Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell anyámnak szóvá...

Miért kell anyámnak szóvá tennie, hogy itthon is vannak dolgok, amiket úgy csinálok, mintha nem csak itthon ülnék?17l

Figyelt kérdés

Például elmegyek a boltba és kisminkelem magam. Oké, hogy fél óra oda-vissza, de szeretek sminkelni, és amióta itthonról tanulok nem szoktam minden nap, csak ha unatkozok, vagy megyek valahová ilyen fél órára. Na ő meg mindig szóvá teszi, hogy minek, úgyis csak itthon vagyok.

Vagy egyébként heti 2-3 alkalommal mosok haját, most egyszer egy héten, de ő néha azt is szóvá teszi, hogy minek olyan sűrűn.

Vagy ha unalmban kifestem a körmöm, akkor is jön, az "itthonra minek?".

És egyébként nem az a baja, hogy nem csinálom ezek miatt a házimunkát, vagy hanyagolom a tanulást. Nem, csak annyi a baj, hogy "itthonra minek"

Tavaly meg már megint elrakta az epillátort, mondván, hogy kupi van. A szoba félreeső pontjában volt, egyáltalán nem útban. Ami inkább tényleg felfordulás lenne, ha az ő logikájával nézzük, az nem zavarja. Szóval most mivel fogalmam nincs hol van, mert olyan jól elrakta, szóba kéne hozni, hogy vegye már elő, mert használni akarom. És nem is az a baj, hogy tiltja a szőrtelenítést, hanem tuti azt fogja mondani, hogy "otthonra minek". Persze nem fogja azt mondani, hogy nem, csak hallgathatom, hogy minek.


De komolyan, minek kell ilyen dolgokat szóvá tennie állandóan?17l


2020. máj. 21. 09:41
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
99%

Egyszerűen más mentalitás. Ő is volt fiatal, de gondolom otthonra nem sminkelt vagy festett körmöt, hát ezért. Mert az ő világában ezek a dolgok azért vannak, hogy másoknak tetsszünk.

Az epilátorra annyi a válaszom, hogy mondd azt, hogy te magad érzed kényelmetlenül, ha szőrös a lábad. Jobb ötletem nincs.



Egy unalmában, otthon, karanténban lábujjkörmöt festő 34 éves nő

2020. máj. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Otthonra minek?"

"Mert így érzem jól magam."

2020. máj. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%

#1: és ha nem a lába szőrös akkor mit mondjon? :D

Amúgy viccen kívül, ha elmagyaráznád neki ezt, akkor sem értené meg, mert ő nem így látja. De mondhatod neki, hogy szeretnéd kérni, hogy ne szóljon be minden alkalommal, mert te akkor is ezt fogod csinálni, csak legfeljebb rosszabb kedved lesz tőle.

2020. máj. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%

Heti 1 hajmosás sűrű?


Ok, én is kb. annyiszor mosom, vagy 3x 2 hét alatt... de én fiú vagyok rövid hajjal.

Az én párom max 2 naponta megmossa úgy hogy ki sem teszi a lábát a lakásból, persze neki hosszú a haja.

2020. máj. 21. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Akkor mondd meg a párodnak utolsó, hogy a túl gyakori hajmosás árt a hajnak.
2020. máj. 21. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
29%
Mert az ő korában nem volt szokás okkal-ok nélkül vakolni a pofikájukat. Mégis csinosak voltak, nem műnők.
2020. máj. 21. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
20%

Micsoda igénytelen anyád van....


Amúgy azért teszi szóvá, mert megteheti és mellé patrac is, de az más téma. Te is megteheted, hogy értelmesen megmond neki miért teszed.

2020. máj. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Aha, ha valaki nem keni a pofáját otthon is festékkel meg vegyszerekkel, az igénytelen, értem.
2020. máj. 21. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Nem a festés hiánya miatt lesz igénytelen te okos... Hanem hogy hajat nem mos, lábát, egyebét nem húzza le. Én se kenem magam otthon, de attól még lecsutakolom magam, ha koszos a hajam. 1 hét alatt még a legszárazabb haj is koszos lesz.... De ez a "minek?" kategória már igénytelen.
2020. máj. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
És ez a nem mosakszik tévképzeted honnan támadt?
2020. máj. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!