Meoi kérdése:

Velem lehet bajuk?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nagyon sokat gondolkodtam már alkoholista szüleim viselkedésén és, hogy mit mért tesznek, de van egy szokásuk amit nem tudok megfejteni sehogy és kihat az életemre és már a pároméra is sajnos. Ebben szeretnék segítséget kérni hátha okosabb leszek és tudok valamit tenni ellenük.

A szokásuk: én már 3 éve elköltöztem otthonról épp azon a nyáron amikor a bátyám is. Amikor ők mennek haza akkor a szüleink nem isznak be és minden hanyagságukat (előhagyott tányér, éjféli zörgés, egész napos ágyban fekvés...) elnézik és minden jóval ellátják őket, majd ezt mint nekem panaszolják.

Amikor én és a párom hazalátogatunk, (úgy gondoltam ezt illik azért bejelenteni) akkor mindig beisznak mire odaérünk, ha meg épp józanok még akkor 1-2 órán belül titokban isznak és egyszer csak azt vesszük észre hogy már nem megy a kommunikáció. Ez az elején csak nekem tűnt fel és azonnal távoztunk, hogy párom ne is vegye észre, de már ő is hamar észreveszi rajtuk.Egyre kellemetlenebb és idegesítő. Emellett ha ott vagyunk mi, akkor mosogatunk, teregetünk, feltakarítunk, főzünk meg minden és ha nem, akkor rám szólnak, hogy segítsek. Már alapból azt sem értem mi ez a különbségtevés. Volt olyan, hogy bejelentés nélkül mentem haza és akkor józanok voltak. Ha bátyámék is velünk együtt vannak látogatóba akkor sem isznak.

Nekem épül a házam és nagyon büszkék ránk és imádják a párom, sőt az elején alsóbbrendűség érzésük volt vele szemben, amit még mindig látok, de a tesóm feleségét nem szeretik sose szerették, pont azért mert lusta hanyag és nem fut 100-on. Nagyon sokszor megkértem a szüleimet, hogy ha megyünk azt a pár órát bírják ki (mert mi csak annyira megyünk, de a bátyámék több napra...), de nem ment.

Ha józanok akkor nagyon jól el lehet velük beszélgetni, és nagyon szeretem, hogy anyumnak el mondhatok bármit, tud segíteni (mert amúgy nagyon jó a barátság köztünk, olyan mint amiről minden lány és anya álmodik. Barátnői.), de ha iszik akkor beszólogat megbánt és nem önmaga.

Nem tudom már, hogy mit tehetnék vagy min kellene változtatnom, de megfogadtam, hogy az én gyermekem nem fog egy alkoholistát sem ismerni vagy látni. (még nincs) Nem akarom őket magukra hagyni főleg, hogy tudom én leszek és a párom akire öreg korukban támaszkodhatnak.



2020. máj. 21. 20:30
 1/2 Savlekotő ***** válasza:
100%
Nekik a piával van bajuk. Nem is kicsi.. Sose értem az alkoholistákhoz haza járókat.
2020. máj. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Elöttem szólónak igaza van. Lehet amolyan stresszhelyzet is rátesz, hogy mentek... de igazából fölösleges ilyen részletekbe belemenni, mert a tények maradnak
2020. máj. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!