Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt aki alkoholista szülő...

Van itt aki alkoholista szülő után megfogadta, soha nem fog elmélyedni az italban, de nem tudta megtartani bármilyen komolyan is gondolta? Vagy épp ellenkezőleg, sikerült betartania?

Figyelt kérdés
Megfogadtam, és halálosan is komolyan gondolom, nem fogok olyan életet élni mint az alkoholista szülőm. Viszont15-20 év elteltével előfordult már párszor, igaz csak egy pillanatra, de meggyengültem. Egyszer nagyon mélyen voltam, akkor úgy éreztem lehet mégis kibírhatóbb ha alkoholtól tompán éli az ember a napjait. Meg kétszer alkalmi egy-két pohár ital után kívántam az ízét, elgondolkodtam jól esne csak úgy itthon, a mindennapokban. Nagyon megíjedtem. Tudom, hogy a hajlam öröklődik, és nagyon félek, nem akarom, hogy valamikor én is inni kezdjek. Másnak mennyire sikerült kitartania? Ezek valóban egy-egy pillanatig tartó gondolatok voltak, de rettegek egyszer nem egy pillanatig tart majd.

2020. máj. 13. 16:33
 1/10 anonim válasza:
100%

Amikor édesapám erősen ivott, minket is folyton ezzel "riogatott" édesanyánk, hogy öröklődik a hajlam és bármilyen alkoholos ital (még akkor is, ha csak koccintottunk családi összejöveteleken) úgy volt kezelve, mint valami démoni dolog. Mindig csúnya pillantásokat kaptunk a tesómmal anyukámtól a legkisebb alkoholfogyasztásért is.

Nekem személy szerint ritka az az alkoholos ital, aminek szeretem az ízét, és úgy érzem, néha-néha egy-két gyümölcsös sör itthon, a mindennapokban is még nem visz le a lejtőn.

Ilyen "hátszéllel" nyilván többet pörög ezen az ember, de az, hogy rettegsz, az sem megoldás. Keress fel egy szakembert, aki tud neked segíteni ebben és feloldja benned a gátakat. Akaraterő kérdése, plusz ott van mindig a szemed előtt a rossz példa, amibe kapaszkodhatsz, ha úgy érzed, elszalad veled a ló.

Mindenképp azt javaslom, hogy kérjél szaktanácsot, sokat tud enyhíteni a lelkeden.

2020. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Három ember van az ismeretségemben, akiknek az apja alkoholista volt, ők fiatalon mindhárman megfogadták, hogy nem lesznek iszákosok, gyűlölték a szeszt, és mégis mindhárman alkoholisták lettek, és képtelenek letenni a poharat, a családjukról is inkább lemondtak, mikor már a feleség meg a gyerekek nem bírták őket elviselni.
2020. máj. 13. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Viszont még többet ismerek, ahol ittak a szülők, a gyerek meg nem lett alkoholista. Szóval a jó példából több van (csak a rossz lesz a feltűnő).
2020. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 hosszúhajú ***** válasza:
67%
régi barátnőm anyukája naponta iszik, de csak este kezdi, amolyan problémaivó 30 éve, nappal sose, mert akkor dolgozik. az ő tesója viszont valóban ivott. de a barátnőm, annak ellenére hogy anyja és nagybátyja is ivott ( így vagy úgy ) ő utálja az alkoholt, már az ízét is. maga a függőség az ami ilyenkor meghatározó, nem az hogy mitől. mert pl barátnőm, ha baj van, nem a piához nyúl, hanem mindig van nála valami apró nyugtató - nem drogozza be magát, vagy ilyesmi, csak pl valeriána meg ilyen kisebb nyugtatók, mindig vannak nála. azt mondják függőséget kiváltani csak függőséggel lehet. nem tudom, de tény hogy segít ha az ember már korán rászokik valami jó! dologra hogy ha bármi van, már legyen mihez nyúlnia - ami nem káros. pl sportmegszállottságba rakja ..... egyébként a nagybátyjának lányai vannak - ők nem isznak. szerintem a nagy akarat hogy megfogadunk valamit az hatalmas energia, ezt már az elején bele kéne valamibe fektetni, és akkor nem lesz ott az állandó erőlködés, magyarul lekötni ezt a feszültséget akár sporttal, bármi, hogy legyen valami olyan dolog már kezdetektől, amihez lehet nyúlni nyugodtan. ezt az elején még szépen lehet alakítani, ha már ott a pia , akkor nehezebb. egyik ismerősöm miután a sportkarriert abbahagyta utána kezdett inni.
2020. máj. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs is alkohol, attól lehet más is. Más függőség. Csak "tudatossággal" lehet kivédeni, önneveléssel szerintem a mintakövetést. És nincs lazítás.
2020. máj. 13. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is alkoholista volt az egyik szülő, de mi nem lettünk azok. Mindig úgy gondoltam, hogy tudatossággal nem leszek az.

Meg kell kérdezni magadtól hogy miért iszol amikor éppen iszol alkoholt. Mert problémád van, bulizol, vagy mert ellazít. En sokszor vagyok feszült, és ellazít az alkohol, de egy óra múlva minden a régi. Belegondoltam hogy ezért nem éri meg inni, mert csak pillanatnyi megoldás. Mint a drogok (soha nem drogoztam) . Ezért nem iszok sokszor akkor akkor se ha jól esne. Nem beszélve a másnaposságról. Ha nem is sokat iszok, de másnap fáradtan kelek és a fél napom oda van, mert nem tudok figyelni semmire. Az egészségem is többet ér. Engem ezek nagyon visszatartanak.

Azt mondják nem szabad semmihez nyúlni ha valami problémád van. Ezt nem mindig sikerült betartanom, de így hogy "átlagivó" vagyok nem vittem soha túlzásba. Van itthon ital, de nem nyúlunk hozzá sokszor. Szerencsére a férjemnek se kell, ennek nagyon örülök, mert így nem visz bele. Mondjuk kifejezetten zavarna ha inna rendszeresen.

2020. máj. 13. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Azt máshol is hallottam, hogy tulajdonképen nem az alkoholfüggőségi hajlam öröklődik, hanem úgy általában a függőségi hajlam.

Nálunk is van itthon alkohol. Még régi baráti összejövetelekről, vagy épp férjem kapta. Viszont mi sem szoktunk inni a mindennapokban. Volt, hogy még szilveszterkor sem bontottuk ki az üveg pezsgőt mert kettőnknek soknak találtuk. Csak az, hogy már kétszer előfordult, hogy miután valami alkalomból mégis ittam valamit, ízlett. Pedig soha nem ízlett egy ital sem. És ugye ami ízlik, azt könnyebben elkezdi kívánni, rendszeresen fogyasztani az ember.

2020. máj. 14. 07:29
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én apám alkoholista, a férjemé is. Mi nem iszunk. Férjem kb. 1,5 éve nem ivott, én 2. Pedig van itthon alkohol, de nem kívánjuk. Én nem szeretem az alkoholt, de mégis érzem, hogy bennem van a hajlam.... Nem az íze iránt, hanem amilyen állapotot okoz.
2020. máj. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Alkoholista szüleim behatására megfogadtam én nem iszok. nem is ittam soha tudatosan. Erre neveltem gyermekeimet is. Nem is volt nálunk ebből soha gond.Most viszont a fiam (36)kb. 2 éve a nem igazán jó haverok hatására inni kezdett,és a környék legnagyobb alkoholistája lett.Most itt vagyok 66 évesen és újra az alkohol keseríti meg az életem.Adni már nem tudok részeg állapotát képtelen vagyok nézni persze rám se hederít.Ha megkívánnád az italt gondolj bele mit szenvedtél miatta biztos vagyok benne nem nyúlsz a pohár után.
2020. máj. 29. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét szülőm alkoholista volt. Én egyáltalán nem iszom, soha, egy kortyot se.

Nem kellett megfogadnom. Ha megérzem az alkohol szagát, görcsbe rándul a gyomrom, mint gyerekkoromban... annyira már nem esek pánikba, de az első gondolatom még mindig a menekülés.

A testvérem nagyon-nagyon ritkán iszik, ünnepeken koccint, de például még az esküvőjén is alkoholmentes pezsgő volt.

Nem attól félek, hogy alkoholista leszek, egyszerűen gyűlölöm az alkoholt. Ha más iszik, régen az is nagyon zavart, de ez gyerekkorom óta nagyon sokat enyhült. Nagyivó barátaim viszont nincsenek, legfeljebb egy-egy sört vagy pohár bort isznak ők is.

Nem hiányzik az alkohol az életemből, nélküle is nagyon jól tudom érezni magam.

2020. aug. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!