Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mennyire logikus szülőként...

Mennyire logikus szülőként valamit azért nem engedni a gyereknek, mert még soha nem csinálta azt a dolgot?

Figyelt kérdés

Itt nem az a lényeg, hogy miről van szó. Kissebb koromban és tizenévesen is csomószor kaptam valamire nemleges választ csak mert még soha nem csináltam az adott dolgot. És nyilván azért mert a szüleim nem engedték arra hivatkozva, hogy "még sosem csináltad ezt, nem menne"


Mi ebben a logika?


2020. máj. 12. 18:43
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Féltenek. Vagy fizikálisan vagy a sikertelenségtől.
2020. máj. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Semennyire.
2020. máj. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Lényeges hogy mi az. Mondjuk 16 évesen ne akarj New Yorkban metrózni egyedül ha eddig Alsokismackofalvan kívülre ki se tetted a lábad és metrót se láttál még soha.
2020. máj. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Savlekotő ***** válasza:
84%
És csodálkozunk hogy néhol a 20 éves egy kenyeret nem tud megkenni egyedül a 30 as csekket nem tud feladni :( Mert anyuka fut mártírkodva h jaj ugy se menne aztán sírnak h a gyerekük semmire se képes magától..
2020. máj. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Fontos,hogy mi az.de amúgy logikátlan.

Ez alapján suliba se járhatnál,mert azt sem csinaltad 7éves korodig.

2020. máj. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem logikus.

De én is ilyen "hülye anya" voltam. (Már felnőtt, 24 éves a gyerekem, sok mindent másképpen csinálnék.)

2020. máj. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
98%

Nem logikus!. #Savlekötő# rátapintott a dolgok lényegére.

(Mellékesen megjegyzem, hogy a gyerekeinket soha ilyesmitől nem tiltottuk. Egyikük még nem volt nagykorú, de már külföldön egyetemista volt.)

2020. máj. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Azért nem mindegy mi az. Nem fogom engedni soha, hogy drogozzon, csak azért, mert nem próbálta. Az alkoholra sem tapsolnék, ha 13 éves gyerekem kérdezné, hogy lehet e? Vagy ha kijelenti, hogy 15 évesen inkább webcam szexmodell lenne, mert azt se próbálta még... Ezekre nehezen mondja azt egy szülő, hogy persze drágám.


De ha ő szeretné pl kifesteni a szobáját, vagy sminkelni vagy elmenni valahova a barátaival vagy mittomén, akkor nyilván az észszerűség határán belül nyugodtan. Sőt én tervezem vezetni tanítani is őket, mert én sajnáltam, hogy engem szüleim nem akartak megtanítani, amikor meg a jogsit csináltam tök béna voltam, mert szinte soha nem ültem autóban. Szóval továbbra is attól függ miről van szó.

2020. máj. 12. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Vannak dolgok, amiket még nem csinált, és azt szeretném, hogy mikor először próbálkozik vele, legyen mellette egy felnőtt. Én vagy más feleős ember pedig adott pillanatban nem érek rá, tehát azt mondom, hogy most ne csinálja.

képzeld el, hogy 12 éves a gyerek, és egyedül akar elbiciklizni az iskolába három egyenrangú útkereszteződésen, és néhány elsőbbségadásos helyen át. Ha még nem kerékpározott egyedül ilyen helyen, Azt fogom mondani, hogy OK, de először menjünk végig az útvonalon együtt, aztán csinálhatja egyedül is.

2020. jún. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Attól függ, mi az az adott dolog, milyen körülmények között. A "nagy ugrások" szoktak problémásak lenni, főleg ha van veszélyforrás.


Pl. életében nem mászott meg egy bordásfalat sem, aztán a haverokkal meredek hegyet akar mászni. Egyedül még a betonútra sem ment ki, aztán 17 évesen hátizsákos túrát akar tenni Latin-Amerikában / ki akar menni vmi isten háta mögötti erdőbe egy megbízhatatlannak tűnő sráccal kocsival. Életében nem ült motoron, és el akar menni vmi "menőgyerekkel" motorozni, aki valószínűleg nem fog vele "gyakorolgatni" és össze-vissza gyorsul(fiú ismerősöm volt így, ki is sodródtak az autópályán, csodával határos módon élték csak túl).


De pl. olyan dolgoktól felesleges tiltani, amik nagyjábül biztonságosak - pl. falmászópályára menni, ahol van szakszerű segítség, lovaglótábor, ilyesmi.

2021. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!