Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam meg a szüleimnek...

Hogy mondjam meg a szüleimnek hogy meleg vagyok?21/F

Figyelt kérdés
20 évesen jöttem rá hogy a fiúkat szeretem. Össze is jöttem egy sráccal akivel nagyon szerelmesek vagyunk egymásba viszont a szüleim ezt nem tudják. Hogy adjam be nekik?Együtt vagyunk már egy ideje és nagyon jól működik minden köztünl szóval szeretnénk majd közös jövőt egymással akár egy esküvőt is. Előtte nem volt barátnőm de fiúm se. Ő az első férfi az életemben.
2020. máj. 17. 22:43
 1/8 Savlekotő ***** válasza:
74%
Ha homofobok se hogy,pusztán éld az életed nem kell mindent közölni,ott jobb előbb leválni mert tönkretesznek,ha normális család vagytok már úgyis sejtik és elfogadnak.
2020. máj. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
88%

Homofóbok a szüleid? Hogyha igen,akkor először puhatolózd ki hogy mit gondolnak bővebben erről a témáról,magyarázd el nekik hogy ez nem rossz dolog/nem betegség,hiszen a meleg emberek is ugyanolyan sikeresek,és semmiben nem különböznek a heteró társaiktól.Ha nem homofóbok akkor csak ülj le velük és beszéld meg.Igazából ha nagyon elítélőek,nem is tartozol magyarázattal,hiszen már nagykorú vagy.

Sok sikert

2020. máj. 17. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
8%
Sajnálom a szüleidet.Inkább ne mond meg nekik.
2020. máj. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%

21éves korodban beszámolni tartozol a szüleidnek az ilyen irányú magánéletedről, meg kell indokolnod, kivel-mikor-miért? Ők a gyertyatartóid, vagy miért aggódsz? Vagy abban a közösségben/kulturában élsz, ahol a szülők választanak élettársat a gyermekeiknek, illetve beleegyezésük szükséges?


Lehet, hogy azonosítanak téged a politikai provokátor pride-istákkal, világosítsd fel őket, hogy "az egy másik cég".


Ha szeretnek a szüleid, nem fordulnak el ezután sem tőled.

A történelemmel egyidős dologról van szó: a számodra fontos emberekkel kapcsolatban pedig ezen tény is bizonyítja majd, ki az, aki "így" sem tagad meg. [link]

A társadalom kitaszítottja/megbélyegzettje néhány betegséggel élő ember is. (pl. epilepsziások) Nekik is megmondják, hogy az "állapotukat el kell fogadniuk, együtt kell azzal élniük". Ha mások félnek tőlük, vagy megvetik/alázzák őket, akkor is.

Te időben legyél felkészülve, nehogy későn kapcsolj és akkor nézz szembe először a következmények hozta helyzettel, amikor az már --egyébként elkerülhető-- konfliktusokhoz vezet.

Ha tényleg, igazán komolyan gondolod önmagad

és a kapcsolatod, neked kell őszintén vállalnod azt az embert, aki vagy.

Ne kívülállók előítélete alapján dönts, ne mások éljék az életed!


A te döntésedet pedig majd az idő igazolja.

Éppen úgy, mint akármelyik/bármelyik hetero kapcsolatban...

2020. máj. 18. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
Én melegként nem értem, miért kell ezt elmondani. A 28 évem alatt egyszer sem éreztem késztetést, hogy bárkinek is elmondjam. Sose voltam emiatt depressziós, meg szorongós. Ha valaki rákérdezne nem hazudnék nyilván, de hogy random anyámékat meglátogassam ilyen célból, már persze ha külön élsz.... Nem. Ha ismernek úgy is tudják.
2020. máj. 18. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
97%

Miért érzed úgy, hogy el kell mondd nekik? Nem gondolod, hogy 3 nap múlva az is jólértesült lesz, akivel nem akartad megosztani a magánéleted részleteit?

Ne hamarkodd el, sztem elég, ha akkor szólsz, ha ti ketten 100% tutira megállapodtok egymás mellett és "bejelented", hogy ki a választott párod.

2020. máj. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
43%
Én se momdta el, hogy heteró vagyok. Ha egymás életének belső keriben vagytok, akkor ahogy majd a szerelmedről mesélsz, úgy is egyértelmű lesz.
2020. jún. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Előbb készítsd elő a hátteredet, hogy ha a coming outod miatt otthon pokollá válik az életed, tudj hova költözni, és ehhez legyen meg az anyagi háttér is. Sok meleget kidob az addig szeretőnek hitt családja, mert a szomszédok meg a kollégák véleménye fontosabb nekik, mint a gyerekük élete. Lehet, hogy ahogy elmondod, abban a percben kilöknek az ajtón, sajnos sokakat ért már ilyen "meglepetés".
2020. okt. 2. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!