Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anya állandóan szekál, hogy...

Anya állandóan szekál, hogy nem csinálok itthon semmit, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Kb 80 km-re dolgozom, 12 órában, nem csak nappal, éjszaka, hétvége, ünnep nap, amit hoz a beosztás, kb napi szinten ingázok vonattal 3 órát. Még itthon élek, adok a közösbe. Anya állandóan piszkál, hogy nem csinálok itthon semmit, nem főzök, stb. Ő 8 órában dolgozik, mindig 2 és fél, 3 órával hamarabb haza ér,szóval neki azért könnyebb. Egyébként van egy testvérem, 20 éves, ő 3 hónapja itthon ül, nem akar dolgozni. Elköltözésem kilátásban van. Megmondtam már anyának, hogy ő mindig hamarabb itthon van sokkal, nem tudok főzni, stb, mert nehéz munka. Erre jön azzal, hogy mi lesz, ha gyerekem lesz... Mondjuk akkor valószínűleg megpróbálok közelebb keresni munkát, vagy közelebb költözni és akkor ugye muszáj lesz megcsinálni. De így, hogy úgymond neki könnyebb valamit össze ütni vacsira fél 6kor,mint nekem fél 9kor.... 22L
2016. júl. 26. 19:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Költözz el, anyád meg nem gondolja végig, h mit mond.
2016. júl. 26. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor szekáljon, engedd el a füled mellett. Megmondhatod neki, hogy az otthonrrohadó testvéres majd ha megemeli magát vagy ő is 9-re jár haza, akkor te is többet fogsz otthon házimunkázni.
2016. júl. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 manó1235 ***** válasza:
100%
Én megmondanám neki, hogy ha már a drága testvérem otthon ül kényelmesen x ideje, bízza csak rá nyugodtan. Mert mi lesz ha "gyereke lesz" neki is? Bár nem tudom hogy lány vagy fiú-e tesód. De ha már téged ennyire hajtana a testvéredre is nyugodtan rá lehet bízni dolgokat.
2016. júl. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Fiú egyébként. De tökmindegy, most mit csináljak ha 15 óra egész napi szopacs után haza érek, örülök ha az ágyba beesek, másnap meg mehetek vissza, pl estére dolgozni és akkor miért nem főztem??? Mert ha egyedül élek, mert ha gyerekem lesz. Nyilván akkor meg lesz oldva, de amíg nem muszáj, nem értem miért kéne megszakadni... Megvárja fél 6kor,míg haza érek pl 8kor és megfőzök??
2016. júl. 26. 20:29
 5/12 anonim ***** válasza:
2%
Az nem jut eszedbe hogy anyukád jóval idősebb nálad, esetleg már nem olyan nagy a munkabirása...? Neked is vannak szabad napjaid nyilván, amikor esetleg kiporszivózhatnál, vagy valamit segithetnél. Ha elköltözöl, akkor is muszáj lesz takaritanod magad után, meg főzni, hacsak nem sokszázezres a fizud, és minden nap étteremben vacsizhatsz... Ha gyereked lesz, akkor még panaszkodni se lesz időd... ja, aludni se egy darabig... Nem tudnál közelebb munkát találni? Neked is jobb lenne.
2016. júl. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ki van takaritva, el van mosogatva, ha itthon vagyok és esedékes... Nem, nem tudok, és nem sok 100 ezres a fizum.
2016. júl. 26. 20:36
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Ezen csak a költözés segít... mert az tiszta sor, h ha van szabadnapod, akkor ki lehet takarítani pl. De mondjuk ha este fél 9kor hazaérsz, akkor 9 kor kéne nekiállni porszívózni? Esetleg ők addig ott ülnének vacsora nélkül, mert majd te csinálod? Tényleg, ajánld fel, oké összedobsz egy rántottát, de akkor megvárják ám :D esetleg reggel 6-kor előre el lehet készíteni, jó étvágyat anyukám.
2016. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
Fú 7-es, ne szürakozz már, hazaérsz 9-re unkából és majd te még nekiállnál rántottát sütni az életképtelen családodnak? Na ne már, viccnek is rossz. Ha nem 70 éves akérdező anyja, amit erősen kétlek és dolgozni is bír, akkor meg tudja emelni még a porszívót otthon. Vagy az otthon tespedő testvére is akár. Én a kérdező helyében addig egy fűszálat nem tennék keresztbe, míg a kisöcsém csak rohad otthon.
2016. júl. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Ez irónia volt, hahó, h a kedves család addig ne merészeljen akkor vacsorázni, míg a kérdező haza nem ér, vagy egyék meg a reggel 6kor előre elkészített kaját. Kíváncsi lennék, ha felajánlaná ezt a lehetőséget, milyen arcot vágnának hozzá.
2016. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Kitennének, mint macskát.... valószínűleg. Nem sok dolog van itthon amúgy sem. Mosogatás, teregetés, mosás, de azt amúgy is megcsinálom, ha itthon vagyok, arról én meg nem tehetek, hogy a 20 éves öcsém miért nem tudja használni a mosó gépet, vagy megfőzni egész nap valamikor egy pörköltet, vagy zöldség levest... És ha neki családja lesz.. Ja, hogy majd főz az asszony? És ha egyedül él.?
2016. júl. 26. 21:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!