Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit akar apám ezzel elérni?

Mit akar apám ezzel elérni?

Figyelt kérdés

A 18. születésnapom után nem sokkal elkezdte felvenni velem a kapcsolatot. Első találkozásunkkor elmondta, hogy oké oké, voltak problémák, nade anyám milyen volt. Aztán elkezdett pénzt küldeni kb minden második hónapban. Azon kívül alig beszélünk. Ő külföldön dolgozik. Azt mondja azért küldi a pénzt, hogy egyetemre menjek belőle, de nekem ez sántít. Miért érdekli hirtelen hogy mit tanulok és hol? Miért van az, hogy szinte minden alkalommal mikor beszélünk telefonon el kell mondja, hogy ő milyen f*asza ember és anyám mennyire nem az. Anyám tényleg nem egy mintaszülő de többet tett értem mint amit apám pénzzel ki tudna váltani. Voltak helyzetek amiket most nem írok le amikor szükségem lett volna rá (ezt ő is nagykn jól tudta) és nem keresett.

Szóval mire megy ki a játék?



2020. máj. 19. 07:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem ismerjük apádat, és nem feltétlenül kell a legrosszabbra gondolni. Lehet szimplán most döbbent rá, hogy "jé van egy gyerekem, ő az egyetlen ki továbbviszi nevemet, hát miért nem törődtem vele?".


Szóval lehet szimplán nyitni akar feléd. Bepótolni ami elveszett. De azt mond meg neki, hogy telefonba ne mocskolja anyádat, mert nem érdemli meg, különben leteszed. Amikor pedig magát dicséri, hogy milyen f@sza ember, szintén két választásod van: leteszed, vagy megkérdőjelezed őt.

2020. máj. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az emberek változnak. Úgy látszik nem ő akar pénzt kerni tőled, ha már egyszer ő ad neked. De ha akarna is, majd lekoccoltatod. Szerintem adj neki egy esélyt. Jó, elcseszte ebben igazad van. De egy kis kapcsolattartásba nem haltok bele. Ha meg ennyire utálod, ne fogadd el a pénzt, és ne beszelj vele. Ilyen egyszerű. Nem kell mindenhol a csapdat keresni. Külföldön dolgozik, mit kellene csinálnia, haza jonni miattad? Vagy nem tudom mit vársz. Legalább támogat. Másnak utana se néznek soha tobbet, teged legalább 18 évesen megkeresett.
2020. máj. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem tudtok valamikor szemelyesen talalkozni? Mert majd akkor tedd fol neki a kerdest/kerdeseidet es oszinten, de uevariasan fogalmazd meg a meglatasaidat. Jogos, hogy nem ugrasz a nyakaba, ha a gyerekkorodat meg elmulasztotta, de egy kezdeti nagy es oszinte amolyan beolvasos siros rivos talalkozas utan viszont illene neked is felnottkent eldontened milyen jovobeli kapcsolatot szeretnel vele. Ez is a felnott let egy fontos eleme es kepessege. Ha sikerul magadban es vele is rendezned ezt a helyzetet oriasi elettapasztalatot nyersz.


En mar felnott nokent/anyakent azt latom, hogy ferfiak nagy reszenem tud mit kezdeni a gyerekeivel, foleg ha kicsik, de aztan a lanyokkal plane nem, utana a nagyobbal sem a kamasszal sem. Jo van kivetel, de hidd el vannak olyanok, akik ott elnek a cslddal es ugyanugy le se izelik a gyerekeiket.

Apad valoszinu azok koze tartozik, aki a felnottekkel tud csak beszelgetni es nyitni. Ehhez lehet hozzajott valamifele sajat eletvalsag (nincs noje, oregszik, masok lettek a baratai es valaki kerdezte rolad es hirtelen rossz erzes fogta el, most kerult anyagilag jobb helyzetbe blabla). Tehat mindegy mitol, de hirtelen gondoskodasi vagya tamadt. Es ez megint csak tipikis ferfi megoldas: adok penzt. A klasszikus magyar ferfi mai napig ugy gondolja neki kell a penut megkeresnie odadnia az asszonynak es az meg ele teszi az etelt es neveli a gyerekeket es minden kafa.

Tehat apad most nagy esellyel ugy erzi nagyon nagy gondoskodast mutat iranyodba a penzzel es azzal, hogy beszel is veled.


Amit a helyedben tennek: probalnam megismerni. A mostani embert apadban. A multon ugyse valtoztathatsz, nincs idogepetek. Kerdezd barmirol, ha anyadat szidna mond o igen apa ezt mar mondtad, ertem, de es mi a helyzet a ...es kerdezz valami tok mast, ami utan kovetkezo alkalommal az beszedtema lehet koztetetk es nem anyadat hozza elo. Ha fenyezi magat fenyezze de azt is igy el tudod terelni...kerdezd masrol. Kerdezd kerdezd kerdezd.

Penz: koszond meg neki. A helyedben nyitnek egy bankszamlat vagy h van azon belul valami alszamlaszeruseget. Es megkernem utalja oda es tedd felre. Kosd le. Az egyetem vagy akarmilyen tovabbtanulas sok penzt elvisz. Ha erre szanja koltsderre. Ha meg nem mesz tovabbtanulni. Akkor is tudod hasznosra kolteni: elso alberlet, nyelvvizsga, jogsi, sajat autobutor akarmi. Ilyen esetben elofordulhat apad csalodott lesz es reklamal a penz miatt. De epp ezert tudodmajd mondani apa erre es erre szanom koltom.

Jovore nezve: ha nem egy abszolut ta.hó, akkor lehet jo lesz a felnottkapcsolatotok es nehakiutazhatsz hozza. Ami jo vilaglatasi lehetoseg, nyelvgyakorlas. Ha hazakoltozik akkor meg x tiz ev mulva nagyapa is lehet. Ami azert egy gyereknek szinzen fontos.


Roviden: apad szemeben mivel mar nagy vagy egyenlo fel vagy. Rajott a segitekneki penzzel ferfi kesztetes. (En apam is folyton penzzel tamogat...ehh).

2020. máj. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Minden válás/szakítás KÉT ember időközben kialakult összeférhetetlensége miatt történik. Szöleidnél dettó.

.

Válás után a gyerek attól a szülőjétől, aki neveli, a másik hibáinak kihangsúlyozását hallja, ha azt nem is, hogy "ne szeresd a másikat, mert itt hagyott".

Apád úgy látta jónak, hogy téged teljesn rábíz anyádra, így elkerüli, hogy anyádtól az ő, tőle pedig anyád szapulását halljad.

Most, hogy felnőtt lettél, szeretne segíteni megtalálnod a jó(jobb) megélhetésedhez vezető utadat, ezért említi az egyetemet és ezért segít pénzzel céljaid elérésében.

Amíg nem bizonyítja, ne kell, nem szabad hátsó szándékot keresned.

2020. máj. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinalta apam annyi kulonbseggel, hogy engem 14 eves koromban keresett meg. Felvette utanam az osztrak csaladit, el volt belole. Aztan mikor nem jart neki utanam semmi, megprobalt azaltal penzt szerezni, hogy beperel, hogy en biztos jogtalanul kaptam tole penzt, fizessek vissza mindent. Bebizonyitottam, hogy jartam iskolaba es ezzel a huzasaval meg is halt szamomra. Szoval ovatosan kozeledj hozza. Legyel elovigyazatos.
2020. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem semmi nincs ebben, kezd öregedni, és rájött, hogy neki van egy fia is.
2020. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!