Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek hány évesen KELL...

Szerintetek hány évesen KELL elköltözni otthonról a gyereknek és miért?

Figyelt kérdés

Úgy értem kell-e erőltetni, akkor is, ha nem tud összerakni egy házra? De van munka, nem zavaró a jelenléte, de csak azért, hogy pl. 26 évesen ne lakjon már otthon?

Manapság egyre elterjedtebb a generációk együttélése, a gyerekek is későn repülnek ki. Egyedül nem lehet boldogulni sokszor és így adva van, hogy hazaköltözik. De mi az a kor, amikor már erőltetni kell, hogy inkább nézzél ki egy kecót, vegyél fel hitelt és kezdd el a saját életedet végre?



2020. ápr. 25. 20:34
1 2 3
 1/27 anonim válasza:
86%
39 éves mamahotelosként mondom, minél hamarabb, amint tudsz.
2020. ápr. 25. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Akár pl. 15 év hitel árán is?
2020. ápr. 25. 20:39
 3/27 anonim ***** válasza:
56%

Én 23 vagyok de én például már pár hónapja a járvány miatt teljesen össze vagyok zárva a szüleimmel. Amúgy félig albérletben lakok de mivel egyetem sincs ezért most a szüleimnél vagyok. Részben örülök neki de néha meg nagyon nem bírom.

Az albérlettel nem lenne baj de ott meg a lakótársam borzalmas.

Arra vágyom, hogy összeköltözzek a párommal.

2020. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
73%
Én a főiskola miatt fiatalon kirepültem, utána párjaimmal laktam. Anyukám mindig mondta, hogy párral együtt már nem egészséges ott lakni együtt. Ez igaz is, pár hónapot laktam anyósjelölttel, borzalmas volt. Szerintem 30alatt még nem gáz szülőkkel lakni, ha az a saját önálló élet megalapozásáról szól, nem pedig a kiszolgálásról, kényelemről, tutujgatásról. Pl. lehet gyűjtögetni, spórolni, és ha a másik oldalon a társ is így gondolkodott 5-10 évig, akkor már össze lehet tenni ami van és lehet indulni valamerre. De aki 40évesen még anyuékkal van és semmi megtakarítása, legnagyobb életcél a legujabb telefon meg xbox meg playstation beszerzése, na azokat kell sajnálni...
2020. ápr. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
57%
A második válaszoló vagyok. A kérdésre válaszolva, szerintem legkésőbb 30 évesen.
2020. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan, hogy kell. Sokmindentől függ. Milyen a kapcsolatod a szüleiddel, mennyire lehet magánéleted, mennyire tudsz önállósodni, mekkora a lakás, el tudsz-e vonulni benne, mennyit vannak otthon a szüleid...
2020. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
79%
A férjem addig maradt odahaza, amíg össze nem költöztünk. Azt mondta, egyedül nem akart/tudott volna fenntartani egy lakást, ketten már volt értelme. 30 éves volt ekkor.
2020. ápr. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem sem lehet általánosan megmondani, hogy mikor kell. De ha valakinek barátja/barátnője van, akkor egy idő után kellemetlen a szülőknél lakni érthető okokból. Úgy már inkább, ha egy ház, de külön lakás, de minimum külön háztartás szükséghelyzetben. Ennek megvan az előnye és a hátránya, és kinek-kinek el kell döntenie, hogy neki mi a fontosabb.
2020. ápr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
20%
Én inkább kérdéssel válaszolnék: sok fiatal miért nem is próbálkozik egyáltalán az önállósodással? Miért jó hogy még huszonévesen is a szülőket terheli?
2020. ápr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%

"Akár pl. 15 év hitel árán is?"


IGEN, ez sokkal normálisabb, mint a szülökkel élni még 30 évesen is.

2020. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!