Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek ha a szüleimnek...

Mit tegyek ha a szüleimnek nem tetszik a barátom?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok és a barátom 19. És ezt nagyon éreztetik velem is és vele is és szószerint próbálnak mindent megtenni hogy szétszakítsanak minket.

Ez tegnap odáig fajult el hogy mikor tegnap sétáltunk és apukám is pont arra járt hogy oda ment hozzá és azt mondta hogy: TAKARODJ A LÁNYOMTÓL TE SENKIHÁZI. erre már a barátomnak is elege lett és azt meglökte felemelte a karját és visszaüvöltötte hogy: NEM MONDOD MEG HOGY MIT CSINÁLJAK HA LÁNYNAK JÓ VELEM AZT NEM TE FOGOD MEGMONDANI BAZ.DMEG. SEMMI OKOT NEM ADTAM RÁ HOGY ÍGY BÁNJÁL VELEM AMIÓTA EGYÜTT VAGYOK A LÁNYODDAL DE MOSTMÁR ELEGEM VAN.

Apu azt mondta hogy vagy hazamegyek vele vagy ha nem egy életre elfelejthetem a családom és ki leszek tagadva. Lehet hogy rosszul döntöttem de a barátom választottam amikor pedig hazamentem közölték hogy velem hogy javasolják kapjam össze magam mert 18 évesen repülök innen. És ezt eléggé éreztetik mióta megtörtént ez.


2019. jan. 18. 11:48
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
46%
Apád egy paraszt volt, ez tény. Mindamellett viszont, ha visszagondolok a 16 éves önmagamra, pedig apámmal sosem voltam jóban, ha a barátom ilyet tesz, magam vertem volna pofán érte.
2019. jan. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
71%
Jó, de konkrétan mi a bajuk a pasiddal?
2019. jan. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
88%

Apád sem egy nagy taktikus. Tudhatná, hogy ebben a korban lázadásból már csak azért is képesek együtt maradni a párok. Az egyik középsulis osztálytársam (az osztály egyik legjobb tanulója, kicsi, vékony, szőke lány) azért volt együtt vagy 4 évig egy rocker sráccal, mert a szülei ellenezték a kapcsolatot :). Az én szüleim nem kritizálták a gyerekeik párját a gyerek előtt, hanem kivártak. Többnyire bejött és idővel szétmentek.

Viszont arra figyeljen a barátod, hogy ne szakadjon el többet a cérna! Nem csak azért, mert mégis csak az apádról van szó, hanem azért, mert ha apád arra játszik, hogy direkt provokálja a srácot, akkor ha bejön neki (becsületsértés, testi sértés), megütheti a barátod a bokáját.

2019. jan. 18. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
42%
Mindig érdeklődéssel figyelem amikor egy 16 éves egy maximum még 1 évig tartó kapcsolat miatt felrúg tizenhatot. Sok sikert!
2019. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
56%

Mi a bajuk amúgy vele? Vamailyen subkultúrába sorolják?

Vagy az öltözködése, vallása, politikai nézeteivel nem tudnak azonosulni?

Vagy csak nem tetszik a képe?


#1. mondjuk én attól függetlenül, hogy van e bármi közöm egy emberhez, ha csak úgy ok nélkül, random így beszél velem, annak minimum eltöröm valamilyen testrészét...

Tanuljunk már meg normálisan viselkedni!

2019. jan. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
72%

azért apai féltés ide vagy oda, én meghallgatnám az apukád szemszögéből is ugyanezt a sztorit, mert ez így elég egyoldalú. Az apukád reakciója pedig, nos ha alaptalan is volt (amit kétlek) akkor is,


amit a pasid csinált az már jogilag is tettlegességnek tekinthető, a hangot felemelni egy dolog, de ha ezért fizikálisan is visszavág, ott valami nincs rendben,

elég agresszív típus lehet,

én ezek után csak jobban féltenélek mert mi van ha valami nem tetszik neki és veled is tettlegességgel próbálkozik?!?!


Apósommal mindig is jóba voltunk, egyszer csináltam egy nagyobb zűrt ami miatt nagyon kibukott, tudtomra is adta, nem egészen éreztem jogosnak,


DE, a tiszteletem iránta erősebb volt, mégis csak a feleségem édesapja, mindent megtett mindig a lányáért akit én szeretek, megérdemli a tiszteletem, elmondta amit akart, kiadta magából és én meghallgattam őt, elfogadtam az álláspontját.


Ugyanezt elvárom édesapámmal szemben a húgaim párjaitól is, szerencsére meg is van, ha a lányom hazaállítana valakivel aki engem ne tisztel egy fikarcnyit sem, én sem nézném jó szemmel, szerencsére ilyen sem volt :)


a tisztelet fontos, minden körülmények között, de a te barátod egy elég agresszív tuskó akinek nincs semmi önkontrollja és nem tisztel senkit semmiért... ez már önmagában érthetővé teszi édesapád reakcióját.


persze lázadj csak, 18 évesen jogos lesz világgá menni, de azért hidd el, ezek a tini dolgok pár év múlva nevetségesen butának fognak tűnni :)

2019. jan. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
48%
Egy értelmes felnőtt ember nem akar semmit egy 18 éven alulitól. Ebből következi, hogy a barátod sem nem értelmes, sem nem felnőtt.
2019. jan. 18. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Két éve vagyok együtt vele. Egyszer nem emelt rám kezet. Meg is lepett amikor meglökte de végül semmi nem lett. Tény hogy van egy beszéd stílusa de én ezt elfogadtam. Tudja hogy mikor kell megemberelnie magát amikor dolgozik és amikor civilbe van teljesen más.
2019. jan. 18. 13:26
 9/24 anonim ***** válasza:
85%
Lázadozz csak nyugodtan a pasid miatt, akire semmi garancia nincs, hogy veled marad. Elszáll a rózsaszín köd, téged meg (ha) kitesznek 18 évesen, akkor visszasírod te még a pasid előtti időszakot.
2019. jan. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
19%

Milyen tiszteletet érdemel egy olyan ember aki ok nélkül elkezd üvölteni és sértegetni kézd egy 19 évest? Amúgy ez is büntetőjogi kategria...

Az ilyen mindent érdemel, csak tiszteletet nem.


Pont, hogy neki kéne az okosabbnak és éretebbnek lenni, ehelyett Ő provokál.

Tisztelni való, mondhatom...

2019. jan. 18. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!