Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan beszélhetném le arról...

Hogyan beszélhetném le arról a lányomat hogy összeköltözzön az exével?

Figyelt kérdés

A lányom jövőre megy egyetemre és 3 egyetemet jelölt meg Budapesten, ami a jelenlegi lakóhelyünkhöz képest kb 200km-re van. Ilyen 90%-ot adunk neki hogy az egyetemek közül az egyikbe felveszik, szóval majdnem teljesen biztos a költözés. Az exbarátja már második éve egyetemista, az apja vett neki egy lakást, aminek az egyik fele ki volt eddig adva egy szintén egyetemistának,aki viszont most fogja az évet befejezni és kiköltözik, szóval a lakás egyik része megint kiadó lesz. A probléma az, hogy a lányom be akar hozzá költözni. Elvileg jó a kapcsolatuk még a szakítás után is(nekem erről nem beszél, ezeket az apjával beszéli meg és az apja mondta) mikor a fiú itthon van, vagy a lányom az apjánál van(aki szintén Pesten lakik) szoktak együtt járni bulizni, meg voltak hívva egymás születésnapjára, meg elvileg néha "véletlenül" egymásnál alszanak. Mondtam a lányomnak hogy szerintem ez nem jó ötlet, még akkor sem ha jóban vannak, mert mivan akkor ha az egyikőjüknek párja lesz, vagy a fiú ki akarja tenni a házból. Az igaz hogy sem a lányomnak, sem a fiúnak nem volt komolyabb kapcsolata mióta szakítottak, a fiút nem érdekli senki hosszabb ideig a lányom óta(ezt a fiú anyjától tudom) a lányom is randizgat néha, de őt sem nagyon érdekeli senki komolyabban az apja elmondása szerint. Ennek ellenére akkor is bekövetkezhet hogy összejönnek valakivel amíg együtt laknak.

A lányom semmiképp nem akar az apjához költözni, mert bár jól kijönnek, állítása szerint alig várja hogy elszabaduljon itthonról, és nem fog rögtön az apjához menni lakni. Az apja támogatja hogy összeköltözzön a fiúval emiatt pedig vannak veszekedéseink. Mondtam neki hogy akkor miért nem vesz a lányának egy lakást(megtehetné, egy ideig hajlott is rá) de a lányom majd végül ő is azt mondta hogy felesleges pénzkidobás lenne ha ott a lehetőség. A lányom azt mondja hogy ezen nem kell aggódnom, mert kb olyan lesz mintha egy jóbarátjával költözne össze,ennek ellenére én még mindig nem tartom jó ötletnek.

Tudom hogy kicsit korai a kérdés, de a fiú fent fogja tartani a házat a lányomnak, és azt akarom hogy ha mégis meggondolja magát a lányom, akkor minél hamarabb szóljon neki.


2020. máj. 11. 14:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Igaza van. Inkább olyannal lakjon együtt akit ismer. Nem jó idegenekkel lakni.

Ne féltsd, mert ha tényleg úgy adódna, hogy kitenné a srác az apához tud menni. Hajléktalan nem lesz. Jobb neki ha tapasztalt egyetemista viszi körbe pesten, mint bolyongjon egyedül idegenekkel akik ki tudja milyenek...

2020. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
Ingyen lakna ott?Lehet még ujra összejönnek ezt nem lehet tudni elõre.
2020. máj. 11. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Savlekotő ***** válasza:
62%
Valószínű előbb tudja meg az apja ha valami lenne,vagy épp van és újra együtt vannak,bármit előbb tudna meg mint te. Nagyon úgy érzem hogy téged a lányod kihagy az életéből,szabadulna tőled,alig várja ahogy írod.. Nem egyetemista korban kell kamillázni hogy gyerekem van,ha jó lenne a viszony ami nem most romlott meg ennyire gondolom, nem az apjával beszélne egy lány a kapcsolati dolgairól se.. :(
2020. máj. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%
Nem egészen értem, miért baj az neked ha ott lakik.
2020. máj. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

Én ezt mondanám a helyedben:

"Te teljesen hülye vagy! Magára adó nő nem barátkozik az exével, hogy gyorsan túllépjen rajta.

Pont az a legnagyobb csapda egy fiatal nőnek, ha jóban marad az exével, és összejárkál vele. A pasasnak persze kényelmes, hogy már nem a barátnőjeként kell kezelnie, csak a k...jaként.

Tényleg ez kell neked, ennyire tartod magad?"


43F

2020. máj. 11. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%

Tök jó, hogy nem vadidegenhez költözik, hanem olyanhoz akit ismer és akivel jóban van.

Ha gáz a srác bármikor szólhat az apjának. Nem kell az utcára mennie. Most mi a baj, Az, hogy néha együtt aludtak a közelmúltban? És akkor mi van? Már nem gyerekek. Én nagyobb biztonságban tudnám ott mint egy vadidegennel. Ha nem működik még mindig kereshet másikat. Ha meg igen akkor mi a baj? És ha megint összejönnek? Az tragédia volna?

2020. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Savlekotő ***** válasza:
90%
Előző lehet újra együtt vannak kitudja,csak anyuka ki van hagyva. Az már mutató hogy Anyuka másik városban élő Apukától informálódik a vele együtt élő lányáról meg ax ex Anyukájától de a lánya inkább az Apjával oszt meg mély dolgokat és őt kifelejti.... Ez a kapcsolat se most lett ilyen egyik napról a másikra... :(
2020. máj. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem teljesen feleslegesen aggódsz ezen. Az én szüleim is ezt csinálták mikor megkezdtem az egyetemet, sőt minden egyes évkezdéskor... hogy kivel fogok együtt lakni, jajj de mi lesz, ha ilyen meg olyan lakótársam lesz, miért nem beszélek az xy-nal, nem lenne-e jobb itt meg ott. Elegem volt belőle, mert szerintem ez mind hülyeség. Amíg nem laksz együtt valakivel, addig nem tudod, hogy milyen az és mennyire működik. Ez egyszerűen ilyen. Úgysem tudna neked olyan lakó/szobatársat mutatni, akiben 100% megbízol és örülsz neki, hogy majd vele fog együtt élni... Ha koliba menne, akkor teljesen lutri lenne az egész, hogy kivel/kikkel kerül egy szobába és ugyanez lenne az albérlet esetében is, ha nem lenne ismerőse, akivel össze tudna beszélni és együtt lakhatnának. Így legalább egy olyan emberrel lakik majd együtt, akit már ismer és nem egy totál idegennel, akinek nem ismeri a szokásait, nem ismeri az életvitelét vagy attól sem kell félnie, hogy most átveri, meglopja stb. Lehetséges, hogy összevesznek, lehet megromlik a viszonyuk, lehet lesznek majd konfliktusok, lehet költözni kell stb., de ezek a lehetőségek minden esetben fennállnak, akkor is, ha valaki mással lakna együtt. Szóval hagyd, hogy eldöntse és majd saját maga rájön, hogy neki jó-e ez így vagy sem.
2020. máj. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

És ha kapcsolatuk lesz mással, akkor mi van? Minden második egyetemista így él, egy pár az egyik szobában, egy pár vagy 1-2 lakótárs a másikban.

Friss kapcsolatban amúgy sem fognak rohanni összemotyózni, ha meg mégis, akkor kereshet a lányod másik albérletet az aktuál paskóval - vagy egyedül, ha az ex kéri, hogy költözzön el. Szobabérletet bármikor talál, de ha nem, akkor is ott lesz az apja B tervnek.


Nem látok ebben semmi rosszat, kezdetnek jobb ismerőssel összecuccolni. Utána kereshet mást, ha helyben lesz, jobban tud válogatni, mint 200 km-ről.

2020. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
24%

Én levenném a kezem róla, elvégre "felnőtt ember". Ebbe az is beletartozik, hogy oldja meg a lakhatását és fizesse ő. Mivel volna más lehetősége - mint írod, az apjához költözni -, tehát nem a szükség vinné rá arra, hogy lakást béreljen BP-en, akkor tartsa fenn magát.

Éppen ezért nem tartanám helyesnek, ha lakást tolnátok alá, és ezt nagyon helyesen ő is felismerte.

Nem ítélkezni akarok, tudom, hogy ez kényes téma - ki mennyit fizessen, mennyit adjon a gyerekének, főleg, ha van miből, de ez az én véleményem.

2020. máj. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!