Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés
Csunya dolog tudom, de bele néztem anyám telefonjába, ahol olyan beszélgetéseket láttam ahol a páromat kibeszéli egy idegennek. Rosszul esik, mert azt hittem kedvelik őt. Szerintem semmit sem tett amivel kiérdemelte volna ezt. De nagyon csúnya dolgokat írt róla, ami nagyon rosszul esik... 27L
2020. máj. 5. 20:57
 1/8 A kérdező kommentje:
Már 4eve együtt élünk a párommal.
2020. máj. 5. 20:57
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

Ezért nem kell más telefonjában kutatni!

Emellett ettöl még kedvelheti, ha van is néhány kifogása, vagy nem tetszö dolga

2020. máj. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
30%

Akit kedvelek arrol nem irok a hata mogott csunya dolgokat hanem max elmondom neki a problemaim es megbeszelem vele.

En megkerdeznem a helyedbe hogy van e valami baja vele. Ha akkor is aztmondja nem felkerdeznem. Felnott no vagy azert mert az anyad nem csinalhat ilyet, lehet neki is jobb lesz ha elmondhatja neked mi bantja.

2020. máj. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
en is biztos szomoru lennek, ha ebben a helyzetben lennek viszont mindenkinek meg van a sajat velemenye es nem erdemes beleszolni mert nincs ertelme. szerintem neha fel kene hoznod temanak a parodat es figyelni anyukad arckifejezeseit stb es ha latsz valami ellenszenveset akkor megkerdezni tole, hogy mi a gond. persze ezt illedelmesen es hatha megnyilik es meg tudjatok beszelni :) ha nem akkor meg inkabb ne foglalkozz vele, az a lenyeg hogy te szereted es ugyis te elsz vele egyutt szoval :) ha minden elsimul akkor en idovel elmondanam a telefonos dolgot, a sajat erdekemben. remelem tudtam segiteni
2020. máj. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

1. Nem ismerem anyádat, de lehet, hogy ő csak a párodban az anyád által legkevésbé kedvelt jellemzőket emelte ki 100 másik általa is elismert helyett, mellett, de te csak a rosszakat láttad.

2. Ami nálad sértő kommunikáció, az neki lehet elfogadott vagy éppen akinek írta, az érti csak így meg a dolgot.

3. Az ember magánszféráját nem szabad megsérteni csak igen alapos indokkal. Te sem ismered anyád minden gondolatát, ő sem a tiédet, és ez így van rendjén.

Emiatt az írásod nagyon egyoldalú, amit alapvetően magyaráz, hogy a párodhoz kötődsz. Ne anyád szavaira figyelj, hanem a tettire pároddal/veletek szemben.

2020. máj. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Olyat írni rá, hogy torzszülött az minden csak nem szép.. Akkor mondaná meg a szemünkbe, hogy mi a baja és akkor többet nem megyünk oda. 4évig éltünk 2órányi autóútra tőlük, anya mindig azt mondta, hogy költözzünk haza. Ő miatta költöztünk haza, náluk laktunk 10hónapig, mert meg engedték, addig a házunk amit hitelre vettünk felújítás alatt volt. Amikor megláttam az ilyen üzeneteket, hogy allig várja, hogy elköltözzünk meg a páromra a sok értelmetlen dolgot, aminek semmi alapja nem volt, másnap össze pakoltunk és a félkész házba költöztünk. Senki nem mondta, hogy ne menjetek a porba, kupiba oda lakni meg főzni se tudtam pár napig. Nem értem, hogy minek akkor a képmutatás? Így, hogy csináljunk esküvőt is? Én ilyen emberekkel akik nem örülnek a boldogságunknak nem akarok együtt ünnepelni...
2020. máj. 6. 08:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Erre van az a mondás, hogy más sezemeben a szálkát is, magáéban a gerendát se....
2020. máj. 6. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
56%

Akkor szerintem anyád jól kitolt magával. A kislányát szerette volna megint ott tudni magánál a gyerekszobában, és nem gondolt bele, hogy a vele egy csomagban járó vadidegen (jó, biztos ismerték előtte is, de csak alkalmi vendégként) betelepítése az otthonába nem lesz akkora élvezet.

Beköltöztetek, és a párod szokásai, életvitele, jelenléte agyonra irritálta anyádat. Lehet, hogy a barátod is hibás volt ebben (nem tudom, nem érezte-e túlságosan otthon magát, annyira, hogy azzal kellemetlenségeket okozott a családnak), de biztos, hogy nem teljesen az ő sara. Aki nem családtag, az már attól is idegesítővé válik, hogy épp bent van a fürdőszobában, mikor te mennél.

Valószínűleg anyád nem jól mérte fel a saját toleranciaszintjét, és szembesült azzal, hogy nem tud együttélni olyasvalakivel, akit nem ő választott.


Nem lenne baj, hogy kipanaszkodta magát valakinek, de ilyen módon ("torzszülött") fröcsögni róla tényleg ocsmány volt. Attól függetlenül volt benne annyi, hogy előttetek tartotta magát és a száját. Nem kellett volna belenézned a telefonjába, mindenkinek jobb lett volna, ha ezt nem látod. Most nem is lenne semmi problémád.


Most, hogy elköltöztetek onnan, lehet, hogy anyádnak kisimulnak az idegei, és egy idő után nem is fog így tekinteni a párodra.

Ha nagyon kíváncsi vagy az okára, akkor "csak úgy" beszélgess anyáddal arról az időszakról, amikor ott laktatok, hogy milyen volt neked, nektek, nekik, és puhatolózz, hogy nem voltatok-e valamivel zavaróak.


De NE áruld el, hogy belenéztél a telefonjába, és tudod, amit tudsz. A barátodnak se. Ha ebből nyílt titkot vagy nyílt konfliktust csinálsz, az sokkal inkább lesz helyrehozhatatlan, és sokkal több bosszúságot okoz mindenkinek, mint ez.

2020. máj. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!