Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Csak én tapasztalom ezt, vagy...

Csak én tapasztalom ezt, vagy a világ változott ennyit? Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 8 éves húgom. Tavaly már ugy jött haza a suliból, hogy olyanokat kérdezgetett, hogy mi az a szex, meg a dugni, b@szni, stb. Meg olyanokat mesélt, hogy a (fiú) osztálytársai megdugták a fát. Meg az XY és a ZZs dugtak szünetben. (Mondjuk ez alatt nem tudom pomtosan mit ért, mert gondolom nem azt, amit jelent.)

Közben mikor én voltam 8 éves (8 éve), akkor én ezeket a szavakat nem hallottam és pláne nem használtam. Mi az osztálytársaimmal normális dolgokat csináltunk. Tündéreset meg hercegnőset játszottam, kesőbb meg űrhajósa, néha lovasat.

Ő meg csókolózgat az osztálytársaival szünetben. (Jó, oké tudom, a szájrapuszi (mert gondolom arról van szó) az nem nagy dolog, de akkor is.)


Meg csúnyán beszél, csúfolja az egyik osztálytársát, mert duci, aztán meg van lepődve, hogy őt is csúfolják, mert szemüveges.



Mondjuk a mostohanővérem meg egy 150 ezres telefonért hisztizett, és szóba se áll az apjával azóta, mert csak 30-40 ezres telefont kaphat. Az meg nem kell neki.


Velem van a baj? Mert szerintem egy másodikosnak nem kell ilyen szavakat tudnia. (Amit az osztálytársai csinálnak arról ne is beszéljünk...).



2020. máj. 14. 11:07
A kérdező szavazást indított:
Ez normális amit csinálnak.
Szerintem nem normális amit csinálnak.
71 szavazat
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Ennyiből nem lehet eldönteni. A gyerekek ilyenek, megkérdezik, ha hallanak egy szót, amit nem tudnak. És ők még nem tudják, hogy a felnőtteknek ciki ilyenekről beszélni. Szerintem addig jó, amíg kérdez.

Szájra puszi olyan nagy dolog? Mi oviban is voltunk már "szerelmesek", kézen fogva sétáltunk és adtunk puszit is. És ez már több, mint 30 éve volt :) Szóval nem a mai gyerekek sajátossága ez.

Általános sulisok voltunk, amikor egy osztálytársunk a könyvek mögé rejtve talált egy szex videó kazettát. Majdnem az egész osztály összejött náluk egy délután és megnéztük :D Persze nem tetszett meg utána már nem érdekelt.

A net miatt biztosan több mindent látnak a gyerekek most, mint mi annak idején. És ennek vannak is veszélyei.

De annak idején a magunk módján mi is foglalkoztunk vele.

2020. máj. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonymousreview60 ***** válasza:
100%

Éretlen, és ami ismeretlen szót hall, azt szajkózza, mint a papagáj. Az iskolatársai is nyilván nem dugnak, csak behazudnak, fülletenek valamit, hogy "Bibibí, én csinálom, te meg még nem."

"mi az a szex, meg a dugni, b@szni, stb." Ezzel meg irányítsd át a szüleidhez! Az ő dolguk ezt kezelni.

2020. máj. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
4%

Mondok valamit: unokahúgom egyszerűen nagyon koránérő, val.szeg már egy ideje megjött neki (bocsi), csak nem kötik az orrunkra. Roma vér van benne.

Rokon mesélte, hogy már 3-4 éves korában khm vakargatta magát odalent.

2020. máj. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
82%

22 vagyok, 8 évesen már ismertem ezeknek a szavaknak a jelentését, a szájra puszi ovodában "divat" volt, alsóban pedig egyáltalán nem csináltuk(hozzá kell tenni, hogy ovi után elköltöztünk, egy teljesen másik településre).


Ez inkább azon múlik, hogy a csoportodban/osztályodban van-e olyan nagyobb hangú gyerek, akit "betanított" a nagyobbik testvére, ő pedig ezt borzalmasan viccesnek találja, ezért folyton ezt hangoztatja.

2020. máj. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Változott a világ. Ha egy 7-8 éves ellenőrizetlenül nyomkodja a mobilt, előbb-utóbb odatéved, ahova nem kellene. Ennek az eredményét hallod.
2020. máj. 14. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a gyerekek mindig is ilyenek voltak.

En 30 eves vagyok, es emlekszem ilyen 8-10 eves koruli lehettem, amikor a fiuk a szunetben egy ceruzaval megnyomogattak a lanyok feneket (nem kell magyaraznom, mit imitalva) es nagy nevetve kiabaltak: seggbe kuki!

Ez olyan 20 evvel ezelott volt.

De ha belegondolsz, tobb szaz evvel ezelott a lanyok 12 evesen mar ferjhez mentek es nem sokkal kesobb gyereket szultek.

A vilag valtozik, az emberi termeszet nem nagyon. Nem azt mondom, hogy ez jo, de sajnos nem tudsz senkit sem buberekban nevelni, es addig amig a gyerekeknek iskolaba/ovodaba egyeb kozossegekbe kell jarniuk, mindig lesz egy hulyegyerek, aki megtanitja a tobbit erre meg arra. Peldaul ha belegondolsz egy altalanos iskolaban 7-14 eves gyerekek jarnak.. lehet a 7 eves ugy megy be, hogy meg semmilyen szexualis dologrol nem hallott, de ott vannak a “nagy” nyolcadikosok, akik mar igencsak benne vannak az ilyen jellegu poenokban.

2020. máj. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

“ Mondjuk a mostohanővérem meg egy 150 ezres telefonért hisztizett, és szóba se áll az apjával azóta, mert csak 30-40 ezres telefont kaphat. Az meg nem kell neki.”


Ez meg nem mindenkire igaz.

Valoszinu a szulei rontottak el valamit, de nagyon, es erre megint csak azt tudom mondani, hogy lehet hogy ma a szazezres telefonert sir, 20 evvel ezelott meg xy szamitogepes jatekert, 100 evvel ezelott meg megint valami akkortajt divatos hulyesegert bogott az, aki ilyen szinten volt elkenyeztetve.

2020. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
88%

34 éves vagyok, de tiszán megvan a jelenet, amikor alsóban mi is "szexeltünk". Összedörgölőztünk ruhában 5 másodpercig, aztán ennyi volt. És biztos, hogy alsós voltam még, mert a fiú, akivel csináltunk, negyedikben elköltözött a szomszédból. Persze fogalmunk nem volt, mit csinálunk, meg nem is mondtuk el senkinek. Valaki jól írta előttem, hallott a gyerek egy szót, és most azt szajkózza, mert ez a menő.

(17 voltam, mikor először csókolóztam, és bőven 20 felett szexeltem először, szóval nem lettem emiatt laza erkölcsű)

2020. máj. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
50%

Te hány éves vagy?

Egyénként ezt amit írsz én is észre vettem. Én 33 éves vagyok akkoriban tényleg teljesen más volt.. Például mikor én voltam ált.iskolás sokkal több játszótér volt például,ma már alig látok a városban.

Ami az én kedvenc játszóterem volt az egyiket abszolút nem használják egy rozsdatelep lett.

A másikból meg egy kalandpark féle lett ahol inkább kamaszok tanyáznak. Tele van cigicsikkel,piás üvegekkel. Egy hányás lett.

Szóval szerintem ez a világ tök más valóban..

Nálunk a családban a gyerekek is fejlettebbek még szókincsben is mint mi annó.

Úgy beszélnek néha mint egy felnőtt,nekem ez ijesztő néha.

Olyan mintha a gyerekkor tartana kb.5 éves korig aztán már tinik is,hihetetlen!

2020. máj. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
88%

Általános iskolás koromban egymásra tettem az egyik Barbie-mat és Kent és "szexeltek" :D Pedig fogalmam sem volt róla, hogy konkrétan hogy kell csinálni.


'Kedves' 3-as, olvass utána a gyerekek fejlődésének. Teljesen normális, hogy óvodás korú gyerekek felfedezik magukat. Aztán persze ezt elfelejtik. És ez nem jön elő a pubertásig újra.

2020. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!