Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az, hogy kiskoromban...

Miért van az, hogy kiskoromban, ha elestem biciklivel, akkor anyukám nem vigasztalt, hanem mégjobban megvert, hogy miért rosszalkodtam?

Figyelt kérdés

Sose felejtem el. Általános iskolás voltam. Az egyik osztálytársamnál voltam, és elesett, mert szaladt és az édesanyja berohant a házba egy banánért, kihozta és vigasztalta vele. Nagyon-nagyon irigyeltem, mert amikor én elestem egyszer biciklivel, akkor rettegve mentem haza, mert tudtam, hogy kapni fogok, hogy miért rosszalkodtam és kaptam is, pedig már akkor fájdalmaim voltak, amikor hazasántikáltam az esés után. Egy másik alkalommal pedig a hintáról estem le és akkor is elvert, hogy miért hülyéskedem, én pedig felhoztam neki, hogy az barátnőm anyukája banánt adott neki, amiért fájt neki, mert elesett. Anyukám azóta néha mondja, hogy miért nem mész akkor hozzá, ha olyan jó anya. Most már lassan 30 éves vagyok, már nem lakom otthon, de sokat eszembe jutnak ezek a dolgok.

Őszinte válaszokat várnék!



2014. júl. 17. 20:58
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
95%
Ezt anyukádtól kellene megkérdezned.
2014. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
96%

Nem lehet, hogy szegények voltatok annyira, hogy a ruhára való kiadás már alig-alig fért bele?

Persze ez akkor se magyarázza, hogy egy gyereket, akinek éppen fáj, annak még több (testi-lelki) fájdalmat kell okozni... :(

2014. júl. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
51%
Ez volt a szokás. A gyereket el kell verni,ha rossz. Nagyon kevesen tudtak ebből kilépni,és felismerni,hogy a gyereknek is fájhat valami. Sokan a mai napig azt hiszik,hogy csak hisztizik.
2014. júl. 17. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apám volt ilyen. Sőt, rosszabb. Nekem egy életre megromlott vele a kapcsolatom.
2014. júl. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
Én anyukám elég labilis volt idegileg, Ő se kezelte túl jól a helyzeteket.
2014. júl. 17. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

3-as: nem én pontoztalak le!

2-es: nem, nem voltunk szegények, átlagos család voltunk.

2014. júl. 17. 21:10
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

3-as. Ez sehol nem volt szokás. A gyerek akkor kapott ki, ha valóban rossz volt. De ha elesett, akkor nem.

Anyukád nagyon rosszul tette, hogy ilyenkor elvert.

2014. júl. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg rajtad verte le, hogy sivár kis élete volt.

De lehet szimplán szadista.

2014. júl. 17. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

2 vagyok.

Akkor más ötletem tényleg nincs. :( Ha tudsz beszélni anyukáddal és olyan a kapcsolatotok, akkor kérdezd meg. Lehet, hogy volt valami olyan ügy a családban, amitől téged, gyereket óvni akartak. És bár azt sikerült elfojtani, de anyukád a mérgét rajtad töltötte ki. Ami persze megint csak nem megoldás.

2014. júl. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
2-es: igen, tudom, hogy volt ilyen, mert mindig kertet kellett művelni nagymamámnál (apukám anyukájánál), és emlékszem, hogy abban az időben mindig ezen veszekedtek apukámmal!
2014. júl. 17. 21:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!