Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért engedik...

Egyes szülők miért engedik meg, hogy a már szinte nagykorú gyerekük pimaszul viselkedjen velük?

Figyelt kérdés

Ismerek egy ilyen családot, egyszer vendégségben voltam náluk, és az anyuka éppen egy süteményt vágott fel az asztalnál. Eléggé körülményes volt és sokáig tartott, mert a süti hozzá volt ragadva a sütőpapírhoz. A fia pedig kb. fél perc múlva megszólalt, és olyan pimasz vigyor ült az arcán. Azt mondta, hogy: Siess már, Mi lesz már? Igyekezz már. A saját anyjának. Az anyja erre csak azt mondta, hogy Csönd, vagy kapsz egy pofont, de azt is csak olyan humorosan, utána egymásra nevettek. Egyszer pedig az apja kérte meg a fiát, hogy mosogasson el, és a fiú megkérdezte, hogy mit kap érte, erre az apja azt mondta, hogy nem veri meg, aztán láttam, hogy mosolyog az apja, de a fiú is kuncogott. Máskor pedig szintén evés közben a fiú uborka helyett céklát szeretett volna savanyúságnak, és kérdezte, hogy van-e. Mikor megtudta, hogy nincs, akkor ilyen leereszkedő hangnemben mondta, hogy ő azért elvárja hogy minden nap elérhető legyen a számára az amit akar, vagy valami ilyesmit mondott, de úgy tűnt, mintha csak viccnek szánta volna, az anyja is kuncogott.

Én nem ismerem annyira ezt a családot, mert nem a közeli rokonaim, de szerintem nagyon furák, de a szülők is ilyen furcsák. Az apa is mondott egyszer olyat a feleségének, hogy mosogassál asszony.

Egyébként értelmiségi családról van szó, és én nem hallottam senkitől, hogy bármilyen családi probléma lenne, meg amúgy is normálisnak tűnnek, és egyébként a fiuk is úgy tudom szorgalmas, és sokat segít a házimunkában, vagy a kert körüli munkákban.

Mi a véleményetek?



2020. máj. 17. 15:19
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Viccelődnek egymással, náluk az ilyen humor valószínüleg normális,megszokott.
2020. máj. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Az a véleményem, hogy te ritka savanyú ember lehetsz.
2020. máj. 17. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekik poén, akkor nem értem mi a baj..
2020. máj. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Téged valami zárdában neveltek? Vagy egy padláson tartották eldugva, ahol csak kenyeret, vizet és korbácsolást kaptál? Mindenesetre rettenetes nevelésben részesülhettél. :O
2020. máj. 17. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Most miért kell személyeskedni? Számomra akkor is érthetetlen, hogy lehet egy gyerek ennyire pimasz, és a szülei nem is törődnek ezzel. Még ha viccnek is szánta, ilyennel akkor sem lehet viccelni, a szülőknek kijár annyi tisztelet, ha már mindent megadnak neki. Egyszer csinált valami kis dolgot a fiú, amit az anyja mondott neki, aztán az anyja ismét megkérte valami kis dologra, ezt meg is csinálta a fiú, de közben azt mondta, hogy a segítségnek is van egy határa, az ember a kisujját nyújtja, de az egész karja kell. Ha én szülő lennék, biztos nem engedném, hogy ilyet mondjanak nekem, még ha viccnek is szánja.
2020. máj. 17. 15:47
 6/19 anonim ***** válasza:
95%
Szarkazmusnak hívják. Van olyan h szarkasztikus humor. Sosem hallottál meg róla?
2020. máj. 17. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsére nem te vagy a szülö, rettentö begyepesedett, középkori gondolkodású valaki vagy.

Jó eséllyel sokkal jobban tisztelik a szülöket az ilyen gyerekek, ahol lehet velük hülyéskedni, mint ahol azért viselkednek látszólag tiszteletteljesebben, mert FÉLNEK a szülötöl!

(négy gyereken meg két unokám van, engem nem zavar, ha haverkodnak velem!)

2020. máj. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
97%

"Még ha viccnek is szánta, ilyennel akkor sem lehet viccelni, a szülőknek kijár annyi tisztelet, ha már mindent megadnak neki."

Mi mindent? Ételt? Az a szülő kötelessége!

Az viszont, hogy mennyire nevelik szigorúan, az opcionális egy bizonyos szintig. De ha egy szarkasztikus visszaszólásért megverik, az bűncselekmény, börtönbe lehet érte menni...


"Egyszer csinált valami kis dolgot a fiú, amit az anyja mondott neki, aztán az anyja ismét megkérte valami kis dologra, ezt meg is csinálta a fiú, de közben azt mondta, hogy a segítségnek is van egy határa, az ember a kisujját nyújtja, de az egész karja kell. Ha én szülő lennék, biztos nem engedném, hogy ilyet mondjanak nekem, még ha viccnek is szánja."


Na és hogy nem engednéd?

És miért jó az neked, ha a gyereked a saját lakásotokban sem mer őszinte lenni veled, mert fél hogy majd mit kap érte?

2020. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Tökéletesen egyetértek az utolsóval. Amúgy fogalmad se lehet mi a családi humor forrása, nem valami régi eseményre, valakikre utalnak-e a csipkelődős humorral- vagy éppen nem az ostoba régi értékrendből űznek-e gúnyt mely szerint az asszonynak a konyhában a helye, a gyerek meg köteles a szülőnek engedelmeskedni..
2020. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek nem pimasz, a gyerek humorizál.

A tisztelet nem azt jelenti, hogy karó van a seggünkben.

2020. máj. 17. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!