Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dologzzam fel azt hogy...

Hogy dologzzam fel azt hogy kiskoromban nem voltak velem a szüleim?

Figyelt kérdés

Nagymamám nevelt fel, eddig nem volt problémám ezzel mivel ugy nőttem fel szoval megszoktam. De kb 2 éve nagyon közre játszik ez hogy ennyire instabil vagyok érzelmileg. Most is pl a semmiből elkapott a sírás, egyszerűen nem tudom megérteni hogy a hozzám hasonlóknak miért nem jár boldog gyerekkor.

K*rvára tud fájni hogy tudod sose kapod már vissza azt az időt. Mikor kisgyerekeket látok boldogan a szüleikkel annyira tud fájni.. néha elképzelem mi lenne ha azok mi lennénk.

Már párszor az öngyilkosság is eszembe jutott de nem vagyok önző hogy csak magamra gondoljak, tudom hogy lenne olyan akinek fájna, viszont már tényleg belefáradtam a folytonos fájdalom megöl. Azóta apámmal élek, akit néha gyűlölök már, a nagyimtól kb 400 km-re elszakítva, és ez is eléggé megvisel.Nem akarok szakemberrel beszélni, csak esetleg tapasztalotak szeretnék kérni, hogy nyomhatnám ezt el magamban hogy ne fájjon.



2020. máj. 19. 04:13
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ez nem attól van hogy a nagyid nevelt. Attól nem lesz boldog a gyerekkor hogy apu-anyu nevel. Te egyszerűen kezded felfogni hogy véges az élet- mint mindenkié. Keress segítséget, ha ettől öngyilkos akarsz lenni, komolyan labilis vagy. (és nem, nem anyuciék hiányától) Valószínűbb hogy nem akarod a felnőtt élettel járó felelősséget, kényelmesebb lenne gyereknek lenni....
2020. máj. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Trauma feldolgozása. Erre keress rá.
2020. máj. 19. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
75%

Ne csinálj semmi "butaságot"

Remélem itt szakemberek tudnak neked segíteni:)


[link]

[link]

2020. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Lehet, hogy nem akarsz, de muszáj lenne pszichológussal beszélned. Ha ez egy ilyen szintű trauma, ahogy leírtad, nem valószínű, hogy egyedül fel tudod dolgozni.

Ha gyerekkorodból elveszettnek érzed azt az időt, semmiképp se legyél öngyilkos, mert úgy a felnőttkorod is elveszik.

És azon gondolkozz el, hogy a nagymamád szeretett-e, és felnevelt-e téged, mert nem csak a szüleinkkel lehet jó gyerekkorunk.

2020. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én velem se voltak a szüleim! Nevelőszülöknél élek!

Tervezettek kirándulásokat mást sajna nem tudok ajánlani :(

2020. máj. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Természet járás erőt adott nekem is. Az egy jó ötlet. Nem kell egyedül, vannak túra körök. Mostanában kicsit necces csapatot találni tekintve a covid19 korlátozásokat. Pedig gyógyír minden természetben töltött perc.


Az pszichológus számomra abban segített, amit nem láttam magamtól. És volt jó néhány ilyen. Nem nagy varázslás, utána is nekem kellett megoldani mindent, de kaptam új nézőpontokat és lehetőségeket. A végén picit jobb lett tőle, és visszanyertem a kontrollt. Így megérte a végén (bár nekem még a tb fizette, de ha van pénz heti/kétheti ismétléssel 5 alkalomra, már az is segít).

Jobb lenne ez is előben, de mostanában sokan csináljak online.


Azota is érdekel a pszichológia és jó dolgokat találok benne, olvasok, érdeklődöm.

2020. máj. 19. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
41%

Támogasd az abortuszt, hogy csak olyan gyerekek születhessenek, akiket szerető gondos és felelős környezetben vállalnak a szülők! 🙂


Nagyon jó példája vagy annak, hogy semmi értelme megtartani a nem vágyott gyereket.

2020. máj. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépn azoknak akik normálisan válaszoltak.

Akik meg nem azokkal nem tudok mit kezdeni, szerintem csak én tudom pontosan hogy mit érzek, és nem nem az a problémám hogy nem szeretnék felnőni épp ezt a 3 évet probàlom kibirni ameddig nagykorú leszek. Hogy ne legyek korlátozva abban hogy mikor láthatom anyát, vagy nagyit. (Mert amugy igazából sosem találkozhatok velük )

Meg hát aki szerint nem lett volna attól boldog gyerekkorom higy velem vannak a szüleim, lehetséges mert van akinek alkoholisták a szülei bántalmazzá vagy stb, vagy van olyan is akinek az a boldogság hogy mindent megkap amit csak akar, de szerintem a hozzám hasonlóknak az lenne a minden ha a szülei vele lennének.

2020. máj. 20. 05:09
 9/9 anonim ***** válasza:
Olyan dolgot kergetsz ami nem igaz. Rühelled apádat akinek csak úgy mellékesen nincs joga a láthatást korlátozni, de ennyi idősen ezt már tudnod kellene. Mégis az a bajod, hogy jaj de boldog gyerekkorod lett volna a szüleid mellett...Igazából mi bajod van?
2020. máj. 20. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!