Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért hátráltatt a családom a...

Anonim12346 kérdése:

Miért hátráltatt a családom a döntésemben ? Mert anyámnak van egy elképzelése , hgy mi legyek , de pont az ellentéte tetszik. Persze a nővéremnek meg megengedte , hogy más legyen. Ez miért van?

Figyelt kérdés

2020. máj. 15. 18:09
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
57%

Sokan rávágjuk, hogy a te életed, ne szóljon bele. Mert ugye a szülő biztosan azért mondja, mert erőszakos, mert irányítani akar, mert ez az ő álma.

Pedig nem biztos. Egyszerűen lehet, hogy ismeri a gyereket és pontosan tudja, hogy mi való neki, mi nem. Az én férjem rendőr volt. Hat egész napot. A hatodikon közölni kellett egy anyukával, hogy a 11 éves fia lefejelte a kerítést bringázás közben és meghalt. Neki is mondta anno anyósom, hogy nem neki való, de hát ugye nekem anyám ne ugasson és ment rendőrnek...

De van a barátok közt első gyakorlótanításról a tanulmányira besétáló és sulit azonnal otthagyó; de van pszichológus is, aki nem hallgatott senkire, most őt kezelik, pszichiáterek :(


Szóval ne feltételezzünk eleve rossz szándékot. Igen, 14-18 évesen biztosan én is dacos voltam és mindennapos volt a csakazértis az lesz, amit én akarok (most is az, csak már nem a szüleim, hanem a férjem ellen 😂 ), és nagyon nehéz higgadtan átgondolni, de próbáld meg.


Nemrég volt téma itthon, hogy sokkal több pályaelhagyó van, mint 25-30 éve vagy régebben. És szerintünk benne lehet, hogy én a nyolcvanas évek elején rengeteget voltam barátoknál, ők nálunk. Láttam, hogyan jön haza munkából a kőműves, a pék apuka, az eladó vagy navos revizor anyuka. Egy csomó infónk volt a munkájukról. A lányunk már nem így nőtt fel, láttuk is rajta pályaválasztásnál a tanácstalanságot.


Gondold végig: kész vagy arra, hogy huszonéves anyuka fejének darabjait keresd egy baleset helyszínén? Esetleg ha nyomozó lennél, arra, hogy olyan nőt hallgass ki, akit több hétig tartottak zárva, isten tudja, hányan erőszakolták meg, törték el csontjait? Mindkettő fél éven belül történt itt nálunk. Vagy az a terv, hogy ja, hát te csak valami irodai munkát akarsz...

2020. máj. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
91%
Anyám is beleszólt az életembe, mindig. Ezzel azt érte el, hogy egy országgal továbbköltöztem és nem veszem fel neki a telefont.
2020. máj. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
Tudod kérdező néha tudjuk mik akarunk lenni , hogy mi az álmunk de máshogy van megírva
2020. jún. 14. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!