Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Titeket zavarna, ha ezt tenné...

Titeket zavarna, ha ezt tenné a 17 éves lányotok? Rossz ötlet lenne ezt csinálni?

Figyelt kérdés

Megbeszélitek, hogy rendelhet egy könyvet a zsebpénzéből, de két napig tegye félre a csomagot a vírus miatt. De ő a megbeszéltek ellenére nem egy könyvet rendelt. Persze ő fizette ki. Zavarna titeket?


Egyébként csak azért kérdezem, mert másfél hónap volt anyámat meggyőzni és most úgy vagyok vele, hogy ha végére érek a könyvnek akkor nem akarom megint másfél hónapig győzködni. (Nem szereti az online rendelést, fél hogy emiatt kapom el a vírust) Viszont ő nem igazán szereti, ha olvasok, mert szerinte felesleges, miért nem olvasom inkább pdfben (nem érti, hogy úgy nem találom, bántja a szememet, és amúgy is ha sokat telefonozok mert olvasok, akkor az nem tetszik neki). Ráadásul szerinte túl sokat költök könyvekre.(ezt úgy kell érteni, hogy egy évben kétszer, valami akció során és nem éri el az egyébként saját pénzéből fizetett összeg a tízezer forintot. Egyébként szoktam könyvtárba járni, és pdf-et is olvasok néha) Így is ugyan úgy egyszer érintkeznék futárral, illetve félre tenném a csomagot.

Szóval inkább az a fő kérdés, hogy mennyire rossz ötlet, ha nem teljesen tartom be a feltételeket?


2020. máj. 6. 10:34
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
50%
Akkor most mit rendelsz?
2020. máj. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
91%
Anyukádnak inkább örülni kéne hogy olvasol és könyvre költöd a pénzed nem pedig valami káros dologra. En is sokkal jobban szeretem könyvben mint pdf ben olvasni. Édesanyám is a könyvet támogatja jobban mert az nem rontja a szememet. Az olvasás pedig egy nagyon jó idő töltés.
2020. máj. 6. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Könyvet szeretnék rendelni. Csak az a kérdés, hogy ragaszkodjak teljesen a megbeszéltekhez vagy térjek el annyiban tőle, hogy nem egyet.(nyilván nem ugyanabból kettőt, hanem egy másikat is)
2020. máj. 6. 10:50
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
Most erre mit mondjunk? Az én esetemben nem lenne ebből probléma még ilyen 2 napos pihentetés kellene. Paranoia. Ha a te anyukád ezen a véleményen van, akkor nyilván nem fog örülni.
2020. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
93%
Engem nem zavarna. De a leírtak alapján anyukád nem normális, szóval lehet, hogy fogja.
2020. máj. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
80%
Engem nem zavarna, bár én a 2 napos pihentetést is hülyeségnek tartom. Hosszú távú megoldás lehet egy kis beruházással egy könyvolvasó beszerzése, ingyen lehet rá szinte bármit letölteni, és egyáltalán nem zavarja a szemet.
2020. máj. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
86%

Miért kell félretenni két napra??? Kibontod, eldobod a csomagolást, kezet mosol. Fertőtlenítős, Domestos-os vízzel áttörlöd a könyvet, kezet mosol. És azonnal olvashatod is.

Anyukád az utcára sem lép ki? Nem jártok boltba? Amit vesztek, azt ledobja a küszöbre és vártok két napot? :D


Nekem is e-book olvasóm van. Sok könyv elérhető ingyen. De inkább régiek. Van a neten is teljesen legális, ingyenes könyvekből álló könyvtár. Újakat meg tudsz venni, rendelni online. És akkor nincs futár sem :)

2020. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
75%
jajj, ez olyan paranoia tényleg...a boltból is letöröl meg várat mindent? felvágottat is?
2020. máj. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Hát igazából egy hónap alatt a hisztérikus vitán, hogy én megakarom ölni őt ezzel(what?) és a megszokta már, hogy őt hibáztatom mindenért, illetve, hogy szerinte a vírus létezése miatt is őt okolom (szintén what?) eljutottam oda, hogy először azt mondta, hogy rendeljen munkahelye címére és ő átveszi majd. Erről sikerült lebeszélnem, hogy ha annyira tart a futártól miért akarja ő átvenni, meg mi értelme lenne a munkahelyén tárolni két napig, hogy aztán hazahozza a buszon, ahol ki tudja mi van, ráadásul mindezt úgy hogy itthon vagyok egyébként. Szóval ahhoz képest nagy szó, hogy belement így, hogy akkor csak két napig ne nyúljak hozzá. :D
2020. máj. 6. 11:02
 10/27 A kérdező kommentje:

Amúgy érdekes a munkahelye miatt nem parázik, pedig tömegközlekednie is kell. Ráadásul abban a városban már van fertőzés elvileg, míg a lakóhelyünkön elvileg nincs. Igazából mindent ugyan úgy csinál, mint előtte, például a napi bevásárlást is egyszer kétszer, nem is kétnaponta, vagy bárhogy ritkábban... Csak a rendelés ellen van most plusz érve azon túl, hogy nem bízik benne.

Ja meg mostanában nyugodtan ordibál velem, ha csípőset eszek és bedugul tőle az orrom, mondván hogy biztosan elkaptam a vírust...(az más kérdés, hogy kb csak vele érintkezem aki jár valamerre is)

2020. máj. 6. 11:06
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!