Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 3 hetente meglátogatni a...

3 hetente meglátogatni a szülőket szerintetek nagyon kevés?

Figyelt kérdés

Sajna elég messzire kerültünk párommal a szüleimtől. Sose gondoltam volna, hogy így ilyen ritkán fogok velük találkozni. 2 hét és 5 nap múlva csak.

Még a távolság hagyján csak ugye sokba is van leutazni, így ennyit tudunk megengedni.


Csak tudom, hogy hiányozni fognak és látom rajtuk, hogy szomorúak, amiért nem maradtunk a közelükben és nagyon nehezen kezelik és ez fáj nekem nagyon, hisz felneveltek és megérdemelnék, hogy legalább hetente találkozzunk.


Viszont ha megyünk akkor úgy, hogy péntek este ott vagyunk vasárnap koradélután jövünk.


Kicsit félek, hogy haragudni fognak majd és nehezen fogják megemészteni.


Van aki ilyen gyakorisággal látogatja szüleit?


Szülei hogy viszonyulnak ehhez? Őket is bántja a dolog, hogy így nem nagyon tudjátok segíteni őket(kerti munkák, fűtés, vagy csak beszélgetni személyesen..., na meg majd egyszer unokázás..)


Mi párommal 24 évesek vagyunk, de már szeretnénk nagyon együtt élni:) és egy saját családot alapítani.


Na meg szüleimet tudom az is bántja, hogy párom szülei közel vannak őket párom heti 3x is meglátogatja. Sőt van mikor akár többször is, hisz közel laknak.



Köszi a válaszaitokat!:)



2020. máj. 18. 18:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
2 évente találkozom anyámmal, mert külföldön élek.
2020. máj. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
Attól függ, nálatok mi a kialakult gyakorlat. Családonként változó, hogy mi a sok és mi a kevés.
2020. máj. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Én volt hogy kb ilyen gyakorisággal találkoztam a szüleimmel, volt hogy ritkábban, volt hogy gyakrabban, mert sokat költöztünk. Olyan is volt hogy évente, mert külföldön éltem. De közben folyamatos volt köztünk a kommunikáció, telefon, skype, email, messenger. Folyamatosan jelen voltunk egymás életében, ha nem is személyesen. Ha fontosak vagytok egymásnak, akkor az érzelmi közelség megmarad, ha a fizikai nem is. És végtére is, ez az, ami igazán számít.
2020. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet rendje, hogy a gyerek le válik a szülőkről. Bármennyire fáj is ez a szülőknek érzelmileg, hiszen végül is veszteség, de normális szülő megérti, hogy neki magának is meg kell változtatnia az életét, életvitelét.
2020. máj. 18. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
86%

24 évesen ne az legyen a legnagyobb bajod, mikor látod anyut-aput. Ha van eszük, felfogják, hogy az élet rendje a szülőkről való fizikai és érzelmi leválás. És ehhez semmi köze annak hogy felneveltek. Elvileg ezzel a céllal vállaltak téged, nem pedig azért, hogy egész életedben minden héten őket látogasd. Nekik nincs saját életük? Akkor szokott ez a "fáj hogy nincs velem a pici kincsem" állapot a szülőknél, ha semmit nem tudnak felmutatni a gyerekükön kívül.

Örülj, hogy találtál valakit, akivel elkezdheted építeni a jövődet, ne azon sírj, hogy jajj anya meg apa...

2020. máj. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Valamint tekintve, hogy sokba is kerül az utazás, még jó, hogy a kajáról nem akarsz lemondani, hogy anyádékhoz járkálj hetente.
2020. máj. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ez az élet rendje. Nekem a mamám mondja állandóan, hogy mikor megyek már. Én 50 km-re lakok. Max havi 1 alkalom fér bele. Ha van az embernek külön élete, párja, akár gyerekei akkor közös programokat kell szervezni vagy csak otthon kikapcsolódni, nem lehet minden héten szülőket, nagyszülőket látogatni bármennyire is fáj neki.
2020. máj. 18. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen az élet.

Ha messzire költöztetek, nem lehet hetente odautazni. Ha gyerekeitek is lesznek, még kevésbé lehet, főleg, mikor már a gyerekeknek is programjaik vannak. Meghívják az osztálytárs születésnapjára, sportol és versenye van, moziba menne a haverokkal, vagy tanulni akar, mert hét közben nem készült el.

Néha hívjátok meg a szülőket, akkor kevesebb időtök megy el, és az útiköltség se mindig titeket terhel.

Sőt, az én anyukám, ha felbukkant, nagyon kedvesen segített a háztartásban is. Előre szólt, hogy szerezzek be nyersanyagokat, és három nap alatt megfőzött egy csomó fagyasztható ételt, kivasalt egy kazalnyi ruhát, cipzárt cserélt, megstoppolt, felhajtott, leengedett mindenféle, nadrágot, szoknyát, gyerekholmit.

Ő szívesen megcsinálta, én pedig őszintén hálás voltam neki.

Az más helyzet, ha beteg vagy olyan öreg a szülő, hogy fizikai segítségre szorul. De még akkor se biztos, hogy az a megoldás, hogy a gyereke utazik oda hetente. Illetve ha meg tudják oldani, több testvér van, lehet így csinálni, de nem biztos, hogy sikerül.

2020. máj. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
20 percre laknak a szuleim, megis 3 hetente megyunk oda.
2020. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Anyukámmal közös az udvarunk, a párom szüleihez évente kb 5x megyünk, ők 2x jönnek. A páromnak még ez is sok, nem szeret menni, de a gyerekek miatt "illik"
2020. máj. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!