Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy alapjáraton senkit sem érdekel a mondanivalótok még a családotokon belül sem?

Figyelt kérdés

Hogy lehet ezt feldolgozni?

Marmint nekem baromi rosszul esik, hogy ha beszelunk senkit sem erdekel amit mondok, peldaul a mondatom felenel kozbevag valaki es elkezd masrol beszelni, esetleg visszater ram, hogy jaj bocsi figyelek mit, akartal? De aztan meg ket hummogessel vagy igen/nemmel le van tudva a tema amirol beszelek.

Es ez sorozatosan?

Vagy peldaul az hogy ha kulfoldon is vagyok a csaladom nem erdeklodik felolem, ha en nem irok nekik, akkor ok sem, es a tobbi is kimerul abban hogy hmm.. tok jo! Azta! Szuper!

Ereztetek mar magatokat hasonloan?

Egy alapvetoen normalis csaladi viszonyban ( tehat nem ellensegesek vagyunk) tenyleg csak szimplan nem erdekli oket amit mondok...

24/L


2020. máj. 12. 15:25
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Sokszor fordul velem is ilyen, de ha én is így teszek leszidnak. Lehet gyerekes viselkedés, de ilyenkor meghallgatom mit beszél bele a másik és ha abbahagyta akkor nem folytatom a mondani valóm. Ha visszakérdez lerendezem annyival, hogy már mindegy. Ne érdekeljen egy ilyen személy, ne bánd, hogy kevesebbet kell vele beszélned, légy te okosabb.

21L

2020. máj. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
40%

En a sogornomnek valaszolgatok igy. Utalom ot, nem szeretem. Tehat csak minimalisan figyelek ra es reagalok vmit de azt sem miatta, hanem a tobbiek miatt hogy ne tunjon fel mennyire nem kedvelem.


Lehet h nem kedvelnek.


Vagy szimplan nem tudnak a temaidhoz hozzaszolni.


Vagy meg az is lehet hogy irigyek rad.

2020. máj. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
22%

"Éreztétek már úgy, hogy alapjáraton senkit sem érdekel a mondanivalótok még a családotokon belül sem?"

Aha.

"Hogy lehet ezt feldolgozni?"

Fel kell nőni, úgy.

2020. máj. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én évek óta le vagyok sz*rva. Családomat nem igazán érdekli mivan velem. Bármit is mondok nekik, az egyik fülükön be, másikon pedig ki. Semmilyen lelki támogatást vagy tanácsot így nem is kérhetek tőlük. Jó a viszonyunk nekünk is, de ha bármi lelki tanács kéne, előbb fordulok olyan ember felé, aki meghallgat. Van 1-2 netes barátom, akiket jobban érdekli mivan velem.


24/N

2020. máj. 12. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Savlekotő ***** válasza:
Ilyenek a mai albérlő családok..
2020. máj. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
77%
Persze, minden családi összejövetelnél vagy leégetem magam, vagy valami gáz dolgot mondok, vagy megtörténik az, amit leírtál.
2020. máj. 12. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Néha nagyszülőknél, de ez szerintem mindenhol ilyen hogy az ő dolgaikat meghallgatjuk, aztan mi is sorra kerülünk. De nekik fontos hogy kibeszéljék az " esemenyeket" , idősen nem olyan kaliberű ingerek érik őket. A nem idősektől utalom, akkor inkabb ne beszelgessunk mondjak meg hogy bocsi nem erek ra, vagy bocs elkalandoztam. Azok akik nem hallgatnak meg igazabol nem rendes kommunikaciot varnak, csak kiadjak a gondjukat, ha lehet még meg is kell sajnalni. Tiszta energiavampirok. Az alap hogy a masik mondanivaloja nem szamit. Most belegondolva anya csinalta ezt, ha valami gondja volt es ismerossel talalkozott, az ovet elmeselte, de az hogy pl a masik eltorte a kezet, nem izgatta. Max ha elmondta mar amot akart. Akkoriban nagyon rossz passzban volt az igaz.
2020. máj. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Metionin ***** válasza:
Még jobb, én mindig azt éreztem, hogy a postást is jobban érdekli a mondanivalóm, mint a családomat. Gyerekkoromban meg se lehetett szólalni engedély nélkül, mert repült a "ki engedte meg hogy pofázzá" meg a saller. Később nekem is ez volt, hogy belevágtak a szavamba vagy egy aha után teljesen más dolgokról kezdtek beszélni, érzékeltetvén hogy az fontosabb mint amit én mondtam. Még később leszoktam arról hogy hozzájuk szóljak és akkor meg arra voltak kiakadva. A mai napig súlyos vétkem, hogy "velem nem lehet beszélgetni".
2020. máj. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is gyakran előfordul. Én sokszor attól félek unalmas, amit mondok és nem folytatom, amikor valaki közbevág akár a mondat közepén. Hát így emiatt nem is igazán tudom, hogy kell barátkozni vagy normálisan beszélni emberekkel. Azért szoktam itt lenni. Szánalmas kicsit tudom :D. De itt legalább végig tudom írni a válaszomat.
2020. máj. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Ha csak a családodban érzed ezt, akkor valószínüleg bennük van a hiba és nem sokat tehetsz. Figyeld meg, hogy egymást végig hallgatják-e, vagy mindenki csak mondja a magáét. Nagyon sok ember ilyen, azt hiszik, hogy a beszélgetés az, ha ők beszélhetnek. Ebben az esetben keress olyan barátokat, akikkel tényleg lehet beszélgetni és a családon belül szorítkozz az udvariassági csevejre.

Ha a családodon kívül is ezt tapasztalod általában az emberekkel, akkor viszont neked is érdemes elgondolkodni azon, hogy elég figyelmes beszélgetőpartner vagy-e? Lehet, hogy túl sokat beszélsz olyan témákról, amik másokat untatnak (pl. emberekről, akiket ők nem ismernek, hobbikról, ami őket nem érdekli stb.) és nem veszed észre, hogy mikor kell témát váltani, vagy érdeklődni a másik iránt. Ha nagyon sok mondanivalód lenne egy speciális témával kapcsolatban, vagy csak úgy szeretnéd kiadni magadból a gondolataidat, javaslom, írj blogot vagy titkos naplót és nem lesz többé az az érzésed, hogy benned maradt egy csomó értékes gondolat :)

2021. febr. 26. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!