Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mostoha anya a gyerekemmel...

Mostoha anya a gyerekemmel mit tegyek??

Figyelt kérdés
Véleményeket kérek exemmel kb 3 éve külön vagyunk van egy közös gyerekunk 4 éves és van uj párkapcsolata és már ott is van gyerek de egyszerűen nem tudom el se képzelni hogy oda engedjem.... a gyereket!! a nő meg azaz egész dolog nagyon fusztrál eddig sikerült ki bekkelnem hogy nem engedtem a gyereket csak szülinap stb de úgy hogy én is ott voltam véleményt kérek ti mit tennétek??

#láthatás #Nemtudomelfogadni
2020. máj. 21. 20:29
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan már, amúgy annyi álszent ember van itt a gyakorin! Szidtok itt mindenkit aki le meri írni ami az igazság! Ébredjetek fel, ez a való világ: az anyák nagyrésze nem örül amikor az exe elviszi a gyereket, pláne ha új nő is van, az új nők többnyire ki nem állhatják a pasi porontyát, az apuka egy is csak addig törődik a gyerekkel amíg unatkozik és nem lesz új családja és a gyereket se szeretnek többnyire az apjánál meg a mostohánál lógni minden hétvégén. Persze, tök jó lenne ha a történet mind a 4 szereplője úgy állna a dolgokhoz ahogy itt le van írva, de ilyen nincs vagy csak max 1000ből 1
2020. máj. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
22%
31! Maximalisan igazat adok!
2020. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Mi a "való világ", 31? Hogy sajnos vannak nők, akik jobban gyűlölik a gyerekük apját, mint amennyire szeretik a gyereküket? Hogy a személyes bosszújuknak rendelik alá a saját gyerekük jóllétét? Hogy lelkibeteggé teszik a gyereket, aki még iskoláskorban is bepisil, és gyomorideggel, meg lelkifurdalással él, amiért szeretni meri a "szemét apját"?

Az, hogy sajnos ez ma mindennapos, az pont annyira nem normális, mint a családon belüli erőszak, de amíg amiatt főleg a nők és a gyerekek szenvednek, addig itt a fő áldozatok a férfiak, és igen, itt is a gyerekek... Nem az az álszent, aki emiatt felemeli a hangját, hanem az, aki szerint ez normális.

Lehet, hogy vannak apák, akik a válás után nem keresik a gyereküket. Vannak rossz anyák is. De a többség nem ilyen. És a rendszer működhet jól válás után is, ha mindkét fél törekszik rá.

2020. máj. 24. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Nem azt mondtam én se hogy normális, hanem azt hogy ez a valóság. Nagyon nagyon ritkán látok olyat, ahol anyuka, apuka, sőt még az új párjaik is a gyerek érdekeit helyezik a sajátjuk elé. Sajnos az anyák nem azt látják hogy ők tönkreteszik a gyereket, szimplán csak úgy érzik, hogy válás után az apa már nem a család része, na meg még ha van új családja is a szemükben olyan mintha egy idegennek kellene odaadniuk a gyereküket, az egyedüli embert aki maradt nekik. Az apa szintén nem érzi már családtagnak magát, mivel azért az hogy 2 hetente elviheti a gyereket ha az anya megengedi az is messze áll a normális apa-gyerek viszonytól. Az új pároknak meg eleve akárhogy is nézzük egy idegen az a gyerek aki az ő párjukat anyának vagy apának hívja. Ezek a mai "mozaikcsaládok" akárhogy is nézzük természetellenesek, így persze hogy nem sokan tudják normálisan kezelni. Sajnos ezt nem tanítják az iskolában, a legtöbb mai felnőtt meg még normális családban nőtt fel, ezért nem is tudja ezt kezelni.
2020. máj. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
Csak azért írtam ezt le, mert az összes ilyen témánál azt látom hogy osztják a kérdezőt, leírják hogy a nagy könyv szerint hogy kellene működnie ennek, mit kellene érzenie, de senki nincs ilyen helyzetben és meg se próbálja beleképzelni magát. Pl egy ilyennél nem láttam még olyan kommentet ami mondjuk úgy kezdődne, hogy "én is ebben a helyzetben vagyok, nekem is eleinte nehéz volt, de így meg úgy sikerült ezen túllendülni" Helyette van a : "milyen szemét vagy" "milyen ember vagy te" jellegű kommentek. Szal kicsit nézzen már mindenki magába, akik ide írnak segítséget várnának, nem azt hogy elmondjátok őket mindennek.
2020. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!