Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi lehet tenni ebben a helyzet...

Mi lehet tenni ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Mondjuk, hogy +60-aa férfi vagy, boldog házasságban élsz a feleségeddel kettecskén, mert a csemetéid mind önálló egzisztenciával, családi kapcsolatban élnek.

Egy nap előkerül egy 38 éves pasi, aki azt állítja magáról, hogy a fiad. Kiderül, hogy nemrég halt meg az anyja (akire te nem is emlékszel), és aki csak annyit mondott neki rólad, hogy valamikor zenészként ismertek. Tény, hogy a múltban nagy hódolója voltál a szebbik nemnek, valamint az is tény, hogy a srác külseje szakasztott a te fiatalkori másod. Egyetlen bibi van a történetben, hogy a fiú a te törvényes gyerekeid korosztályába tartozik, és annak idején hűséges voltál az első feleségedhez.

A srác egyébként az ország másik felén él, agrármérnök, nős, 2 gyermek apja, és semmiféle anyagi követelése/kérése nincs veled szemben. A mostani (második) feleséged örül a feltűnésének, a törvényes gyermekeid már kevésbé.



2020. máj. 19. 19:00
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, különösen 4-es mindenre kiterjedő hozzászólását díjazom. (Kedves 8-as, EZ a feleség nem AZ a feleség.)

A DNS teszt nekem is megfordult fejemben, de az igazam ilyetén bizonyítgatása valahogy nem fér bele az én bizalommal és jóindulattal teli világomba. Ha Balázs azt állítja, hogy az én fiam, akkor ő nyilván így tudja. Ráadásul a nem mindennapi vonásaimat is magán viseli, ami nyilván megerősíti ebben a hitében. (Mellesleg engem is.) S noha emlékeim szerint valóban hűséges voltam abban az időben, azt is be kell látnom, hogy 33 éves koromig bensőséges viszonyt ápoltam mindenféle szeszes itallal, és bár nem emlékszem, talán valóban volt olyan elhajlós estém. Így (jobb híján) jelenleg ebben látom a rejtély megoldását.

Mindenesetre mindenkinek köszönöm, hogy foglalkozott a problémámmal.

2020. máj. 20. 08:49
 12/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

"A DNS teszt nekem is megfordult fejemben, de az igazam ilyetén bizonyítgatása valahogy nem fér bele az én bizalommal és jóindulattal teli világomba." Erről a széplélekségről le kell szokni. Nem előnyös a mai világban. Nem bizonygatni kell, hanem - mivel kétség van - bizonyosságot szerezni. Az anyja is emlékezhetett rosszul, és téged összekevert valakivel.

"Ráadásul a nem mindennapi vonásaimat is magán viseli" Az emberek annyira egyformák, hogy még. Ez nem - igazán jó - érv amellett, hogy a te fiad. Neki is joga van tudni 100%-ig a dolgot, hogy az apja vagy/nem vagy. DNS teszt!

2020. máj. 20. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
71%
Most szokjon le a széplelkűségről? 60 felett. Ugyan.
2020. máj. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
A rossz szokásokról mindig jó leszokni.
2020. máj. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!