Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Vajon miért viselkedett így...

Vajon miért viselkedett így anyám kiskoromban?

Figyelt kérdés

Amikor még nagycsoportos vagy elsős voltam (ezen a tájékon) akkor az dzésekre (foci, kosár, síelés) még anyámmal mentem. Persze, hiszen még nagyon kicsi voltam..


Először nagycsoportos koromban volt olyan, hogy fociedzés közben elestem és felhorzsoltam a térdem.. Odamentem sírva anyámhoz, hogy haza akarok menni.


Anyám erre azt mondta, hogy nem megyünk, bírd ki. Amikor meg aztm ondtam ,hogy de fáj és haza akarok menni, azt mondta, hogy Jó, de akkor többet nem jövünk.


Ilyenkor mire gondolhatott??????


Nem lehet a következő alkalomkor jönni? vagy mi?


Megsérülök, persze, hogy elmehetk az edzésről, és amikor jól leszek akkor újra jövök.


De anyám ilyenkor mit mond?! Jó, de akkor többet nem jövünk.


Ezt én Nem-Ér-Tem


És ezzel sajnos minden sportágból amit kipróbáltam kistem, mert legközelebb már nem jöttünk. És így nem maradtam benne semmiben. Pedig akartam!


2020. febr. 23. 16:00
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
25%
Sajnos úgy tűnik, örömét lelte a te fájdalmadban, ezért úgy intézte a dolgokat, hogy rossz legyen neked. Nem olyan ritka ám az ilyen szülő...
2020. febr. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
86%
Szerintem ezzel arra akart téged rávenni, hogy lépj túl a sérüléseiden. Én is minden ütésen sírtam régen. Nem rég végigcsináltam egy versenyt rándult ujjal. Meg kell tanulni figyelmen kívül hagyni a kisebb sérüléseket. Szerintem ez lehetett a cél. Az egy másik dolog, hogy ha nem működött nálad, váltani kellett volna.
2020. febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Hát én nem tudom, de egy óvodás kisfiúnak, ha felhorzsolódik a térde, mert végig csúszott térden a betonon miután elesett szerintem jogában áll hazamenni :D


Egyébként nagyon csíp az. Pláne egy kisfiúnak.. Nem igaz, hogy anyám nem volt gyerek :(

2020. febr. 23. 16:12
 4/18 anonim ***** válasza:
78%

Én is voltam gyerek és amikor végigcsúsztam a betonon 10 perccel később egy gyógypuszi után ugyanott rohangáltam. Sőt ha megkérdezték "hány nyuszit fogtál" azonnal el is felejtettem mert azon agyaltam hogy fogtam volna már nyuszit?


Én mondjuk először megvártam volna a meccs végét a gyerekkel a kispadon, ha másodjára is ezt bejátsza hogy na azért is hagyjuk menjünk haza...hát én se hordanám többet ilyen helyekre. És mivel azt írtad mindenhonnan kiestél emiatt jó sokszor eljátszhattad. Megjegyezhetted volna hogy ha félbehagyod akkor vége.

2020. febr. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Félt kimutatni érzéseit, vagy tán azt gondolta: "ha ezt mondom a gyereknek, az azt jelenti, hogy hagyja figyelmen kívül a "kis fájdalmat". Illetve, ha most azonnal egy kis sérülés után hazamegyünk, akkor "azt tanulja meg, hogy bármilyen kis kudarc és azonnal elmenekül"... Nem lehet tudni mi járt a fejében...
2020. febr. 23. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
82%

Ha egy leendő balerina minden fájdalomkor sírva hazarohant volna, sosem lett volna primabalerina...

Anyád azt akarta megtanítani, hogy egy kis horzsolás nem a világ vége. Lázasan, törött lábbal nyilván nem küld edzeni.

Kitartásra akart tanítani, és arra, ha eltervezel valamit, vidd véghez. Igen, ezt gyerekként kell elkezdeni, mert felnőttkènt nehéz lesz!

2020. febr. 23. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
69%

Anyukád kifizetett egy edzést, akármit, amiről te egy apróság miatt le akartál lépni.

Azért minek fizessen, hogy a fele kárba menjen? Ezért nem vitt többet.

Ha minden emiatt kopott ki szépen sorban, akkor ez azt jelenti, hogy mindent azonnal félbehagytál valamilyen nehézségnél. Gondolom; ez más téren is így volt (maximum már nem emlékszel), és ezért adott ultimátumot anyukád, hátha a program kedvéért megtanulsz túllépni dolgokon.

2020. febr. 23. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
0%

Tessék. Ehhez képest a te kis horzsolásod molyfing.

[link]

Vannak ennél durvàbb képek is...

2020. febr. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Érdekes. Akkor csak nekem fura. De akkor miért nem mondta azt, hogy nem megyünk haza, hanem maradunk, majd elúlik ha mozogsz.


De szerintem ti nem láttatok még óvodás gyereket sírni. Vagy nem emlékeztek rá.


Egy óvodás gyeretnek ha szétvágódik a térde alap, hogy nem futtatják tovább, hanem bebetadinozzák és bekötik a sebet aztán hagy pihenjen. Majd következő alkalommal megint jön.. Ez olyan nagy dolog?

2020. febr. 23. 16:46
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Él még az anyád? Beszéltél már vele erről?
2020. febr. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!