Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nők, akiket vert az apjuk! Ti...

Nők, akiket vert az apjuk! Ti hogyan viszonyultok általában az idősebb férfiakhoz?

Figyelt kérdés

Sokszor megvert édesapám gyermekkoromban, gyakran féltem tőle, sőt igazából a mai napig is. Hirtelen haragú, ideges típus, gyorsan eljárt a keze, még akkor is megvert például mikor a nagymamám kérlelte, hogy ne bántson.

Pár éve vettem észre magamon, hogy ha lehet, kerülöm a nálam jóval idősebb férfiakkal a kontaktot, ha lehetséges nőket választok (p.: orvos, tanár, oktató, vizsgáztató stb.), de gyakran félek, ijedek meg idegen férfiaktól pl. tömegközlekedésen stb ha kicsit furcsábban viselkednek. Valószínűleg minden férfihez apám természetét társítom.

Komolyabb párkapcsolatom még nem volt, de a fiatalabb férfiaktól nem tartok, vágyok a szerelemre, kapcsolatra, a partnerem közelségében biztonságban érzem magam.


Más is érzett már így? Ezek az érzelmek a gyermekkori agresszió miatt alakulhattak ki?



2018. febr. 9. 18:58
 1/7 A kérdező kommentje:
25/N
2018. febr. 9. 18:58
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak idős férfi üthet meg, ez sajnos nálad inkább a multad miatt berögzült sztereotipia lesz.. Engem is ütött apám,de messziről felismerem a fajtáját. :( Egy jó tanács ne mutasd h félsz, mert könnyen áldozat leszel. Áldozat tipus. A bántalmazás nem korhoz nemhez kötött,Nőben is akad bántakmalzo,a bántalmazás is tág fogalom,fizikai,lelki stb.
2018. febr. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen. Közeli környezetben voltak normális férfiak is?


Mert simán az is lehet, hogy úgy alapból félsz és tartasz az erősebbektől, vagy akikről úgy véled, akár belül, hogy képesek lehetnek ártani neked, vagy kihasználni téged, vagy ilyesmi, aminek lehet oka a fenti is, de akár más is.


Több oka lehetséges, de hogy mi a konkrét ok, azt csak tippelgetni lehet, hogy mire lehet nagyobb sansz


Egyébként ez akár meg is változhat.

2018. febr. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
ma 19:06-os vagyok, viszont bizonyára hozzájárult valamiképpen... akár azzal is, hogy kevésbé van bizalmad, és/vagy önbizalmad
2018. febr. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a korral nincs bajom, "csak" a magassággal. 167 cm magas vagyok, barátom is 170 cm körül van. Frászt kapok, mikor nálam 20-30 centivel magasabb férfiak felém tornyosulnak.

Pont a napokban ugrottam ijedtemben egy hatalmasat, amikor munkahelyemen találkoztam egy óriással (2 méter felett) hirtelen (hangos helyen másra koncentráltam és nem láttam, hogy nem vagyok már egyedül), ő kezdett el hadarni, hogy ne aggódjak, ő csak a szerelő :D Szerintem vagy fél percig néztem rá némán, mire ő egyre idegesebben mentegetőzött. A

2018. febr. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Engem is bántott, fogdosod. De nincs ilyen félelmem direkt az idősebb férfiakkal szembe.

Nekem úgy általában volt undorom a férfiaktól ha közeledtek hozzám (szerelemmel, párkapcsolat, ismerkedés)

A férjemmel évekig csak barátok voltunk, és csak lassan lett szerelem, házasság, de már23 éve tart :)

2018. febr. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen fóbiám nem alakult ki a férfiakkal kapcsolatban (az én apám molesztált is a verés mellett). Ellenkezőleg: míg gyerekkoromban kuss volt a nevem, most bárkinek megmondom a magamét, ha kell. Sőt neki is mennék, ha megpróbálna lekeverni valaki egyet.
2018. febr. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!