Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rezsin felül éves szinten 100...

Rezsin felül éves szinten 100 ezer forint?

Figyelt kérdés

Lányom párja külföldön dolgozik, házra gyűjtenek több kevesebb sikerrel. Fizetése kb 1600 euró, ebből lányom ad havonta 30ezret éves szinten 360 ezer forint amiből kifizetem a számlákat, ami 13.000 és 25000 f között van, függ a számláktól. kb 100.000 ft "marad". Ti ebben az esetben maradnátok ebben az összegben vagy kevesebbet kérnétek? Egy házban élünk 4en férjem én, lányom és unokám. Az ő férje kb havonta 4 napot tartozkodik itt. Természetesen egyéb bevásárlások, és főzés szempontból külön vagyunk. Csak a számlák a közösek.

Annyi pluszban hogy ő fizeti az internetet és lakásbiztosítást.


2020. máj. 13. 13:57
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
65%

Én úgy értettem csak néha van ott a pasi, ha külföldön dolgozik gondolom ott is kell bérelnie valami szállást, vesz ott kaját, utazik, akkor máris a külföldi árakhoz kell mérni az 1600 eurót, ahhoz képest meg rögtön nem sok. 1600 (vagyis 1500, mert 30K hazamegy anyósékhoz) euróból országtól függően meg lehet élni, de közel sem kényelmesen, se nem spórolósan.

Ez így kicsit lehúzósnak tűnik, a saját költségeiket fizetik, a ti költségeiteket is fizetik (rezsi, internet, biztosítás), és még pluszba kaptok évente 100 ezer forintot mire is?

2020. máj. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
53%

Sorry,de kiindulva abból h külön bevásárlás, de 30 ezret kap az anyuka de max 25 ezer a számla... Így nagyon úgy hangzik h a lány fizeti az ott létet, mint albérlet. Lakásbizti? Azt negyedévre vagy êvre szokták, de ha havi is mint pl nekem 2000 ft.

Jól éltek :)


Lehúzzátok szépen őket.

2020. máj. 14. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
53%
Ja és még nyerészkedtek is rajtuk! Gratula.
2020. máj. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
0%

Kevesebbet nem kérnék a helyedben. Maradhat ez az összeg, ha nem hiányzik majd nektek a kasszából, tehát ha nem szorultok nagyon rá.

Olyan 38 ezret fizethet a leányzó ezek szerint. Ennyi reális.

Én mikor albérletben éltem Pesten 12 éve, akkor fizettem 42 000 havonta egy kisszobáért! Igaz, egy évvel később már egy olyan szobában laktam, ami csak 25 ezer volt, de az csak egy félszoba volt, és egy helyett két lakótársam volt. Tehát az nem volt olyan kényelmes. És internet sem volt, én fizettem havi 8000-et mobilinternetre, ha jól emlékszem. Tehát az a félszoba összesen 33 000-re jött ki. Azóta több, mint 10 év eltelt, nem drága az, amit most fizet a lányod. Bár azt nem írtad Pesten laktok-e vagy máshol.

Tudom, hogy ugyanakkor a lányod, tehát nem egy idegen albérlő, de ugyanakkor te is elvárhatod a pénzt az ottlakásért. Ők mindenesetre sokkal jobban járnak így, mintha egy garzont vennének ki.

Te meg amiatt jársz jobban, hogy ott az unoka, bármikor láthatod, ami azért nagy öröm, gondolom én. Ha nem ott lakna a lányod, ki tudja milyen sűrűn láthatnád.

Szóval rendjén van ez az összeg szerintem. Kevesebbet nem kérnék, hiszen az árak csak felfelé mennek.

2020. máj. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!