Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek normális ha egy...

Szerintetek normális ha egy 8-os gyerek helyett az anyja írja a házi feladatait?

Figyelt kérdés
Ma vettem észre hogy húgom helyett Anyám írja a háziját stb.. mióta ez a digitális oktatás van de nagy valoszinuseggel már előtte is... Ez azért is furcsa nekem, mert ugye jövőre középiskolás lesz és ha már általánosban Anya írja helyette, középiskolaban ahol majd még többet kell tanulni 100% hogy ki fog bukni mert nem lesz ott anyuci hogy megírja helyette a dolgozatokat meg stb... Húgom már régóta azt hajtogatja hogy Ő majd egyetemre megy meg leszól engem (mivel én nem tanultam tovább, vagyis igen de nem egyetemen "csak" szakmát) De könyörgöm így hogy akar egyetemre menni így a gimnáziumot se fogja elvégezni, fetrengve sorozatokat bámul egesznap miközben az Anyja írja a házijat... Szóvá tettem hogy ez nem normális és megint azt kaptam hogy minek szólok bele biztos az a bajom hogy én nem voltam "sikeres" a tanulmányaimban mert nem mentem egyetemre.... Ez szerintetek normális???!
2020. máj. 5. 18:03
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
dehogynormális. ki fog helyette vizsgázni anyud? ...
2020. máj. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
74%
Hogy normális-e, azt nem tudom, de nem is olyan ritkán előfordul. Mindenesetre nagyon torz gyereknevelés. Bennem azt a képzetet kelti, hogy az anya tudja, hogy szellemi fogyatékos és lusta a gyereke.
2020. máj. 5. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
94%

Nem, nem normális. Nem kizárt, hogy anyád még középiskolában is leckét ír majd neki.

Tőled valószínűleg úgysem fogják elfogadni a kritikát, de arra, hogy az a bajod, hogy nem voltál sikeres, az alábbi választ tartom kézenfekvőnek:

"Pedig én legalább a leckémet meg tudtam írni egyedül, akkor képzeld csak el, mire viszed majd te."

2020. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Nem, egyáltalán nem normális. Nem csak szerintünk, hanem úgy általában minden épeszű ember szerinte se az. Lehet kicsit erős lesz, de se a húgod, se édesanyád nem százas, hogy ilyen "játékot" játszanak. Akár még az is lehet, hogy a húgod leérettségizik, még le is diplomázhat. De hogy sikeres ember nem lesz belőle, az szinte biztos. Hacsak édesanyád nem talál majd neki egy olyan kollégát a leendő munkahelyén, aki megcsinálja helyette a munkáját, miközben ő facebookozik, meg youtube-ozik.
2020. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Nem normális az anyád, aki partner ebben! Ne a húgoddal vitatkozz...
2020. máj. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
5%
8-os . a 8-osoknak már leckét sem kellene adni amúgy semmi tétje már. jövőre úgyis tanulnia kell. hagyd békén majd jövőre tanul. úgysem lesz örökké karantén..
2020. máj. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nem normális, de egyikük sem fog változtatni rajta csak azért, mert szóvá teszed. Csak megsértődnek, és téged támadnak miatta. A húgod nagyot fog koppanni, nem tudod ettől megmenteni, ha magától nem tér észhez.
2020. máj. 5. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
65%

A lecke legfonrosabb feladatai:

- annak felmérése, hogy a tanuló megértette-e a témát,

- az adott tananyag gyakorlása és

- pl. a mateknál a problámamegoldó-képesség növwlése (legfőképp a szöveges feladatokkal).

Hugod tehát mindenképp hátrányba kerül.

.

" a 8-osoknak már leckét sem kellene adni amúgy semmi tétje"

Az előbb leírottak alapján ezt erősen vitatom!

2020. máj. 5. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
89%

Igazából sehányadikos gyerek esetében sem normális.

Ha maguktól nem tudják felmérni, hogy milyen rosszat tesznek, akkor hagyd őket lógva. Majd rájönnek, ha suliban nem tud a húgod még egy dolgozatot sem megírni. Anyucit oda nem viheti magával. Majd rájön. Igazából megérdmelnék, hogy 1x-2x megbukjon majd középsuliban, talán elgondolkodnak.

2020. máj. 5. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
9%

# 8/ igen alap esetben egyetértenék veled , de ebben a helyzteben nem tudják leadni kb senkinek rendesen a tananyagot.

9-ben újra fognak venni mindent. felesleges leckát adni már, a felvételik megvoltak az év végi jegy nem számít be sehova..

2020. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!