Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám ezt kibírni vagy...

Hogy tudnám ezt kibírni vagy figyelmen kívül hagyni? Normális az ilyen viszony más családban is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az apám mostanában (eddig is de most különösen) teljesen az agyamra megy. Itthon tanulok már 2 hónapja, elkezdődtek az érettségik is. De akármit csinálok itthon mindenért elkezd kiabálni, nem csak most, régen is. Pl. ha bekapcsolom a számítógépet, vagy a tv-t, ott fetreng a kanapén és egyfolytában nekem orbákol, hogy kapcsoljam már le. Vagy ha gépezek, és ő nézi a tvt akkor 5 percenként felém néz, megszólít és kérdezi hogy mit csinálok már megint. Az is leszúr ha véletlenül megroppan valamim, vagy ha anya kínál valami étellel, és nemet mondok, akkor elkezdi: nehogy egyél, mert a végén még bajod lesz tőle (persze szarkasztikusan és fennhangon) Vagy elkezdi hogy nehogy egyen már a dagadt, attól hízik, mégnagyobb lesz a valaga stb.. Annyira unom már, nekem meg anyának egyfolytában megmondja, hogy mit csinálhatunk, és anya folyton szidja a hátamögött de nem szól neki, és ha én visszaszólok apának akkor megvédi, és ő is engem szid le. Itthon van, ő folyton tvt nézi, de mi nem tehetjük anélkül, hogy cirkuszt ne csapna miatta. Fekszik és egyfolytában kiszolgáltatja magát. Mindent behozat és kivitet magának. Órákon keresztül max pisilni áll fel.


Mindegy. Ez az általánosság volt. A mostani helyzet ami különösen kibírhatatlan. Állandóan, egész délután azt hallgatom, hogy én mennyire nem tudok semmit megcsinálni, úgyis megbukok, már jobb ha most munkát keresek stb.. Pedig nem vagyok rossz tanuló, de ő mindenért degradál, soha semmiért nem dícsért meg egész életemben. Ami nem zavart de legalább ne illessen olyan szavakkal ami nem igaz. Meg olyanokat is mond, hogy régen az ő sima közép érettségije nehezebb volt mint a mi emelt érettségink, és hogy én még a középszintet sem vagyok képes megcsinálni. Azt sem tudja milyenre írtam, és nem is mondtam ilyet neki, hogy nem sikerült. És úgy beszél nekem ilyeneket, hogy közben meg olyan dolgokat mesél, hogy mindent leszart, semmit nem volt hajlandó megtanulni, minden ellen lázadt, és ő még így is megkapta a kettest-3as-4est csak mert őt kedvelték a tanárok, vagy olyan jól puskázott. És ezt olyan büszkén meséli el.. Anya meg issza a szavait, és akármit mesélnék a saját dolgomról, ami épp most történik velem, vagy mesélnék az érettségiről, milyen feladatok voltak, hogy sikerült stb.. akkor rögtön beleszól és elkezd egy 10 perces történetet mesélni és én addig meg ott hallgatok mert végig sem tudtam mondani amit akartam. Kb fél percig nem tudok beszélni, anélkül, hogy közbe ne vágjon.

De nem ez a legrosszabb, hanem az, hogy pont támogatás helyett egyfolytában csak rosszat mond rólam/nekem, mindig ezt hallgatom, hogy úgyse sikerül, és megbukok. Nem érdekelne a sz.ros támogatása(már bocsánat) de legalább ilyeneket ne mondana. Nagyon lehangol, és nem tudom kizárni. Egész délután búskomor vagyok, és reggel, mikor megyek vizsgázni sem túl jó a hangulatom, Félek, hogy rámegy a teljesítményemre.

Valami tanácsokat, hogyan tudnám kizárni) Igazából már leírni is jól esett, köszönöm aki elolvasta.

Hasonló tapasztalatokat várok, ha van valakinek :)



2020. máj. 5. 16:50
 1/3 anonim válasza:
100%

Ez tipikus nárcisztikus apai viselkedés, a baráti körömben is több ilyen található. Én sajnos nem találtam még rá megoldást azon kívül, hogy megpróbálod figyelmen kívül hagyni, elterelni a figyelmed mással. Esetleg ami segíthet, hogy ha szólsz édesanyádnak, hogy apádnak mentális betegsége van ami miatt rá kéne venni, hogy elmenjen pszichológushoz. Egy barátom is ezt tette és ugyan nem vált be, mert 2 hét után abbahagyta de az alatt a 2 hét alatt jobb volt a helyzet.


Sajnálom, hogy nem tudok jó tanácsot adni de legalább tudod, hogy nem ritka az ilyen eset és ha már érettségizel akkor nem kell már sokáig kibírnod mert vagy elkötözhetsz vagy albérletbe/kollégiumba költözöl ideiglenesen. Mindenesetre kitartást kívánok.

2020. máj. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Azt hiszem, édesapád szereti magát felsőbbrendűnek érezni. Tudja, ha neked is lesz érettségid, akkor már nem hivalkodhat az övével, ill. komolytalanná válik.

Barátokkal, osztálytársakkal tudsz a legjobban beszélgetni az érettségiről, ők is ugyanabban a cipőben járnak. Otthon szerintem anyuddal akkor beszélj, ha ketten vagytok, és főként, ha érdeklődik.

Ha van kedved, írj privátban, engem érdekel a mostani érettségi és az ezzel kapcsolatos tapasztalatok is.

2020. máj. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem gondolkodj el azon, hogyan tudnál lelépni otthonról. Anyád nem fog melléd állni, az "erős" személyisége megmutatkozott már. Én is eljöttem otthonról 18 évesen, nem haltam bele, igaz baromi nehéz volt munka mellett egyetemre járni. De legalább a családom további károkat nem tudott okozni az önbecsülésemben. A helyzetednek nincsen könnyű megoldása, illetve nincs is valódi megoldása, csak az, ha kilépsz belőle. Se apád, se anyád nem fog változni. Mivel én is anya vagyok, nekem utóbbi viselkedése felfoghatatlan. Ha a férjem ilyen destruktív lenne a gyerekünkkel, nagyon gyorsan a küszöb előtt találná magát. Igaz, hogy nekem van munkám, egzisztenciám, nem vagyok kiszolgáltatott helyzetben. Gyorsan fel kell nőnöd, de ne bánkódj, mások mivel nincsenek rákényszerítve sosem vagy már későn nőnek fel.
2020. jún. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!