Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim elolvasták a beszélg...

A szüleim elolvasták a beszélgetéseim és le screenelték, ez normális?

Figyelt kérdés
Szoval eléggé összevesztem velük és kényszerítettek hogy oldjam fel nekik a telefonom, aztán elolvasták a beszelgeteseimet a barátommal meg a barátaimmal. Ez nekem nagyon rosszul esett, nem érzem azt hogy bármi magán életem lenne így és szerintem rohadtul nem volt hozzá semmi joguk.

2020. máj. 10. 14:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
21%
Joguk volt hozzá mert a szüleid de nem normális egyáltalán. Gáz nagyon.
2020. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan kényszerítettek? Hány éves vagy?
2020. máj. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Ez levéltitoknak minősül, amit a szüleidnek tiszteletben kellett volna tartani. Nem normális.
2020. máj. 10. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
17%
Ha kiskorú vagy, nem tehetsz ellen, amíg ők tartanak el, ez ellen nincs törvény. Annyit megtehetsz, hogy többé nem szólsz hozzájuk, felhagysz a kommunikációval, nem mész ki közéjük, nem velük mosatod a ruhád, nem eszel az ételükből, ha van pénzed saját magadnak szerezni. Ha rájuk szorulsz, akkor addig sajnos hallgatnod kell.
2020. máj. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
57%

Min vesztetek össze és miért volt erre szükség??


Gondolom nem az a beszélgetés zajlott le, hogy:

- Anya, kivihetem a szemetet?

- Nem.

- De szeretnék segíteni...

- Add ide a telefonod!!!!!


Valami oka volt a dolognak, ez így szép és jó amit leírtál, de nem a semmin vesztetek össze és nem a semmiért volt erre is szükség. Igen ebbe a sztoriban nagyon csúnya és gonosz szülők, de valamilyen ok-okozati függés csak volt.

2020. máj. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
92%

Nem normális, nincs hozzá közük...

Azonban, ha még a kiskorú/fiatalkorú vagy és valami olyan dologról van szó, hogy drog vásárlás, vagy szexuális tartalom interneten való küldözgetése magadról, akkor más a helyzet...

Ha ilyesmire gyanú van, akkor talán mondhatjuk, hogy még kötelességük is megnézni.


Minek készítettek róla képet?

2020. máj. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Először is, az éremnek mindig két oldala van...


Egy egészséges fiatalnál, aki a kamasz életét éli, egy normális szülő-gyermek viszony esetében erre nincs szükség. Ott megvan a bizalom. Az én szüleim sosem tettek volna ilyet, mert tudták, hogy őszinte vagyok velük. + nem is érdekelte őket, hogy a barátnőimmel épp miről pletykálunk...


DE! Van az az eset, amikor igenis csak ez a megoldás: felmerül a droghasználat gyanúja, szexuális bántalmazás,, bűntény vagy zaklatás!! És a gyerek nem hajlandó együttműködni, akkor igenis ez a megoldás.


Mindkét esetre tudok példát még gimibôl:

Az egyik lány önként mutatta meg a szüleinek az üzenetváltásokat, mert megbízott a szüleiben és a segítségüket kérte. Egy másik érintett személy azonban nem volt hajlandó, őt “kényszeríteni” kellett (nem verték, csak megmondták neki, hogy vagy tisztázza a dolgokat, vagy személyesen mennek be a szülők az iskolába balhét csapni). Így derült fény arra, hogy az egyik tanár undorítóan visszaélt a befolyásával, és azzal, hogy a diákjai bármit megtettek neki...(Szexuálisan is)



A kérdés tehát az: a te esetedben miért volt erre szükség?

A szüleid esetleg betegesen féltenek, vagy mindenről tudni akarnak?

Esetleg történt valami a környezetben, amiből azt gondolják, hogy hazudsz/belekeveredtél valami rosszba?


Beszéld meg velük. Mert egészséges viselkedésnél ez nem normális, hogy lementik a beszélgetéseidet. Kivéve, ha bizonyíték valamihez. (Mint fentebb a tanáros esetnél. Ott konkrétan bíróságra kerültek a lementett beszélgetések)

2020. máj. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonymousreview60 ***** válasza:
93%
Nagyon gázok a szüleid, ha érdemi ok nélkül tettek ilyent. Vagy nagy idióta voltál, de nem látod be. Mi az előzmény?
2020. máj. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Amíg az előzményeket nem tudom, objektíven így nehéz válaszolni. Lehet, történt valami, ami miatt rendkívül elkezdtek aggódni, hogy olyan emberekkel tartod a kapcsolatot, akikkel szerintük jobb lenne, ha nem tartanád.
2020. máj. 10. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Meg igazából kéne tudni hány éves vagy?!

Az sokat segítene!

2020. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!