Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum nem tudja elfogadni,...

Anyum nem tudja elfogadni, hogy nem szeretnék saját gyereket és az új barátnőm sem tetszik neki. Mit tegyek, hogyan kezeljem?

Figyelt kérdés

33 éves vagyok. Eddig anyagi okok miatt és persze azért, mert nem volt senkim, anyukámmal éltem (még élek is). Egyedüli fia vagyok, nincs testvérem. Sokszor nyaggatott már korábban, hogy szedjek már össze valakit, meg hogy neki mikor lesz már végre unokája, de mindig mondtam neki korábban, hogy ha össze is szedek valakit, akkor ott semmiféle esküvő nem lesz és gyereket sem akarok semmiképpen sem, elképzelhetetlennek tartom. Én ha valakivel összejövök, élvezni akarom az életet, stb. Úgy néz ki, hogy eddig nem vette ezt komolyan.

De most összejöttem egy nővel, akinek már van egy kislánya. Nagyon nagy az összhang kettőnk között, ő sem akar már újabb gyereket, ezt meg is beszéltük, valamint minden más ilyen dologban is teljes mértékben együttértünk, nagyon nagy az összhang és a nézeteink is mindenben egyeznek.

Amikor bejelentettem itthon, hogy ez van, anyunak nagyon nem tetszett a dolog. Mondta, hogy ő már biztos nem fog nekem szülni. Mondtam neki, hogy pont ez a lényeg, de ezt már eddig is mondtam mindig. Látom, hogy nagyon nem tetszik neki a dolog és a csaj sem. Most besértődött, hogy hogy lehetek ilyen önző, mert ő unokát szeretne meg minden, de mondtam neki, hogy azért, mert ő unokát szeretne, akkor nekem kényszerből olyan dolgot kellene egy életre bevállalnom, amit nem akarok?! Most kicsit összevesztünk, de nem akarok haragban lenni vele.

Én nagyon jól érzem magam így, nem fogja fel.

Mindenképpen elköltözöm, ez már tény. Szerintetek hogyan kezeljem a dolgot?


2019. márc. 25. 07:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
63%

Külön laksz tőle? Akkor semmi köze hozzá.

Élvezed a mamahotel kényelmét? Akkor ez van, az ott lakással a mindenbe beledumálás is együtt jár.

2019. márc. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
79%
Sehogy, te már megmondtad, nem is egyszer, hogy mi a helyzet. Mást nem tudsz csinálni. Az önző csakis ő. Mi az, hogy ő unokát akar magának? Aki leszarha, hogy te mit akarsz, meg mit nem, kizárólag az az önző. Nem te. Gyereket akar? Szüljön akkor ő akkor. Ezt megmondhatod neki. Ha nem fogadja el, így járt, neked ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
2019. márc. 25. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
37%

Aki egykor szeretett volna gyereket, az nyilván szeretne unokát is. Ezzel nem tudsz mit kezdeni. A világ legtermészetesebb dolga, hogy egy szülő ebben is méri a csaldja sikerekét. Különösen akkor, ha csak egy gyereke van.

Kicsit személyesebben megközelítve, én örülök, hogy inkább így döntesz. Az írásod alapján nekem az jött le, hogy nagyon nem neked való az ilyesmi.

2019. márc. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
55%
Meg kell neki mondani, hogy ha babázni akar, akkor kezdjen el iparkodni, nem lesz már fiatalabb!
2019. márc. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
84%

Mondd meg neki, hogy szülnie kellett volna még pár gyereket, akkor talán lenne unokája...

Te meg sürgősen szakadj le róla, mert nem egészséges, hogy még vele laksz, és irányítani. akar

2019. márc. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
47%

Ahhoz semmi köze, hogy te szeretnél-e gyereket vagy sem.

Én sem szeretnék, ezt anyu elfogadta, hiszen a magánügyem.

Ennek tükrében csak a választásodat nem értem: ha nem akarsz gyereket, akkor hogy fogod elviselni a barátnőd kislányát?

Annak én sem örülnék, ha a fiam más gyerekét nevelné, annak ellenére, hogy sajátot nem akar.

Lehet, hogy a barátnőd kissé érdekember?

Neki így egyszerű a helyzet, mert nem sok olyan balekot talál, aki felneveli a számára idegen gyereket.

2019. márc. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
30%

#6 nem a barátnő az érdekemer, hanem a kedves Kérdező. Annak ellenére van együtt egy családos nővel, hogy ő maga nem szeretne gyereket. Jó az anyukával lenni, a gyerek meg ilyenkor a megkerülhetetlen kolonc szokott lenni, sajnos.

Amúgy nem könnyű gyerekkel normális térsat találni. Nem olyat, aki ugy dugja meg az anyukát, hogy közben elviseli a gyereket, hanem olyat, aki tényleg elfogadja, tudja szeretni a másik családját.

2019. márc. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
85%

"Ennek tükrében csak a választásodat nem értem: ha nem akarsz gyereket, akkor hogy fogod elviselni a barátnőd kislányát?"

Pont ezt akartam kérdezni...

2019. márc. 25. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A félreértések elkerülése végett! Nem azért nem akarok gyereket, mert nem szeretném őket. Vannak a rokonságban is kisgyermekek, akiket nagyon szeretek és jól elvagyok velük. Pusztán a kötöttségek miatt. A gyerek nagyon összefogja az párokat és kötöttségeket okoz. A barátnőm kislánya nagyon aranyos, jól elvagyok vele, semmi gond nincsen és már iskolás. Sokszor van apukájánál is, ő is gondoskodik róla. Igazából a csemcsemőkort teljes mértékben kihagynám, az nagyon nem vonz.
2019. márc. 25. 09:25
 10/30 anonim ***** válasza:
47%
Teljesen érthető ha egy ember nem akar gyereket, és tiszteletben kell tartani, mindenkinek. Én sem akarok soha, és nincs az az isten amiért ez a vélemény megváltozna. Ti ösztönlények vagytok, akiknek a legfőbb célja a szaporodás, hát legyen, de hagyjáfok békén azt aki ezt nem így érzi!!! N.
2019. márc. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!