Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik elváltak, apuka a vírus...

Akik elváltak, apuka a vírus ellenére elviszi a gyereket? Mert nálunk a vírusra hivatkozva nem akarja apuka elvinni a gyereket.

Figyelt kérdés
2020. máj. 7. 18:09
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

Többször is elmondták, és a mai hírekben is olvastam, hogy a kijárási korlátozásokkal kapcsolatos jogszabályok által írt "alapos ok"-nak minősül, ha a külön élő (elvált) szülő a gyerekéhez megy. Ez végig így volt a vészhelyzet kezdete óta!


Amelyik anya erre való hivatkozással nem adja oda a gyereket, az megsérti az apa láthatási jogát.

Amelyik apa erre való hivatkozással nem megy a gyerekéért, az valójában nem akar vele találkozni, és ez csak ürügy neki.

2020. máj. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
86%
Amíg nem volt vírus milyen gyakran ment érte?
2020. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
74%

Nálunk viszi, sőt majd minden nap jön a fiunkhoz, április eleje óta, mert ő nem dolgozik én viszont home officeban egy teljes figyelmet igénylő munkát végzek fix időben 9-3ig, ami az 5évesünknek nem egy nagy buli :)

Elmennek bicikliznek, sétálnak, vagy itthon játszanak míg dolgozok, igaz ő meg el nem viszi magához, de ez van, így is nagy segítség nekem, ja és gyt-t nem kértem tőle mielött valaki ebbe is belekötne :)

2020. máj. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
72%
Ezek az apukák nagyon találékonyak tudnak lenni, az én gyerekem apja először munkára hivatkozva mondta le a láthatásokat, majd kapóra jött neki a koronavírus és előadhatta a mártírt, hogy ő szeretné vinni, de félti. Most meg utoljára már az volt hogy mivel ilyen régóta nem látta úgyis elhidegült tőle a gyerek, már minek? Szal kifogás az mindig van
2020. máj. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:
Előtte rendesen vitte kéthetente most azt mondta nem viszi,mert az új felesége nem engedi oda, nehogy a gyerek odavigye a vírust.
2020. máj. 7. 19:45
 6/34 anonim ***** válasza:
29%
Teljesen igaza van, hogy nem viszi. A vírust nem érdekli a láthatási jog, a külön élő apuka házában is pontosan ugyanúgy tud fertőzni a gyerek, mint az utcán vagy akárhol máshol.
2020. máj. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%
Végre egy erre is odafigyelő apuka!
2020. máj. 7. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem a vírussal kapcsolatban azt kellene általánosságban elfogadni, hogy mindenki úgy kezeli ahogy ő akarja, nem kellene ráerőltetni a másikra a látogatásokat hogyha ő fél és nem akarja. Aki nem fél az menjen amerre jónak látja, senki nem tiltja meg, de aki nem akar és inkább bezárkózik akkor had tegye. Az idő meg majd úgyis eldönti kinek van igaza. Én azt mondom nem árt óvatosnak lenni, ha csak az olasz példából indulunk ki. Most meg eleve mindenki mászkál égnek földnek és senki nem tudja ki hordozó
2020. máj. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
12%
Na meg végre egy olyan apuka aki az új párja kérését is figyelembe veszi, nem azt mondja hogy akkor menjen el addig otthonról
2020. máj. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
20%

Elvaltunk. Marcius eleje ota nem engedtem, hogy apuka elvigye a gyereket. Mert nalunk van veszelyeztetett, es az apuka amugy is ide oda megy, nem erdekli a virus, de naluk is van veszelyeztetett. Legrosszabbnak azt iteltem meg, ha ide-oda pttogtatjuk a gyereket es igy se o se en nem tudjuk majd ha megfertozodik kkor honnan kitol hova merre. En a szabalykovetesmintapeldanya vagyok, maszkot meg mar februarban folvarrattam az arcomra. Tehat a gyerek majd 2 honapot nalam volt. Most hogy talan latni a "veget" (legalabbis a kijarasi korlatozasoknak) atengedtem. De vissza addig nem engedem, amig hivatalos jogszbalyi vltoztatas nincs. Persze jogszabalytol fuggetlenul betegen nem johet majd es lehet haujra itt lesz az elejen maszk es ezer kezmosas egy heten at.

En regi feleseg vagyok, de ha forditva tortent volna es uj feleseg nem akarta volna az en gyerekm odaengedni aztis maximalisan megertettem volna.

Napi 2-3 ora videocset volt nalunk, mar kezdtem besokalni tole:-). Szoval a lathatast meg lehet virtualisan isoldani, segitsd ebben a gyereked es az apukat. Ha tanul akkor valamit tanuljanak egyutt videokapcaolat segitsegevel. Gyereknek meg el tudod magyarazni a mardj otthont. Aztan remelhetoleg 1 honap mulva mindenki odamegy ahovaakar.

2020. máj. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!