van gondom, én is számíthatok rá(juk).
2019. febr. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem releváns a válaszom, mivel csak 22 éves vagyok, de 3 éve élek külön a szüleimtől, a párommal.

A szüleim külföldön élnek, én Győr mellett. Apu még mindig a picike lányának tekint, anyuban tudatosult, hogy felnőttem, de azért időnként ő is kicsiként tekint rám. A kapcsolatom apukámmal nagyon jó, napi szinten beszélgetünk, elalvás előtt mindig ír, hogy “jó éjt, puszi”

Anyuval átlagos, írunk, ha történik valami fontosabb, de a “semmiről” nem szoktunk beszélgetni. (Bár ha elmegyek vásárolni (ruhát ilyesmiket) akkor mindig megmutatom neki, vagy kikérem a véleményét. Évente 3-4-5 alkalommal találkozunk csak, de akkor 1-2 hétre.

2019. febr. 28. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Nekünk a kisebbik lányunk 28 éves.Már 18 éves kora óta külön él, akkortól járt egyetemre másik városban.Minden hétvégén hazajött.Nemtrég ment férjhez, 40km-re élnek tőlünk, kéthetente a hétvégét velünk töltik.Mi férjemmel kb.2-3 havonta látogatjuk meg őket.Mindig a mi lányunk marad, de fokozatosan ahogy felnőtt lett, egyre jobban felnőttként is kezeltük.Nem szólunk bele a dolgaikba, de szoktak tőlünk tanácsot kérni.Nagyon jó a viszonyunk vele is és férjével is.Mindent meg tudunk beszélni, segítjük egymást amiben csak tudjuk.

Bár nem az a korosztály, de van egy szintén házas nagyobb lányunk is, ő 32 éves,már 12 éve él együtt a párjával, van 2 kisunokánk is.Ők közel laknak, velük szinte napi szinten találkozunk, de inkább ők jönnek, mi ritkábban.Velük is nagyon jó a kapcsolat.

Meg van egy 26 éves fiunk is, ő 2 éve él külön tőlünk, a barátnőjével, 30km-re, ők is kéthetente jönnek haza, velük is jó a viszony.

Mindhármójukat felnőttként kezeljük.Nem telepszünk rájuk, tudják hogy mindenben számíthatnak ránk.De az aggódás, szeretet ugyanúgy megvan, mit kiskorukban.Csak még bővült 2 unokával, 2 vővel, 1 menyünkkel.

2019. febr. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer hallottam egy olyat,hogy amikor meg kicsi akkor neveled,amikor már felnőtt akkor viszont már csak legyél a gyereked legjobb barátja . Szerintem,így kene felfognia mindenkinek a dolgokat.
2019. febr. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok. Házas és egy éves gyerek anyukája.


Amíg együtt laktam anyámmal baromi rossz volt a viszonyunk. Ránk teljes mértékben igaz volt az, hogy inkább távolról szeressem, mint közelről utáljam. Nagyon eltérő személyiségek vagyunk, minden naposak voltak a veszekedések. Mióta elköltöztem 250 kmel arébb, férjem és gyerekem lett, ez megváltozott. Kb 2 havonta megyünk hozzájuk 2-3 napra, és 2-3 naponta hívjuk egymást. Viszont, ha 2-3 napnál többet kénee egy fedél alatt töltenem vele, valószínűleg ugyanúgy egymás torkának esnénk, mint előtte.


Szóval én azt mondom, hogy a mi kapcsolatunk semleges. Ha messze vagyunk egymástól, akkor nagyon szeretjük egymást, ha közel vagyunk egymáshoz akkor nagyon utáljuk egymást.


Apámmal szintén semleges a kapcsolatunk, de más értelemben. Ugyanaz a személyiségünk szinte, távolról és közelről is ugyanolyan jól elvagyunk egymás mellett, de mivel egyikünk se az a fecsegős, érzelmes típus, így inkább "megvagyunk egymás mellett."

2019. febr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyáron leszek 24.


Egyetemre járok, kb 2 éve barátomnál lakok (de minden nap hazamegyek, nem költöztem oda teljesen). Szeretem a családomat, ők a mindenem, mindenben segítek elsőre, és a nagyom viharos kamaszkor után már minden rendben. Lassam végzek egyetemen, de 3 éve fix munkahelyem van, magamnak keresek mindent, úgymond (az Ő szavaival élve) nem kerülök semmibe.


Megbeszélünk mindent ami történik, bár sose voltunk a nagy beszélgetősek. Bírja a pasimat, hogy van munkám, suli is mindjárt meglesz (meglepiként hamarosan bejelentem , hogy másoddiplomáért megyek kövi szeptembertől), és egy elég szr örökletes betegség miatt ugyan nagyon nehéz volt a gyerekkorom, de mára már önállósodtam.


Szerintem valami ilyesmi volt az elvárás, teljesítettem (vagyis egy éven belül fog egy jó diplomaszerzéssel) és mindenki boldog, természetesen én is.

2019. febr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
28 eves vagyok! Tul vagy egy valason es szuletett gyermekem is mar. Anyukám a legjobb baratnom is egyben. Mindig meghallgat mellettem all es segit. Minden nap talalkozunk. Nincs olyan dolog amit ne beszelnenk meg egymassal. Mi az anya lanya kapcsolatban kieegeszitjuk egymast (nen reszletezem milyen okokbol). Amikor segitsegre volt szuksegem az apukammal ott allt mellettem maradektalanul. Persze ez forditva is igaz.
2019. márc. 1. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
19 éves vagyok. Olvasgatom a válaszokat és azt veszem észre hogy idővel mennyire letisztulnak, lecsendesednek a kapcsolatok a szülőkkel. Érdekes dolog ezt megélni is nekem. Ahogy 14-17 éves koromban minden annyira intenzív volt és viharos mostanra lassan lecsendesedett. Persze én még nem élek külön de így is ritkán találkozom anyámmal. Dolgozunk mindketten, ő a saját életét építí, én az enyémet a párommal akit nem fogadott el. Nem annyira releváns a válaszom a koromat tekintve viszont szeretnék még olvasgatni válaszokat mert tetszik a kérdés.
2019. márc. 1. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

27 vagyok. Már külön élek 100 kmre a családtól, lakótársakkal közösen egy albérletben. Beszélgetni messengeren szoktunk. Naponta 1-2 mondat meg képek küldözgetése, hosszabb hívás úgy hetenke-kéthetente van. 2 havonta egy hosszú hétvégére hazalátogatok.

Nem beszéljük meg a dolgokat, igyekeztem leválni.


Apukámnál maradtam meg kicsi lány, a mai napig babámnak szólít amit egyáltalán nem bánok.

Dolgozom, jól eléldegélek mégis kérdezgetik hogy megvan-e mindenem, adjanak-e pénzt, tisztítószert, élelmiszert.

Hárítani szoktam :) Szóval olyan se veled se nélküled kapcsolat a miénk.

2019. márc. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!